FBK Škorpioni Ostrava

Z Paskova si elévci odvezli bronz

   Tradiční dvoudenní klání nejmladších kategorií O putovní pohár města Paskov přinesl v sobotu tuhé boje našich budoucích elévků, kteří obhajovali loňské vítězství.

   Ligové opory již postoupily do mladších žáků, turnaje se tedy zúčastnily ročníky 2005 a mladší. Jedinou výjimkou jsou děvčata 2004, kterých jsme měli nejvíce ze všech týmů - Janu, Kristýnu a Andreu.

   Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. V naší skupině na nás čekaly týmy domácího Paskova a 1. Letka Sokol Poruba.

Škorpioni - Paskov Saurians 2:0

   Do ranního zápasu opět vstupujeme tak, jako bychom ještě spali. Paskov vše vsadil na rychlé protiútoky a v první části hry nás přehrává. Ve druhé minutě zápasu dokonce střílí první gól, který rozhodčí neuznal pro hru vysokou holí. Hra vysokou holí je často pískána na obou stranách, nicméně v tomto zápase nás zachránila. V čase 4:51 je na palubovce 6 hráčů Paskova a my máme minutovou přesilovku, kterou však nevyužijeme, ale jsme schopni konečně vyrovnat hru. Jedinou naší pořádnou šanci v 1. poločase má Martin, který nastřeluje tyč.

   Druhý poločas je ve znamení našeho probuzení. Osvědčila se také zavedená spolupráce mezi Kubou a Davidem. Kubova přihrávka našla Davida před soupeřovou brankou a David se ve vyložené šanci nemýlí. Vedeme 1:0. Následně, přímo z rozehrávky dostáváme gól, který opět neplatí pro hru vysokou holí. V čase 2:25 jde Paskov do oslabení za hru na zemi. Ani tuto přesilovku nevyužijeme a dokonce po jejím skončení inkasujeme v pořadí 3. gól neuznaný pro hru vysokou holí. Uklidnění na naše hokejky přináší minutu před koncem zápasu spolupráce Kuby s Davidem, který zvyšuje na 2:0 a určuje tím konečné skóre. Máme první 2 body do tabulky.

   Následuje bonus - 5 nájezdů o další bod do tabulky. Z našich střelců se trefí pouze Martin a protože Paskov skóruje 2x, získávají bod hráči Paskova.

Škorpioni - 1. Letka Sokol Poruba 9:0

   Třízápasové volno nikdy nevěští nic dobrého, ale tentokráte jsme roli favorita ustáli. První poločas je ve znamení Davida, který v čase 1:04 doráží vlastní střelu, v čase 3:09 střílí gól po přihrávce Šimona a v čase 5:14 si naběhne na přihrávku Kuby a určí stav pro 1. poločas - 3:0. Ve druhém poločase začínají úřadovat i ostatní. Na 4:0 zvyšuje Jana po přihrávce Vítka. Pátý gól střílí v čase 4:00 David a o 19 sekund později Andrea již navyšuje skóre na 6:0. Sedmý gól Martina přináší do našich řad pohodu. Úspěšný je ještě Kuba a po dlouhém sprintu přes půlku hřiště i Vítek. Konečný stav 9:0 je příslibem do dalších zápasů. O třetí zápasový bod bojujeme v nájezdech, které se nám vydařily lépe než v 1. utkání. Z našich střelců se trefují Vítek, Zorka, Kristýna a Andrea. Protože Mates umožnil Letce jen 2x skórovat, získáváme i rozhodující bod a postupujeme rovnou do semifinále.

   Před rozhodujícími zápasy play-off se konal tradiční závod o nejrychlejšího hráče turnaje - Memoriál Jakuba Máchy. Náš tým zastupoval Martin Tomek. A vedl si výborně. Po prvním kole, kde každý hráč běžel na čas, byl třetí a do finále se probojoval přes další hráče systémem play-off. Bohužel, ve finále nestačil na hráče Paskova, nicméně, i za druhé místo mu patří velká gratulace.

