FBK Škorpioni Ostrava

Strži jsou v kraji třetí neboli bronzoví

Poslední dějství letošního ročníku ligy starších žáků se odehrálo v hale ZŠ Stonava. V nástavbové části se zde střetla mužstva Vítkovic, Slovanu, Škorpionů, Vikingu a FCB Ostrava k posledním dvojzápasům. My se měli utkat s dosud neporaženýma Vítkovicemi a v městském duelu porovnat síly s FBC Ostrava.

Škorpioni x 1. SC Vítkovice Oxdog 3:10

I. třetina – úvod dobrý, dokonce zaskočíme budoucí mistry kraje slepeným gólem ve čtvrté minutě. Odpověď a obrat v této třetině na sebe nedá dlouho čekat a v 7, 10 a 11 minutě lovíme míček z naší sítě. V první třetině jsme byli bojácní, dá se říci, že z Vítkovic předposr..í.

II. třetina – podobá se té první s tím, že už v první a druhé minutě dostaneme gól. Korigujeme v minutě šesté a ještě obdržíme v šesté a sedmé. Góly, které dostáváme, jsou jako podle šablony. Ačkoliv hráčům ukazuji, jak se schéma opakuje, nejsou schopni zabránit těmto útokům. Škoda.

III. třetina – je už spíše o přestiži. Oni chtějí přidat góly, my zase vsítit a nestaráme se o zadní vrátka. Nejprve snižujeme na 3:7, pak si postupně necháme vstřelit tři góly. Utkání končí 3:10 a jediné, co mohu o tom říci, že utkání nebylo tak vyhrocené jako minule.

Očekávaná prohra potvrdila naše třetí místo na definitivum a v posledním klání už něšlo o nic jiného než si zahrát florbal.

Škorpioni x FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 16:7

I. třetina – soupeř (tentokrát pod vedením trenéra Komačky) nás ve druhé minutě zaskočí a vstřeluje první gól dnešního dne. Očekáváme vyrovnané utkání. Odpovídáme rychle, kdy během následujících pěti minut obracíme utkání na svou stranu v poměru 4:1.

II. třetina – potvrzuje naši herní vyzrálost oproti městskému rivalovi. K vidění jsou hezké akce. I v této třetině hráči FBC vstřelují gól. Stav po dvou třetinách je 8:2

III. třetina se zvrhne do střelecké exhibice. Kdo si dnes ještě nedal gól tak teď může. Stejně postupuje soupeř a třetina končí 8:5. Celkové skóre utkání hojného na brány se uzavřelo na číslech 16:7.

Obě dnešní utkání jen potvrzují výsledky a výkony našeho týmu v celé sezóně. Na špičku ještě nemáme (ale poctivou prací a tréninkem se to může zlepšit) a na druhé straně umíme zabrat a vyhrávat s týmy, které jsou na tom stejně jako my.

Děkuji hráčům za povedenou sezónu, odvedenou práci pro tým a reprezentaci škorpionských barev v rámci Moravskoslezského kraje. Jsem nesmírně rád, že jsme urvali bronzový pohár a neskončili jako vloni na čtvrtém bramborovém místě. Jak řekl hlavní trenér týmu Vláďa Panek: „Je super, že jsme na bedně.“