FBK Škorpioni Ostrava

Elévkům na Čeladné pršelo zlato

V pořadí 4. turnaj elévků se odehrál na Čeladné. Našimi soupeři byli hráči Vítkovic, Štěpánkovic, pořádajícího Frýdku-Místku a Kopřivnice.

Škorpioni - 1. SC Vítkovice Oxdog Draci 5:3

Čekali jsme vyhrocené utkání nabité emocemi a výkřiky rodičů. Tentokráte se zápas odehrál relativně v klidu. Zřejmě tomu přispěly i naše rychlé góly. Už v 16. sekundě zápasu skóroval po přihrávce Šimona David. Matěj následně vměstnal své dva góly do rozpětí 1 minuty (konkrétně čas 0:34 a 1:34). A ve 4. minutě zápasu dáváme náš 4. gól. Opět spolupráce Šimon - David. Tentokrát Šimon střílí, David nahrává.
   Ve druhém poločasu se hra již více vyrovnala, přesto nejsou hráči Vítkovic tak silní a nebezpeční, jako v předchozích zápasech. Skóre opět otevíráme my. Náš pátý gól střílí Janička. Stav 5:0 nás zřejmě ukolébal a svými chybami jsme umožnili Vítkovicím skórovat. V čase 4:18 posílá Šimon "malou domů" brankáři Matesovi, kterému nezbude nic jiného, než míček chytit. Z následné rozehrávky před naší bránou Vítkovice střílí svůj 1. gól. V čase 5:16 po Šimonovu faulu mají Vítkovice nájezd a snižují na 5:2. V tu chvíli se hráči Vítkovic probouzí, tlačí nás, ale naštěstí nastřelují tyč. Třetí gól do naší brány padl nešťastně z rozehrávky z půlky hřiště. Na časomíře svítí čas 7:09, Vítkovice si berou oddechový čas a zbytek zápasu odehrají v pěti hráčích v poli. Poslední minuta zápasu je vypjatá, nicméně žádný tým již nestačí skórovat.

Škorpioni - FBC Štěpánkovice 12:3

Náš první útok v tomto zápasu hraje ve složení Zorka, Agáta, Jonáš a Aleš. Holky je třeba pochválit, neboť žádný míček nedaly soupeři zadarmo. Celý tým pracoval jako dobře namazaný stroj. První gól je zásluhou naší dobře spolupracující dvojice. Po přihrávce Davida skóruje Šimon. Jonáš je známý svými nebezpečnými střelami z dálky a takto z půlky hřiště střílí druhý gól. V čase 3:05 si Jonáš počkal na přihrávku před brankou soupeře a zvyšuje náš náskok na 3:0. Čtvrtý gól přidává David po přihrávce Šimona. V čase 6:06 Kuba nebezpečně střílí na bránu. Gólman stačí střelu ještě vyrazit, ale na dorážku Jany je už krátký. Prakticky hned z buly skóruje Matěj. Náš 5. a 6. gól střílíme v rozmezí 5 sekund. Skóre prvního poločasu 7:0 určuje Jonáš opět dalekonosnou střelou z půlky hřiště.
   Vstup do druhého poločasu byl rovněž v naší režii. Už v čase 0:58 skóruje Martin po přihrávce Šimona. Štěpánkovice se ale nevzdávají. Jejich první gól byl pro Matese nešťastný. Pomalý míček se "došoural" až za jeho záda. Druhý gól padl po naší chybě. Neuhlídali jsme hráče za branou, který zpoza brány skóruje. Naštěstí neskládáme zbraně. Náš náskok navyšuje na 9:2 David a na 10:2 Jana po přihrávce Kuby. Při útočení jsme si však nepohlídali soupeře před branou a tak Štěpánkovice snižují na 10:3. V čase 4:59 Jindra rozehrává na Jonáše, který střílí náš 11. gól. Štěpánkovice si berou oddechový čas, ale ani potom nedokáží prolomit naši skvělou obranu. Poslední 12. gól střílí v čase 6:26 Šimon po přihrávce Davida.

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek-Místek 10:0

Opět se nám povedl vstup do zápasu. Už ve 13. sekundě si Jonášovu střelu srazil do brány gólman soupeře. Naše herní pohoda se odráží i v zakončení. Šimonovou dorážkou vyražené střely už vedeme 2:0. A třetí gól přidává naše nejmladší hráčka Zorka. Do konce poločasu stačí ještě skórovat Kuba a těsně před koncem Šimon.
   Zorka vstupuje urputným bojem i do druhého poločasu. Tentokráte její snažení vyústí v náš faul. Hráč Frýdku - Místku však nájezd neproměnil. Opět jímáme otěže hry. Snadnou pozici má při 6. gólu Šimon, na kterého rozehraje míček soupeřův gólman. Sedmý gól střílí z půlky hřiště Jindra. Také nám dává soupeř možnost trestného střílení za hru na zemi. Na nájezd se připravil Martin a s přehledem proměňuje. Po 9. gólu, který střílí Matěj, se hra lehce vyrovnává, nicméně stále si udržujeme mírnou převahu. Po Jonášově faulu dáváme soupeři možnost dalšího nájezdu, ale ani tentokráte tuto možnost soupeř nevyužije. Stav zápasu 10:0 určuje svou dalekonosnou střelou Jonáš. Do šaten odcházíme nadšeni, vždyť do zápasu se zapojili všichni naši hráči a Mates vychytal nulu.

Škorpioni - FBC Vikings Kopřivnice 7:2

oslední zápas hrajeme o vítězství v turnaji. Máme lepší výchozí pozici, neboť hráči Kopřivnice mají za sebou 1 remízu. I v tomto posledním zápase se nám vydařil začátek. Jonáš z rozehrávky z půlky hřiště střílí náš 1. gól. V čase 4:13 zaspali hráči Kopřivnice naši rozehrávku. David přihraje Šimonovi a ten navyšuje skóre na 2:0. Kopřivnice se nevzdává a na hřišti to vypadá na úporný boj s lepším koncem pro nás. V čase 5:05 si Kuba počká před branou na přihrávku Jany a zvyšuje na 3:0. V čase 7:07 se trefuje i Jana. Hráči Kopřivnice ale bojují a ještě v čase 7:46 střílí první gól.
   Vstup do druhého poločasu vyšel lépe soupeři. V čase 2:36 skákavou střelou snižuje na 4:2. Jonáš ale rychle odpovídá góly na 5:2 a 6:2. I když se Kopřivnice snaží, poslední gól střílí David po přihrávce Aleše a stanovuje stav utkání na 7:2.

Výhra ve všech utkáních znamená naše další vítězství v turnaji. Je třeba pochválit všechny naše hráče za předvedenou hru a Matese za skvělé výkony v bráně i za další vychytanou nulu. Vstup do ligové sezóny mají zatím elévci famózní. Ze všech odehraných utkání mají pouze 1 prohru a dnešní výhra znamená 3. vítězství v turnaji za sebou.