Semifinále

Škorpioni - Havířov 2:2, nájezdy 1:3

   Semifinále jsme nerozehráli dobře. Už v čase 0:25 se Havířov ujímá vedení. Po úvodních minutách, kdy nás hráči Havířova přehrávají, se hra vyrovnává a v čase 4:07 vyrovnává Martin po přihrávce Kuby i skóre. Bohužel, naše špatná rozehrávka z vlastního pásma přímo na hole hráčů Havířova nás opět dostává do pozice týmu, který musí dohánět jednogólové manko. Hra se přelévá na obě strany, našim hráčů nelze upřít bojovnost, jen to zakončení je nějaké bezzubé. Minutu před koncem prvního poločasu prokázala úžasný tah na bránu Kristýna, která tak dlouho bojovala o míček, až skončil v bráně. V čase 7:34 ještě máme přesilovku, ale stav se již do poločasu nemění.

   Druhý poločas je ve znamení kdo z koho. Naše šance chytá brankář Havířova, nás zachraňuje Mates. V čase 4:27 hrajeme minutu v oslabení za Martinův faul. Přesilovku však hráči Havířova nedokáží využít. Minutu před koncem zápasu nám Havířov dává šanci skórovat. Po faulu na Davida, je odpískán nájezd, na který si staví míček sám David. Všichni drží palce, ale Davidovi se nepodaří brankáře překonat. Následuje naše minutová přesilovka, která již skóre nezmění.

   O postupu do finále tedy rozhoduje 5 nájezdů, se kterými se celý den trápíme. Z našich střelců skóruje pouze David, Havířov překoná Matese 3x a postupuje do finále. Nás čeká zápas o 3. místo.

Zápas o 3. místo

Škorpioni - Tigers Poruba 1:1, nájezdy 4:3

   Prohra s Havířovem působí na naše hráče po celý zápas jako studená sprcha. Jsme schopni hrát s míčkem, nicméně Tigers jsou rychlejší a dravější do brány. My se nejsme schopni před soupeřovou brankou prosadit. V tomto duchu se vyvíjí i skóre zápasu. Již ve 4. minutě se Tigers ujímají vedení, které si drží po celý zápas. Naštěstí bojujeme až do konce. Když už to vypadá, že si Tigers jednogólový náskok udrží, rozehraje Mates přes všechny hráče na Kubu, na kterého obránci Tigers zapomněli. Kuba sprintuje přes půlku hřiště sám na brankáře. První střelu sice brankář ještě vyrazí, nicméně dorážka už končí v bráně. Na ukazateli svítí čas 7:26. Euforie v našem týmu je neskutečná. I v posledních sekundách zápasu šlo o velký boj, ale zápas opět musí rozhodnout nájezdy.

   První dva nájezdy hráčů Tigers vychytal Matěj, v dalších nájezdech se však Havířov nemýlí. Za nás skórují Šimon, Jindra, Martin a Kuba a vítězství 4:3 znamená, že končíme na turnaji třetí.

 

bronz z Paskova

   Turnaj ukázal, že do příští ligové sezóny musí elévci ještě hodně věcí zlepšit, nicméně všem hráčům patří dík za obrovské nasazení a chuť bojovat až do konce. Poděkování patří i trenérům Romanovi a Péťovi.

 

Fotogalerie z bronzový pohár z Paskova

 

Monika H.      zpět na předchozí stranu


ZÁPASY ELÉVŮ
 

      STRUČNÁ MAPA STRÁNEK:

 

  HOME INFORMACE KE STAŽENÍ TÝMY PFL KALENDÁŘ FOTO-VIDEO
  Aktuality
Přehled zápasů
Přihláška ČFBU
Tréninkový plán
Neoficiální soukromé stránky Škorpionů ©  2014  
webmaster