FBK Škorpioni Ostrava

Strži - na Varenské to vřelo

První březnový den hráli naši strži ve sportovní hale na ulici Varenská a jestliže slovo varenská pochází od vařiti, tak na tribuně to dnes opravdu vřelo neboť obě utkání byla výživné. Jak probíhaly oba zápasy? Dnes Vám je přiblížíme očima jednoho z hráčů.

Škorpioni x PASKOV SAURIANS 9:0

V prvním zápase se proti nám postavil houževnatý soupeř z Paskova, který již mnohokrát dokázal, že umí potrápit, ne-li vzít body i týmům z horní části tabulky. Náš vstup do zápasu je bleskový a po dvou minutách svítí na tabuli stav 2:0 pro nás. Z mnoha zápasů ale víme, že při tomto stavu zvolníme a obvykle přichází trest. Dnes naštěstí nepřišel, jelikož se snažíme hlídat soupeřovy hvězdy a tato úloha se nám daří. Do přestávky přidáváme ještě jednu trefu a „do šaten“ se jde za stavu 3:0 pro nás. Druhá třetina je už vyrovnanější. Soupeř nebezpečně vystrkuje růžky a my nemůže najít recept na překonání obrany paskovanů. V polovině třetiny ho najdeme hned dvakrát a díky toho získáváme klid na hokejkách i v hlavách. V poslední minutě se ještě stihneme jednou trefit, a tak končí druhé dějství stejně jako to první 3:0. Do další části vstupujeme aktivněji než v předešlé a opět navyšujeme rozdíl o další gól. Soupeř nedává svou kůži zadarmo a párkrát mu chyběl jen kousíček k dovršení branky, jenže dnes máme v obraně štěstí a stále držíme nulu. Navíc sami přidáváme v šesté a na konci deváté osmou a devátou branku. Závěr už si pohlídáme. Zápas končí sympatickým rozdílem, ale můžu říci, že nula na výsledné tabuli u soupeře svítit neměla. Zvlášť když jeden nejmenovaný hráč řekl následující větu: „To je hrůza, ti obránci jsou úplně všude!“ a já jeho slova můžu jen potvrdit. Takticky jsme zápas zvládli dobře a mohli jsme se plně na dalšího soupeře...

Škorpioni x SLOVAN HAVÍŘOV 5:3

První měření sil dopadlo těsným výsledkem pro soupeře 4:3. Havířov potřeboval pro upevnění své pozice tři body a my je potřebovali pro lepší pozici v nadstavbě, protože Kopřivnice neztratila ve svých zápasech o víkendu ani bod. Zpočátku zápas probíhá v opatrném tempu a oba protivníci čekají na chybu toho druhého, která následně už ve třetí minutě přichází, bohužel pro nás. Byla po našem špatném rozebrání hráčů a Slovan střílí svou první branku. Odpovídáme změnou v sestavě. Ta se vyplácí a ihned po vstřeleném gólu začínáme mít herní převahu. Soupeř nás ohrožuje nebezpečnými protiútoky, ale my si je dokážeme pohlídat a v útoku ostřelujeme soupeřovu svatyni. Gólman Slovanu podává neskutečný výkon. Naše dobývání nese ovoce, když v sedmé minutě vstřelujeme gól po výborném napadání za soupeřovou bránou. Soupeř nemá odpověď, možná je i zaskočen. .

Do druhého dějství vstupují aktivněji havířovští a teď jsme to zase my, kdo je zaskočen. Ve druhé minutě je vyrovnáno. Naštěstí jsme se rychle vzchopili a už ve čtvrté minutě opět odskakujeme o gól. Teď se hra naplno vyrovnává ani jeden tým nemá převahu a nikdo nedává nikomu prostor. Při jednom střetu to však soupeřův bek přežene a dostáváme výhodu přesilovky. Kluci z Havířova nezvykle vytahují svůj „diamant“ až za půlku a zprvu nás dokáží zatlačit a k ničemu nepustit. Ale v druhé polovině přesilovky nalézáme v obrané protivníka skulinku a musím říct, že to náš hráč trefil snad z nulového úhlu, takže svou roli tam sehrála i porce štěstí. Euforie a klid z dvoubrankového vedení nevydrží dlouho. Slovan snižuje nahozením z půlky. No, na šťastné góly to je jedna jedna a tím končí i druhá část zápasu.

