FBK Škorpioni Ostrava

Dorostenci, dorostenci, proč je Vás tak málo?

První kolo dorostu se konalo v krásné hale na Čeladné. Slovo dorost mi nepřipadá však adekvátní, protože tak, jak mají jiné týmy poměr dorostu k stržům na soupisce 12:3, my to máme opačně. Dnes jsme vzali dokonce tři hráče ročníku 2001. Co naplat, když pravým dorostencům se nechce, mají různé oslavy, návštěvy, lyže, dny otevřených dveří, plesy, lásky, tablety a plno jiných vážných důvodů.

Škorpioni x Z.F.K. AQM Petrovice 2:2

Počáteční aktivitu v utkání přebíráme my, když skóre otevíráme po pěkné a rychlé akci zpoza branky dával Maty Šin na Petra Pav, který zakončil nechytatelnou střelou. Soupeřovi hráči jsou na tom fyzicky lépe a mnohdy nás přehrávají. Musím říci, že v první části jim stačíme a technicky dokonce předčíme. Tento pocit nám však vystačí jen do druhé třetiny, kdy během prvním jedenácti sekund dostaneme sprchu v podobě gólu a následně za sedm minut další po špatném přesunu z útočné fáze. Soupeřův brejk byl bezchybný. Ťuk, ťuk, gól. Holt nedá se srovnat strž o výšce 150cm s dorostence 180cm. Velice dobře reagujeme a důslednosti ve velkém brankovišti soupeře srovnáváme během 90 sekund na 2:2 po doklepnutí Adama Z. Po střele Ondry Šodka. Tento výsledek i přes urputnou snahu obou celků se také stává konečným. Z mého pohledu je sice jeden bod málo na druhé straně hodně. Utkání mohlo skončit 5:2 pro nás stejně jako 2:5 pro soupeře. Prostě šance byly a nikdo nebyl výrozně lepší. Trochu jsem se bál agresivity soupeře, ale opravdu mohu říci, že utkání probíhalo velmi čistě a jediného vyloučení se dopustil Patrick za sekání.

Škorpioni x FbC BD STAV Frýdek-Místek 1:8

Na hráče FM moc zahrát neumíme. Navíc bych řekl, že soupeř, na rozdíl od nás, byl v plné palbě. S tím se naši čtyři dorostenci nemohli porovnávat. Přesto si myslím, že jsme sehráli dobré utkání (bereme-li v úvahu, že druhé náročné, běhavé s technicky vyspělým a soupeřem, který měl teprve první zápas) a nemáme se za co stydět. Soupeř byl rychlejší, v nahrávce dynamičtější a přesnější. První třetinu jsme prohráli jen 0:2, druhou pouze 0:1, ale třetí jsme vyhořeli. Tu jsme prohráli 1:5, když jsme fyzicky úplně odešli. Náš čestný gól vsítil nejmladší hráč na hřišti z obou týmů Honza Besta. Utkání s frýdeckými hráči mám rád. Florbalově pohledné bez zákeřností a tak by to mělo být. Sláva vítězům, čest poraženým.

Dorostenci, dorostenci, proč je Vás tak málo? Co stojí za tím, že se Vám nechce a vše ostatní je důležitější než zápasy ve své kategorii? Ještě, že je za námi větši polovina sezóny a do konce nám zbývá jen 10 zápasů. Uf.

Soupiska: Plevák, Smolka, Richtar, Šodek, Prokop, Homola, Šindler, Čermák, Zmrzlík, Vlach, Pavelek, Besta, Orel, Peschel,