FBK Škorpioni Ostrava

Hrdinové ze Stonavy

Nevím, co se děje, ale personálně nejsme schopni naplnit a nastartovat dorost a juniorku. Hráči tohoto věku získávájí nové priority. Od pravdivých a věrohodných až po pěkné nesmysly, báchorky, mnohdy lenost a prachbídnout cílevědomost. Nejhorší je zbabělost a neschopnost říci své rozhodnutí otevřeně.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 5:7

Co říci k tomuto utkání? Aktivně jsme mohli hrát jen pět minut. Pak když nemůžete střídat (a byli tací, co nevystřídali takřka vůbec) a když florbal v dorosteneckém věku je o zběsilém běhaní, se nemůžeme divit, že jsme prohráli s týmem, který měl na střídačce dostatek lidí, byť i u něj ji tvořili z podstatné části strži. Při stavu 0:2 se nám podařilo v první části snížit a ve druhé dokonce vyrovnat. Pak otěže převzal soupeř a opět navýšil už na rozdíl čtyř gólů, ačkoliv se Filip v bráně všemožně snažil. Ve třetí třetině přišel čas Lukáše Richtára a zaznamenal hattrick. Tím jsme korigovali stav na 5:7. Přiznejme, že při tomto počtu a při nevyužití našich šancí, je to výsledek dobrý, ale soupeř měl dnes více štěstí.

Škorpioni x FbC Coyotes Jablunkov 4:3

Pro druhé utkání dne jsme provedli jedinou změnu. V bráně vystřídal Filipa Patrick. Byla to spíše křeč z nouze, ale vydařila se. Patrick se stal první hvězdou zápasu. To co vychytal a jak potrápil soupeře bylo neskutečné. Dalo by se říci, že by měl zvážit své zaměření. :))))   Opět nám soupeř v první půli nasázel dva fíky a my dotahovali. V půlce druhé třetiny to bylo 2:2 a začínalo se od nuly. Nejprve Luky Homola zvýšil na 3:4. Ve třetině vstřelil gól Filip a už můžeme říci, že vítězný. Soupeř v závěru zkorigoval na 4:3, ale naši hrdinové ve Stonavě překonali tuto nástrahu a získali tři body. Tentokrát jsme byli my ti šťastnější. Soupeřův špílmachr Sikora se bohudík neprosadil.

Jsou to hrdinové a oddaní hráči našeho klubu. Sláva jim.

Soupiska: Vlach, Homola, Šodek, Šindler, Peschel, Hampel, Richtar, Zmrzlík a z lavičky fandil Čermák.