Třetí dějství začíná pozvolna, poněvadž žádný tým nechce obdržet branku. Hra se přelévá z jedné strany na druhou a souboje se přiostřují. Teď to pro změnu přeženeme my a poprvé v tomhle zápase jdeme do čtyř. Stahujeme se hluboko na naší půlku a nezbývá nám nic než blokovat soupeřovy střely, což se nám z velké částí daří a když už nějaká ta střela projde je na svém místě dnes skvělý brankář. Přežíváme první přesilovku a hra se opět dostává do spíš opatrné a vyčkávající fáze. Soupeř od této strategie ustupuje jako první, protože ho tlačí rychle utíkající čas. My naopak vše přesouváme k bránění hubeného náskoku. V deváté minutě jdeme opět do čtyř, ale vůbec nevím, co na tom rozhodčí viděl. To nám bohužel nijak nepomáhá a musíme se znova bránit. Sil není nazbyt, a proto se rozhodujeme jakýkoliv balonek vyhazovat. Soupeř nás zasypává hromadou střel, ale my odoláme a navíc získáme hodně vteřin držením balonku až za soupeřovou bránou. Díky toho přežíváme i druhou přesilovku. Zbývá jen minuta a půl do konce. Diváci ženou svůj tým kupředu a hráči jim odpovídají jak se patří. Snad žádný jedinec se ani na vteřinu nezastavil a všichni do konce dávají zbytky sil. Soupeř se už připravuje na hru bez brankáře, ale jeho nápor se nekoná, poněvadž dostává dvouminutový trest za špatné střídání, kdy jeden z hráčů slovanu nevystřídal u střídačky. Nutno říct, že dnes bylo k vidění mnoho horších přestupků a ani se nedívím reakci příznivců havířovského týmu na rozhodčího. Soupeř se zběsile vrhá do útoku, protože nic jiného mu nezbývá, ale soupeřovu čtveřici jsme dokázali přehrát a z protiútoku vstřelit poslední tečku za tímto zápasem. Takovéto zápasy jsou v naší lize bohužel velmi ojediněle, ale o to větší je radost se na ně dívat. Oba týmy podaly heroický výkon plný nasazení, běhavosti, ale myslím si, že my jsme vyhráli díky vetší touze po vítězství. Na vzájemné zápasy je to teď 1:1.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům! Získali jsme důležitých šest bodů a náš hlavní úkol je se dobře připravit na nadstavbovou část. V neposlední řadě také fanouškům, byli jste opravdu hóóódně slyšet! :)

Matyáš Šindler

Slovo trenéra:
   V obou zápasech jsme potvrdili svůj současnou výkonnost. Oba gólmani Tomáš a Patrik jsou v dobré zdravotní a psychické kondici a umí tým opět podržet. Obě utkání potvrdila, že obranu máme taky na dobré úrovni. Mimo naše stálice musím obzvláště pochválit Martina a Vojtu, kteří podali výkon, jehož si všimli i ti, co nerozumí florbalu. Tím, že jsme zvítězili jsme ukázali i velký střelecký potenciál. Zde bych vyzdvihl především hráče ročníku 2001 Kubu Plicha, Honzu Rataje a Honzu Bestu, kteří jasně ukázali, že se ani příští rok nemusíme obávat o výsledky. A ještě jednoho hráče musím pochválit. Štěpána Chrásteckého, který dřel, bojoval a běhal. Vypadá to s ním do budoucna slibně.
Chci ještě zmínit jednu událost. Zcela vyjímečně se stává, že jde podat ruku trenérovi kapitán soupeřova družstva navíc, když prohrálo. Toho si u Marka Rašky cením. Je vidět, že má dobré vedení, jak doma, tak i v týmu.