FBK Škorpioni Ostrava

Strzi v Brušperku za polovic

Sobotní kolo nás zavedlo do Brušperku. Bonusem tohoto kola bylo naše pořadatelství (od rána do odpoledne).

Škorpioni x Paskov Saurians 8 : 2

Zápas je více či méně veden v přátelském duchu. Ale i tak jde o to, kdo dá první gól a kdo tento zápas vyhraje. První třetina byla na góly chudá. První padl ve druhé minutě a to bylo pro tuto část vše.
   Vstup do druhé části má lepší soupeř z Paskova a vyrovnává na 1:1. Jenomže po pěti sekundách opět strháváme vedení na svou stranu MY. Postupně navyšujeme vedení, jenomže po samostatných akcích. Nějaká kombinace není zrovna moc v této třetině k vidění. :(
   V poslední třetině se hra uklidňuje a už jsou vidět i pohledné akce a utkání se dohrává v tempu, ale v klidu. Výsledek 8:2 jen utvrzuje naše postavení v tabulce, které sice není podle očekávání, ale co už!

Škorpioni x 1. SC Vítkovice Oxdog 2 : 8

Když jsem po minulém kole mluvil o problému v našich hlavách, tak se to teď plně projevilo. V první třetině jsme se ze soupeře málem "pos....". Druhá lajna si nechala nasázet pět fíků a bylo po utkání. Druhá třetina byla naopak kdo z koho a to hlavně silově, takže na hru se nedalo dívat a oba týmy svalovaly vinu za hnusnou hru na toho druhého. Třetí část však obrátila list a opět se hrál kombinační a rychlý florbal. Soupeři jsme byli vyrovnaným partnerem (anebo hráli na půl plnu).

Nicméně musíme ještě hodně věcí zlepšit, abychom se mohli prát o čelo tabulky.

Soupiska: Čermák, Vlach, Homola, Tyl, Besta, Seidler, Závada, Plevák, Šindler, Pilch, Pavelek, Uhliar, Peschel, Rataj, Jemelka,