FBK Škorpioni Ostrava

Doma jsme dosáhli na bronz

Po několika výjezdech po zemi moravské se elévci představili v sobotu 28.3.2014 na domácí palubovce v Pustkovci. Mužstvo nebylo v nejsilnější sestavě, chyběly opory Jonáš a Šimon, přesto se nás sešlo 13 hráčů. Ze soupeřů na nás čekali hráči Domaslavic, MVILu, 1. Letky Sokolu Poruba a po dlouhé době i Vítkovic. Do brány opět nastoupila Jana, ale už se těšíme, až se bude moci přidat i Mates.

Škorpioni - SK Domaslavice 6:1

Úvodní zápas se jevil jako výhodný zápas na rozehrání hráčů. Začínáme silným náporem a během prvních dvou minut se ujímáme vedení 3:0. Na všechny 3 góly si připsal asistenci Matěj, střelci se vystřídali v pořadí Jindra, Aleš, David. Postupem času se hra vyrovnává, zřejmě jsme se uspokojili s tím, že se zápas vyhraje sám. I když se hráči Domaslavic snažili, branku se jim v první půli vstřelit nepodařilo. Střelecká jistota se ale vrátila Davidovi, který po přihrávce Jindry zvýšil naše vedení v čase 6:35 na 4:0. Pátý gól téměř "do šatny" střílí Matěj, kterého krásně našla svou přihrávkou Kristýna.
   Po přestávce hráči Domaslavic zvýšili svou aktivitu, začali napadat a po naší špatné rozehrávce střílí první gól. Více gólů jim už však nedovolíme. Za to my svůj náskok ještě navýšíme. Gólovou střelu si připisuje Andrea a asistenci Jindra. Domaslavice si ještě minutu před koncem zápasu berou oddechový čas, na skóre se již nic nemění.

Škorpioni - 1. MVIL Ostrava 1:3

Dvouzápasová přestávka mezi utkáními pro nás nikdy nevěští nic dobrého. A na tomto turnaji to máme u všech zápasů. Znaveni honičkou nastupujeme na soupeře, který si na nás brousí zuby a podává s námi ve vzájemných zápasech vyrovnané výkony. Začátek se nám opravdu nevydařil. Už v čase 0:38 necháváme samotného hráče MVILu před naší branou na dorážku a ten svou šanci využívá. Navíc nejsme schopni běhat a pořádně kombinovat, soupeř je všude o krok rychleji. V čase 3:50 máme šanci na vyrovnání skóre. za špatné střídání je proti MVILu odpískáno trestné střílení, ale jinak neomylnému Davidovi se tentokrát vstřelit gól nepodaří. Po vlažném rozjezdu se zkoncentrujeme a dokonce střílíme gól. Rozhodčí jej však neuzná pro faul našeho hráče, který gólu předcházel. Pravidlo nedáš - dostaneš, platí i pro nás a krátce po neuznaném gólu MVIL navyšuje svůj náskok na 2:0. V poslední vteřině první půle dostáváme další šanci v podobě trestného střílení. Tentokráte jde na věc Šimon a střílí gól, který rozhodčí, bohužel, opět neuzná. Šimon se snažil o blafák a míček se krátce vrátil, což pravidla neumožňují.
   Ve druhé půli se naše hra zlepšila, ale zase ztroskotáváme na brankáři soupeřů. V čase 2:42 se nám jej podaří konečně překonat. Po útěku přes celé hřiště se trefuje Aleš. Ještě se nám rýsuje šance na vyrovnání, ale v čase 4:28 fauluje Aleš a soupeř nájezd promění. Stav 1:3 se nám již do konce utkání nepodaří zvrátit.

Škorpioni - 1. Letka Sokol Poruba 11:1

Čeká nás snadný soupeř. Nutno podotknout, že za Letku nastoupili hráči, kteří spíše patří do přípravky, Věkově splňovaly kategorii elévku snad jen jejich děvčata. Navíc v předcházejícím utkání prohráli s Vítkovicemi 0:30. Nevím, zda neměla Unie nechat pro tuto kategorii vítězství rozdílem 15 gólů. Na naší straně se díky tomu rozjel brankostroj, který bychom potřebovali spíše se silnějšími soupeři. Prvních pět gólů střílíme v pořadí s těmito střelci - David, Andrea, Aleš, Martin a Matěj. Po našem špatném střídání a následném nájezdu, stihne Letka snížit na 5:1. Sólem přes celé hřiště určuje Matěj stav po první půli 6:1.
   Druhá půle již jednoznačně patří nám a další střelci si připisují body za góly - Matěj, 2x Jindra a 2x David, který se trefuje v rozmezí 30 s. Konečný stav utkání je tedy 11:1 a my se můžeme připravit na nejtěžší zápas dne.

Škorpioni - 1. SC Vítkovice Oxdog Aligátoři 3:7

Favority zápasu jsou hráči Vítkovic, kteří svými výkony převálcovali dosud všechny soupeře. A nám se opět nepovedl vstup do utkání. V první minutě dostáváme 2 góly. Naštěstí se po 40 sekundách podaří Šimonovi vstřelit svůj první gól na tomto turnaji a snížit na 1:2. Po dalších 15 sekundách je po faulu na Davida odpískáno trestné střílení proti Vítkovicím. Šimon však tentokráte nabídku na vyrovnání skóre nevyužil. Přesto se nevzdáváme a bojujeme, i když nás Vítkovice svou kombinační hrou přehrávají. Bohužel, naší slabinou je, že necháváme soupeře samotné před naší brankou. Takovou chybu Vítkovice potrestaly a zvýšily na 1:3. Do poločasu ještě Matěj stačí krásnou střelou snížit na 2:3.
Začátek druhého poločasu nám zase utekl. Během 39 sekund dostáváme 2 góly a najednou musíme dohánět 3 gólové manko. Malou jiskru naděje vykřesal v čase 4:22 David, ale to bylo z naší strany vše. Naopak soupeř ještě střílí další 2 góly a zaslouženě vyhrává.

Dvě prohry nás odsunuly v konečném pořadí na 3. místo. Určitě nás mrzí porážka s MVILem a předvedená hra. Hráči často byli pomalejší a nebyli si schopni nahrávat. Nejvíce se rozdíl ve výkonnosti projevil v zápase s Vítkovicemi. Navíc se často uchylujeme k sekání, které nám u rozhodčích zatím prochází. Do dalších bojů se musíme více zkoncentrovat, nenechat se ovládat emocemi a na tréninku cvičit i techniku.

Nicméně, přesto je třeba řadu hráčů pochválit. Nejvíce byl vidět Matěj a také Andrea s Kristýnou byly schopny pořádně soupeři zavařit. Naší jistotou je Jindra a na hráčích z přípravky je také vidět snaha bojovat do posledních sil.