2x liga – 2x nos

V sobotu hráli dorostenci ligu v Krnově a tam to odnesl nos Filipa Hampla. V neděli hrál stržodorost ve Frýdlantě PFL ligu a odnesl to nos Pavla Hikla. Ačkoliv obě zranění vypadala hrozivě, zejména to Filipovo, tak to naštěstí nebude tak vážné a nezanechá to na obou borcích žádné následky (především estetické).

V sobotu tým cestoval do Krnova, který od loňského roku vlastní krásný sportovní stánek. Jak řekl jeden velký florbalista: „Každá obec (myšleno i města) v okolí Ostravy má svou krásnou halu, jen Poruba nic“. A je to pravda. Máme Orce co závidět - plno světla, hezké šatny, dobře položená tribuna a rychlá palubovka.

Škorpioni x FbC Coyotes Jablunkov 9:1

Soupeř z pomezí republiky hraje dobrý florbal. Letos výsledkově moc nezáří, ale je to dáno novostí v lize, těsným výsledkům při prohrách a nedostatkem hráčů. Tak tomu bylo i dnes. Kdyby kluků z Jablůnkova bylo více ... Navíc měli v nohách jeden zápas s domácí Orkou (5:5). Hrál se rychlý ukázkový florbal, ve kterém nebyly zákeřnosti ani fauly. Snad jen dvakrát museli rozhodčí rozhánět postrkování mezi hráči, ale nedivme se. V jejich věku se ty hormóóny hodně bouří.
   První třetinu jsme vyhráli 4:0, přičemž úderná byla čtvrtá a devátá minuta, kdy padly vždy dva góly (Richtar, Šodek, Richtar, Hampel). Ve druhé třetině splnil bojový úkol Jakub Čermák, protože to doma slíbil a další přidal Luky Homola, protože si ho holt taky musel dát. Mezi našim pátým a šestým gólem trpělivě hrající soupeř dal snižující branku. Mezi námi opět po standardce z půlky!!! Závěřečná třetina třetina přinesla tři branky z našich holí (Homola, Hampel, Homola). Na soupeři už bylo vidět vyčerpání. Tuto situaci známe, vždyť jsme ji zažili před 14 dny s Vítkovicemi na starších žácích. Děkujeme soupeři za hezký duel.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 3:6

Tradiční soupeř z Havířova dnes mile překvapil přístupem k zápasu. Netrval na tom, abychom si oblékli rozlišováky, ale sám nastoupil v jiných bílých dresech. Tohoto kroku si velmi cením. Utkání se nám velmi nevydařilo. Kupili jsme chybu za chybou, začalo to prací s míčkem, přesností přihrávky, zbytečným překombinováním akcí, nedostatečným rozebíráním hráčů na vlastní polovině a nedůrazem ve vlastním velkém brankovišti konče. Z šesti gólů padl jeden gól padl po standardce z pěti metrů ostatní po chybách, o kterých jsme psal v minulé větě. Musíme se poučit a opět a zase zapracovat ne jejich odstranění. Úspěch z naší strany zaznamenal Homola, Rataj, Seidler.
   Musím říci, že jinak jsme nehráli špatně, ale co my jsme nedali, to soupeř rozhodně proměnil. Fortuna v tomto utkání stála na druhé straně. K tomu zranění Filipa. Bylo sice neúmyslné, ale přesto to vypadalo nehezky. Filip nedohrál, což také mohlo mít vliv na konečný výkon našeho týmu. Držíme palce Filipovi, aby se brzy vrátil na palubovky.

Soupiska: Kunc, Homola, Seidler, Šindler, Čermák, Hikl, Vlach, Poláček, Peschel, Hampel, Šodek a Richtár.

V neděli se další část týmu vydala na PFL. Tradiční odjezd, tradiční hřiště, tradiční počet. Co bylo dnes netradiční, tak to byla už nástavbová část soutěže. My se umístili na sedmém místě, takže nám připadly o boje o konečné umístění mezi 6 – 9 postem.

Škorpioni x Sokol Frýdlant n/O "B" 7:7

Hezký vstup do utkání. Pohodově vedeme 4:1 a pak se to zasekne. Kupíme chybu za chybou. Největší z nich je podcenění soupeře. Rázem je stav utkání v náš neprospěch 4:5. Podaří se nám srovnat na 5:5. Soupeř opět po našich chybách odskočil na 5:7. S veškerou úporností srovnáváme, ale to je tak vše, co dnes předvádíme.

Škorpioni x Sokol Polanka 12:5

Houževnatý soupeř s velmi šikovným centrem, který nám zle zatápěl. Až se naučí přihrávat, tak běda soupeřům. Oproti prvnímu utkání jsme přidali na běhání, kombinaci a důraznosti. Výsledek byl odpovídající soupeři a nasazení.

Škorpioni x Sokol Frenštát p/R "B" 6:5

Nejdramatičtější utkání ze všech. Soupeř byl nezdatnější a my jeli na nejvyšší obrátky. Přidali jsme na všech herních činnostech a přidali na důslednějším rozebírání hráčů. Euforie na hřišti i v bráně nás vedla k vyšším výkonům. Nasazení bylo tak důsledné, že při jednom z nich dostal Pavel Hikl ťafku do nosu, až byla na place opět červená. Dnes to nebylo tak drastické jako včera, ale taky nedohrál. Dramatické utkání jsme rozlouskli minutu a půl před koncem ve svůj prospěch.

Nástavba PFL

Dnes jsme získali 7 bodů a potvrdili dosavadní sedmé místo a z náskoku Frenštátu B jsme ukousli jeden bod.

Soupiska: Pavelek, Myška, Pilch, Šindler, Hikl, Závada, Heiser, Hojgr.