FBK Škorpioni Ostrava

Elévci se představili v Rožnově

Další, v pořadí již 5. turnaj elévků se odehrál v neděli 23.11. v Rožnově pod Radhoštěm. Našimi soupeři byli hráči pořádajícího Rožnova, Aligátoři z Vítkovic, hráči Frýdku - Místku a Kopřivnice.

Škorpioni - 1. FBK Rožnov p. Radhoštěm 10:1

Brzké ranní vstávání se projevilo více na rodičích než na hráčích. Tradiční zahajovací sestava David, Šimon B., Jonáš a Aleš vlítla na soupeře, kterému se daří odolávat pouze do 1. vstřeleného gólu Davida, kterému přihrává Šimon B. V dalších minutách máme mírnou převahu a plno šancí před soupeřovou bránou. Gól ovšem padne až po střele z půlky hřiště v čase 3:20. Úspěšným střelcem je Jindra. Hráči Rožnova sice během 7 sekund sníží na 2:1, nicméně převahu si stále udržujeme my. Bohužel se nemůžeme střelecky prosadit. Až v čase 4:36 přihraje po boji před bránou David Šimonovi B. a ten navyšuje náš náskok na 3:1.
   Ve druhém poločase měníme složení 1. útoku. Davida nahrazuje Zorka. A poločas se nám opravdu vydaří. Náš tlak jsem schopni proměnit v góly. V čase 2:37 navyšuje náš náskok na 4:1 Šimon B., po dlouhém útočení v čase 3:48 skóruje Aleš a následně po přihrávce Kristýny Jana navyšuje naše vedení na 6:1. Zkoušíme i střely z dálky. Výborně střílí Jonáš a Matěj, který střelou z půlky hřiště v čase 6:11 zvyšuje na 7:1. I v tomto zápase skóruje naše nejmladší hráčka Zorka. V čase 7:31 si počkala na přihrávku před soupeřovou bránou a střílí náš 8. gól. V poslední minutě se ještě stačí trefit Šimon B. v čase 7:40 a celkové skóre určuje svou brankou na 10:1 Šimon K. v čase 7:49.

Škorpioni - 1.SC Vítkovice Oxdog Aligátoři 11:3

V letošní sezóně se nám daří vstupy do utkání a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Už v 6. sekundě otevírá stav zápasu Jonáš dalekou střelou od vlastní brány a v čase 0:44 již vedeme díky Šimonovi B. 2:0. Zjišťujeme, že soupeřův gólman se není jistý zákroky u střel z dálky a tak je zkoušíme. V čase 1:53 střelou z půlky hřiště skóruje Aleš a o 8 sekund později navyšuje náš náskok podobnou střelou Jonáš. O poslední 2 góly v 1. poločase se postaral Šimon B., který si počkal na dorážku před brankou Vítkovic. Stav 6:0 po 1. poločase čekal málokdo.
   Naše gólová převaha se odráží i v herní jistotě, a tak ani ve 2. poločase nedáváme soupeři moc šancí ke skórování. Navíc během 1 minuty v čase 2:22 až 3:16 dáváme 3 góly v pořadí 2x Jonáš dalekými střelami a 1x Šimon B. Desátou branku střílí David po přihrávce Kuby a jsme v euforii. V čase 4:31 má Zorka šanci skórovat z trestného střílení, které jí však gólman Vítkovic vychytá. Na rozdíl 11 gólů nás dostává Jonáš opět střelou z půlky hřiště. Hráči Vítkovic se probudili v poslední minutě, kterou my jsme těžce zaspali. V čase 7:05, 7:08 a 7:41 nám střílí 3 rychlé góly. Naštěstí náš náskok již dohnat nedokázali.

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek - Místek 11:1

Hráči Frýdku-Místku se v kategorii elévků potýkají s výměnou hráčů. Ti, kteří nás loni trápili, postoupili do mladších žáků a nové hráče si F-M teprve vychovává. Přesto nedali svou kůži zadarmo a dokonce jako první již v 16 sekundě skórují. I my pochopíme, že zadarmo se k vítězství nedopracujeme a zapínáme motor na vyšší obrátky. Opět se nám osvědčila spolupráce mezi Davidem a Šimonem B. V čase 1:51 přesně rozehrál David na Šimona B. a ten vyrovnává na 1:1. Šimon B. přidává i 2. gól a v té chvíli opravdu stupňujeme tlak. Během půl minuty se trefuje Matěj a v čase 6:59 určuje z otočky Jonáš stav po 1. poločasu na 4:1.
   Ve druhé půli skóre zápasu neúprosně narůstá v neprospěch F-M. Pátý gól dává David, který si počkal před brankou na přihrávku Šimona K. Následně Jana přihrává Martinovi na 6. gól. V čase 3:10 již vedeme 7:1. Šimon sice střílí svou rozehrávku do krytu brány, ale na dorážku už brankář nestačí. Alešova střela z vlastní půlky hřiště také padá do soupeřovy brány. V tlaku, který vyvíjíme trefujeme několik krytů a tyček až konečně David trefí i bránu. Devátý gól znamená výměnu brankáře, ale ani nový gólman neudrží čisté konto. Jonáš střílí náš 10. gól v čase 6:18. Půl minuty před koncem zápasu máme za příliš mnoho hráčů F-M na hřišti trestné střílení, na které se staví David a upravuje tak konečný výsledek na 11:1.

Škorpioni - FBC Vikings Kopřivnice 5:3

Tým Kopřivnice patří v letošní sezóně k těm týmům, které nás dokáží pořádně potrápit a nutí nás bojovat naplno do posledního hvizdu. I v tomto zápase se nám povedl vstup do utkání. V čase 0:59 si David počkal na Šimonovu přihrávku a dává náš 1. gól. Hra je vyrovnaná, ale gólově se na začátku daří nám. Po rozehrávce Jany střílí Jindra v čase 3:39 druhý gól. Hráči Kopřivnice neskládají zbraně a za 12 sekund snižují na rozdíl 1 gólu. V čase 4:32 dávají dokonce vyrovnávací gól, který však rozhodčí neuznal pro hru vysokou holí. Náš rychlý útok po tomto rozhodnutí završí Kuba třetím gólem, díky kterému máme lepší výchozí pozici do druhého poločasu.
   Jeho začátek se nám vydařil. Matěj z půlky hřiště zvyšuje v čase 2:07 na 4:1, ale Kopřivnice opět rychlým gólem snižuje na 4:2. Po tomto gólu se hra přelévá na obě strany, my dokonce získáváme mírnou převahu, ale Kopřivnici se v čase 6:30 podaří snížit na 4:3. To je signál pro trenéra Kopřivnice pro oddechový čas. Pokyny se udělují na obou stranách. Všem je jasné, že hra je vyrovnaná a vítězem může být jakékoli družstvo. Poslední minuta je pro nás děsivá. Hráči Kopřivnice tlačí a my se urputně bráníme. Naším vysvoboditelem je Šimon B., který 10 sekund před koncem zápasu zvyšuje na 5:3. Kopřivnici už na otočení skóre nezbývá čas.

Čtyři vítězství znamenají již po čtvrté za sebou 1. místo v turnaji, obrovskou radost hráčů a spokojenost rodičů. Všem hráčům je třeba poděkovat za bojovnost a předvedenou hru. Trenéři určitě do příště dopilují situace, ve kterých děláme chyby. Je vidět, že pokud spolupracujeme jako tým, je těžké nás zadržet. Ovšem pokud vedeme velkým rozdílem, začínáme sólovat, nesoustředíme se tak dobře na bránění protihráčů a těchto chyb umí týmy využít.