FBK Škorpioni Ostrava

Při té bídě slušné výsledky

Nebudu si pořád stěžovat, že hráčů nad ročník 99 máme jako šafránu a taky to tak vypadá. Nicméně musím říci, že oba sobotní zápasy byly napínavé až do konce. V obou bylo vidět, jak naše výpadky, tak i světlé chvilky. Jak slušné florbalové myšlení a dobrou techniku, tak nedostatek fyzických sil a fyzického nasazení. Říká se, že dorost a juniorka (především ten dorost) je o bezhlavém běhání nahoru a dolů. Taky to tak vypadalo.

Škorpioni x Paskov Saurians 3:6

Zatím nejpovedenější výsledek v dorosteneckých kláních (jak jsem slyšel v šatně, tak ani s Nikolasem jsme neměli tak příznivý výsledek). Dokonce jsme v první třetině vedli 2:0 po výborné střele z půlky Šimona Vlacha a souhře Matyšin a Lukyhom. Za tohoto stavu jsme drželi Ještěry z Paskova do osmé minuty, kdy nezadržitelný "Kačer" propálil vše, co bylo v cestě.
   Druhá část byla jasně v provnání fyzické zdatnosti mužstev. Vyrovnávací gól padl po nepřistoupení ke střílejícímu hráči, třetí padl po nedůrazu v brankovišti, čtvrtým vyškolil Nězgoda naznačenou střelou a protisměrnou kličkou dva naše hráče. Rázem se stav obrátil ve prospěch zelonožlutých na 4:2.
   V této chvíli se už jasný favorit utkání uklidnil, neboť body byly na dohled. Ukolébán si nepohlídal akci po pravém mantinelu, kdy Matyšin se protahuje, posouvá na Lukyho a ten zpoza brány předává na Patricka, který uklízí do prázdné brány. Soupeř se opět musel obávat o výsledek a tak nahodil na vyšší obrátky. Dvojice Michna - Nězgoda zaúřadovala v osmé minutě a zase odskočili na dvoubrankové vedení. V této části hry jsme i my měli několik (a škoda, že nevyužitých) šancí, čímž jsme mohli značně zdramatizovat utkání. Snaha vedla k našemu vyloučení. Devět sekund před koncem Paskováci upravují na 6:3 pro jejich barvy. I tak si myslím, že se nemáme za co stydět. Nebýt osobních chyb, tak by byl výsledek mnohem zajímavější.

Škorpioni x FBC Orca Krnov 6:5

Další dramatické utkání v pořadí. První třetina byla o běhání a důsledném pránění toho, či onoho týmu. Už ve třetí minutě se prosadil nejvyšší hráč na hřišti (když obkroužil jenom rukama naše obránce) a zavěsil míček do naší sítě. Orca se ujala vedení a byla v laufu. Jeden útok střídal druhý a my se nedokázalo nijak zvlášť prosadit na jejich půlce. Naše první třetina byla poznamenána křečovitostí a překombinovaností hry. V důsledku toho jsme vystřelili na soupeřovu bránu pouze jedenkrát.
   V úvodu druhé třetiny získáváme výhodu přesilové hry, kterou po rozpačitém začátku využíváme a opět se do listiny střelců z našeho týmu jako první zapisuje Šimon. Jenomže do padesáti sekund hráči Orcy střílí gól a ujímají se opět vedení. Následuje nápor soupeře, kdy několikrát cinkne naše tyčka a nesčetně krát se blýskne Dan svými zákroky na malém brankovišti. V samotném závěru druhé třetiny se zvedneme, vytvoříme si tlak. Máme rozehrávku z rohu, kdy se Luky pořádně netrefí, ale míček letí s neskutečnou rotací a odrazí se od soupeřova obránce do sítě. Stavem 2:2 končí třetina.
   Zvratům v utkání však ještě není konec. Zahajujeme bleskovou akcí, kdy odražený míček po střele Filipa doráží Patrick (upozorňuji, že to bylo z první a bez zpracování - takže to Patrick umí a nebudu poslouchat kecy, že mu to nejde!). Do minuty je vyrovnáno. Do dvou minut vede soupeř. V páté minutě je opět srovnáno (Matěj - Filip). Hned po třídání si zahraje Maty na buldozer a přes tři zelenočerné hráče si prorazí cestu a skóruje. Následujících pět herních minut je neskutečně dramatických. U nás znějí tyče na druhé straně míjíme dvakrát téměř prázdnou bránu. Šestý gól z naší strany si připisují Maty a Luky v čase 10:13. Zdálo by se, že je vyhráno, ale chyba lávky. Soupeř si bere timeout a hraje na nás powerplay. Hra se mu vyplácí. V čase 10:56 snižuje na 5:6. Jsme na míčku. Taky bereme timeout a dáváme vydechnout pětici hráčů, která má utkání dohrát s cílem mít míček co nejdéle na svých holích. Úkolu se zhostí na výbornou a výhra je tu!!

Petrovická hala

Zlepšený výkon oproti minulému turnaji vidím v nasazení a víře, že jde s každým vyhrát. O její šíření se zasloužil zejména kapitán Filip Hampel. Matěj Prokop po delší nemoci se opět výborně zapojil, Ondra Šodek má ve hře vtip a myšlenku, jen trochu více zapojit tělo než jenom hůl. Pavel Hikl se rychle učí a v závěru druhého utkání jsem již byl spokojen, ještě zapracujeme na zlepšení. Dan Kunc má skvělé zákroky zejména v přímém ohrožení malého brankoviště, problémem jsou ale střely z dálky, tam popracujeme. A starší žáci? Co jsem chtěl, to jsem řekl již na utkání. Za svou účast a bojovnost zasloužíte jen pochvalu a dík.

O přestávce jsem se bavils kolegou trenérem jiného týmu o chuti hrát florbal ve věku dorostenců a juniorů a že převažují jiné zájmy než je sport. Vytasil jsem se s omluvenkou, která mi přišla 21:35 v pátek večer, že odesílatel není na lyžáku, nýbrž leží doma s chřipkou a že bohužel to na zítra nestihne. Prostě kdyby napsal dříve, tak jsme mohl nominovat někoho jiného. Ale, co? Nicméně trenér soupeřů měl lepší pecku. V sobotu v devět začalo utkání. 9:05 mu přišla SMS, že se hráč omlouvá z neúčasti, protože je na 10:00 objednán ke kadeřnici. :( No to mi hlava nebere.

Soupiska: Kunc, Šodek, Hampel, Hikl, Prokop, Homola, Šindler, Čermák, Vlach, Seidler, Peschel,