FBK Škorpioni Ostrava

No, s takovým výkonem to druhé místo nebude.

V neděli 12.4.2015 začala nástavba ligy starších žáků. Náš tým postoupil ze třetího místa se čtyř bodovou ztrátou na druhý Slovan a se sedmibodovým náskokem na čtvrté Vikingy. Dnešní den byl rozhodující, protože pokud porazíme Slovan a vyhrajeme s Vikingy, tak máme šanci atakovat druhou pozici a zároveň si zabezpečit třetí místo. Musíme hrát tedy naplno, zodpovědně a pak se uvidí, s čím nastoupíme do závěrečného kola 26.4. ve Stonavě.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 4:5

Začínáme křečovitě, chaoticky, dvě střely na bránu, dva góly. Co z toho, že tlačíme, ale nejsme schopni vstřelit gól. Pohyb po hřišti není špatný, ale nahrávky váznou a střely jsou jalové. Tribuny říkají, že to není špatné, ale na střídačce to vidíme jinak. Zvlášť, když patnáct sekund před hvizdem konce třetiny inkasujeme gól obdobný těm předchozím. S tím, že gólu předcházela zlomená hůl po sekyře (hráč nesmí bránit bez hole – pro vysvětlení). 0:3 po první části, no to vezme energii.

Řešení? Přeskupit, provést změny. Do brány jde Patrik. Ze tří útoku děláme jen dva a budeme rychleji střídat. Hned první vhazování, sólo akce Kuby Pilcha a gól v čase 0:05. Další vhazování, faul od protihráče a tresné střílení. Exekuci provede Maty Šindler 2:3. Jsme zpátky ve hře. Náš tlak je velký doslova zdrcující. Opět jsme faulováni a dokonce i hra na zemi v brankovišti, což dokazuje naši nátlakovou hru. Dnes nám přesilovky vycházejí. Hlava-mapa (se říká) dva ťukance střela gól. Srovnáno na 3:3. Jénomže špatné rozebrání protihráče, hezké uvolnění, střela skoro do prázdné a Slovan zase vede.

Z pohledu diváka je třetí část asi fakt nejnapínavější. Jde o solidní florbal s šancemi na obou stranách. Opět si tlakem na soupeře vynucujeme přesilovou hru s trestným střílením. Proměňujeme. Do konce utkání zbývají tři minuty. Pěkná hra. Každý může vyhrát i prohrát. Plichta je taky dobrá. Jenomže stastnějším jsou dnes hráči z Havířova, kdy se jim šourákem po zemi daří překonat našeho gólmana. Zbývající hra už nic nepřidala a tak utkání končí 4:5. Škoda. Holt ten povrch moc nemusíme.

Škorpioni x FBC Vikings Kopřivnice 6:4

Soupeř měl ráno hody a rozstřílel FBC 7:1. Tudíž byl dobře nabuzený a my taky. V tomto duelu byla střelecky zajímavá první třetina. Padlo šest gólů. Vikingové stříleli my dorovnávali. Za povšimnutí stojí, že dva góly nám dal David Forch po ukázkových bekendech. Takový se naposledy povedl Matesovi v Praze proti Českým Budějovicím. V jedenácté minutě získáváme dnes již potřetí výhodu přesilové hry s trestným střílením. Tentokrát se odhodlal Lukáš Homola a mazácky zakončil.

Počátek druhé třetiny probíhal stejně a já měl pocit, že v hale na Dubině nám není souzeno vyhrát. Probíhala už sedmá minuta druhé třetiny, když se nám podařilo srovnat. Dalo by se říci polovina utkání. A zde se to zlomilo. Máme ze hry o trochu více a převahu zúročujeme v jedenácté minutě hezkým gólem Víti Seidlera (útočil v tomto zápase na hattrick). Poprvé dnes vedeme.

Třetí třetina je velice náročná. Obě mužstva touží zvítězit. Tomu i odpovídá hra. Bohudík pro nás hned v úvodu jistí střela Kuby Pilcha po přihrávce Lukáše dvoubrankové vedení. Do konce hrací doby podaly týmy vyrovnaný výkon a trenéři i rodiče mohli být spokojeni se zápasem (s bodovým hodnocením už né, ale to tak bývá vždy).

Co říci závěrem. Potvrdili jsme třetí místo v lize starších žáků. Bodové odstoupení je zřejmé a jen sada zázraků by ho mohla v posledním kole ve Stonavě nějak ovlivnit. Přesto budeme chtít body získat a doplnit do tabulky.