FBK Škorpioni Ostrava

Dorostostrži nám nadělili překvapivých 6 bodů

Velice příjemný kompaktní výkon podal náš tým složený ze čtyř dorostenců a sedmi starších žáků a ve fyzicky náročných utkáních, které kluci zvládli, si připsali na svůj účet psychicky důležitých šest bodů.

Škorpioni x 1. FBK Rožnov p/R 6:0

Na první a jediný gól první třetiny jsme čekali dlouhých osm minut a prosadil se Luky Homola po nahrávce Petra Pavelka. Ptáte se proč tak dlouho? Protože soupeř propustil ze svých služeb starší žáky, najal dorostence, kteří disponovali zdatnou fyzičkou a postupně jsme byli nuceni s nimi běhat. Volba padla na osobku a tento způsob hry slavil úspěch, i když gólově to nebylo nic pro diváky.
   Druhá třetina rovněž nebyla bohatá na góly a ten jediný padl v páté minutě, kdy jsme využili přesilovku. Zpočátku to nevypadalo, že bychom ji využili a po pár pokusech jsme i soupeři dovolili ohrozit Danovu bránu. Přesto po křižné nahrávce Matese navyšuje Filip. Zbytek třetiny je odběhán ve vysokém tempu.
   Stav 2:0 nic pro nás neznamená. Je to totiž nejčastější skóre, které dokážeme promarnit a prohrát zápas. Tentokrát to neplatilo. Již čtyřicet sekund po úvodním hvizdu třetí třetiny skóruje po nahrávce Adama Dalibor. Krizové skóre překonáváme již ve třetí minutě. Při našem oslabení zachytáváme (zde nutno vyzdvihnout Lukáše, kterému se několikrát podařilo vystihnout přihrávky soupeře, zajet do rohu a získat pro nás čas) přihrávku a v kombinaci Filip Mates zvyšujeme na 5:0. V samotném závěru svůj první ligový gól vsiťuje Víťa Seidler a zapisuje se tak na listinu ligových střelců. Soupeř od minulého střetnutí udělal velký kus práce a hráči jsou herně již na vyšším levelu. Je jen otázkou brzkého času, kdy získají první body na své konto.

Škorpioni x 1. MVIL Ostrava 8:5

Nejen hráči, ale i rodiče před zápasem vzpomenuli minulé střetnutí, které se změnilo v přestřelku a v utkání padlo 18 branek. Z legrace padla i otázka jestli se zopakuje situace, že po prvním dějství to bude 5:5. První gól padl od hráče, který uzavřel prvnístřetnutí. Pozorný čtenář ví, že jde o Víťu Seidlera. Jak se na lavičce přiznal, mělo jít o přihrávku na Dalibora, ale byla tak překvapivá, že překvapil i soupeřova gólmana. To nakoplo oba týmy, že zvýšili obrátky a diváci řvali nadšením. Z této třetiny jsme vytěžili další dva góly a vedli jsme 3:0. Druhý v pořadí střílí skvělou střelou-dělovkou z půlky Šimon a třetí přidává Maty po asistenci Dalibora. V této třetině oby týmy získaly výhodu přesilové hry, ale ani jeden ji nevyužil.
   Počátek třetiny vychází lépe pro soupeře, snižuje na 3:1, my odpovídáme do minuty a opět navyšujeme na tříbrankový rozdíl po vyťukání soupeře Petrem Pavelkem. Jééénomže opět do minuty kontruje soupeř a je to 4:2. Hra graduje. Lukáš jako fretka běhá sem a tam a má natolik síly, že přidává pátou branku. V této chvíli to vypadá, že nás opouštějí síly. Soupeř nás přehrává, předbíhá, ale herní štěstí stojí při nás. To vede ke snížení na 5:3 a posléze na 5:4.
   Výše zmiňovaný stav 5:5 platí již v první minutě třetí třetiny. A jde se nanovo. Opět jsme to my, kdo vstřeluje gól. Tentokrát se tohoto zodpovědného úkolu zhostil Ondra Šodek a nejsem si jist, zda to vůbec čekal. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Stav 6:5 trvá až do deváté minuty, kdy duo Pavelek-Šodek navyšuje na 7:5. A ještě to není vše, protože za dvacet sekund vymíchá Maty soupeře, naznačí nahrávku a překvapivou střelou překonává gólmana poosmé.
   Hráči z MVILu hrají skvělý a rychlý florbal bez záludností. Přesnost a rychlost jejich nahrávek bychom toužili mít. V jejich neprospěch hrál jejich počet a absence trenéra, který by jim poradil, jak se dívat na hru z jiného pohledu.

Následuje teď vánoční přestávka a další kolo nás čeká o víkendu 10.1.2015, což je dostatek času odstranit osobní chyby, kterých jsme se při hře dopouštěli, odpočinout si z dvouzápasů (dor/jun či strž/dor) a především douzdravit hráče z marodky. Hezké vánoce.

Soupiska: Vlach, Homola, Šindler, Čermák, Zmrzlík, Peschel, Seidler, Pavelek, Hampel, Šodek, Tichý a Kunc.