FBK Škorpioni Ostrava

Elévci ve Stonavě potvrdili svoji výkonnost

Poslední ligový turnaj elévků v roce 2014 pořádaly Domaslavice ve Stonavě a naši elévci chtěli potvrdit letošní formu. K vítězství na turnaji nám zbývalo poradit si s týmy Torpeda Havířov, Frýdku-Místku, Domaslavic a Slovanu Havířov. Opět jsme se sešli v hojném počtu. Na palubovku se dostalo 14 hráčů, gólmanem byl Mates.

Škorpioni - Florbal Torpedo Havířov 5:3

Hned v prvním zápase na sebe narazily první dva týmy pomyslné tabulky ligy elévů. Začátek zápasu ovládají naši hráči. V čase 0:30 střílí Jonáš tradičně z půlky hřiště první gól a v čase 1:08 již vedeme po dvojité dorážce Šimona K. 2:0. V dalším průběhu zápasu se hra vyrovnává a my svými zmatky při rozehrávce umožníme snížit Torpedu na 2:1. Do poločasu nás ještě Mates několikrát podrží svými výbornými zákroky.
   Také vstup do druhého poločasu se nám vydařil. Pět sekund po jeho začátku předvedeme nacvičenou rozehrávku před soupeřovou bránou. Míčku se jako první dotkne hráčka Torpeda, což znamená trestné střílení, na které si věří Šimon B. a navyšuje nás náskok na 3:1. Vypadá to, že nás dvougólové vedení uspokojilo. Otěže hry přebírá Torpedo. V čase 0:50 nás zachraňuje svým zákrokem Mates a v čase 2:41 tyč. Napotřetí už Torpedo snižuje rozehrávkou z půlky hřiště na 3:2. Naštěstí se včas vzpamatujeme. Jana vybojuje u mantinelu míček, který přihraje Šimonovi B. a ten se svou střelou nemýlí. Náskok 5:2 nám opět zajišťuje Šimon B., který pošle na bránu skákavou střelu a ta doputuje až za brankáře. Torpedo dokáže do konce zápasu již jen snížit na 5:3. V čase 6:52 jsme si nepohlídali nejvyššího hráče Torpeda a ten svou příležitost využil. Vítězství 5:3 bylo sice vydřené, ale zasloužené.

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek - Místek 6:0

V tomto zápase se představili naši nejmladší hráči a Kuba už v čase 0:55 dorážkou otevírá skóre. Na 2:0 zvyšuje Jonáš, jehož střela se přes nohu brankáře dokutálela až do brány. Ve druhém poločase zafungovala stará spolupráce mezi Jonášem a Janou. Jonáš z boku brány našel Janičku a ta zvyšuje na 3:0. V čase 2:52 Jonáš využije pomalého střídání soupeřů a z rozehrávky navyšuje náš náskok na 4:0. Náš pátý gól padne také rovnou z rozehrávky. Tentokráte se trefuje Matěj. Konečný stav utkání 6:0 určuje svou střelou Šimon B.

Škorpioni - SK Domaslavice 8:0

Výborně rozehraný turnaj chceme potvrdit dalším vítězstvím a opět se nám daří vstup do utkání. V čase 0:32 Šimon B. po přihrávce Kuby zaznamenává náš 1. gól. V čase 2:14 se Šimon B. staví na nájezd, který je odpískán po faulu na Janu a zvyšuje na 2:0. Třetí gól přidává Kuba po přihrávce Šimona B. Skóre 4:0 po 1. poločase určuje svou střelou Jonáš. Otěže hry držíme pevně v rukou i ve druhém poločase. Po faulu na Janu máme v čase 1:22 další nájezd a Šimon B. je dnes v nájezdech 100%. Šestý gól střílí Kristýna, který si počkala na přihrávku před bránou. Sedmý gól střílí Vojta, který tečuje Jindrovu střelu. V čase 7:35 korunuje naši převahu Jonáš a určuje skóre zápasu na 8:0. Mates si připisuje již druhou nulu v tomto turnaji.

Škorpioni - SFK TJ Slovan Havířov 2:2

Abychom v turnaji zvítězili, potřebujeme alespoň remízovat. Poprvé je hra od začátku vyrovnaná a útoky se přelévají z jedné strany na druhou. I v tomto zápase se ujímáme vedení. V čase 3:57 Jindra střílí na soupeřovu bránu a hráči Slovanu si tečují střelu do vlastní brány. Těsně před koncem 1. poločasu v čase 7:56 je dopískán faul na Šimona B., který se staví na nájezd a opět se nemýlí.
   I ve druhém poločase bojujeme, ale soupeř nám nedovolí mnoho šancí. Šanci na snížení dáváme Slovanu, kdy je po našem faulu v čase 2:44 odpískáno trestné střílení. Mates nás podrží a nájezd vychytá. O minutu později však již Slovan snižuje na 2:1 a v čase 5:07 střelou z půlky hřiště srovnává na 2:2. Zápas je vyrovnaný a nervy drásající až do konečného hvizdu rozhodčího. Na skóre se již nic nemění. Remíza 2:2 znamená, že vyhráváme 5. turnaj za sebou.

Poděkování patří všem hráčům za předvedenou hru, Matesovi za skvělé zákroky, rodičům za podporu a trenérům Vláďovi a Petrovi za motivaci hráčů.