Stržům nadělil Mikuláš šest bodů

V sobotu 6.12. zamířili strži do haly na Čeladné, kde se poměřili s týmy Českého Těšína a FBC Ostrava.

Škorpioni x FBC DDM Tesco Český Těšín 10 : 4

Dějství I:
Začínáme dobře. Už v sedmé minutě vedeme 3:0 po gólech Pavelka, Šindlera a Jemelky. Jenomže stav 3:0 je kritický. Ve hře polevujeme a upouštíme tlak na soupeře, který se nadechuje a v desáté minutě snižuje.
Dějství II:
Druhá třetina je nejkatastrofičtější třetina celého dne. Opět se projevilo sólování a nepřesnost nahrávky až křečovitost. Toho využili borci z Těšína a dorovnali v třetině na 3:3.
Dějství III:
V poslední části hry je na palubovce jiný tým, ale prosadit se gólově nám moc nejde. Tuto roli převzal na sebe kapitán Luky Homola a prosóloval hřiště a urval ten gól pro nás (i když to má jinak zakázané je třeba mu vzdát hold). Následuje pětiminutovka Honzy Besty, který si zařídí hattrick a nás posune na stav 7:4. Druhý hattrick v tomto zápase patří Lukášovi, který nás posune až na stav 10:4. Soupeř od prvních utkání v této sezóně výrazně povyrost a je opravdu div, že nemá na svém kontě více bodů.

Škorpioni x FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4 : 3

Dějství I:
Tým FBC hraje podle toho jakého gólmana mají ve svatyni. Je-li tam Kolajta, jsou schopni zahrát, potrápit, porazit kohokoliv. Tak také hráli proti nám. Byli silní dopředu a jistí dozadu. Bohudík i my máme dobrou obranu a dobrý útok. Díky tomu se ujímáme vedení. Nedůsledností obrany je srovnáno v deváté minutě.
Dějství II:
Druhá třetina byla na góly nejvydařenější. Nejprve my na 2:1, po té FBC v přesilovce (4s chyběly do konce) srovnává na 2:2. Opět my na 3:2. Musím zde konstatovat, že to co chytil soupeřův gólman bylo místy až neskutečné. Oceňuji i jeho práci pro tým zezadu - kolik zachycených a rozehraných míčků mimo malé brankoviště! I tak přidáváme ještě jednu branku na 4:2
Ve třetí třetině je soupeř daleko nebezpečnější. Oč jsme my více frustrovaní neúspěchem při obléhání brány, o to více je soupeř útočnější a důraznější. Tato třetina je plná výborných zásahů naší obrany a především Patrika Pleváka v bráně. V největším dramatu hráči FBC sníží na 4:3, ale to je pro dnes vše.

Získali jsme šest důležitých bodů (místy můžeme říci, že nám byly naděleny), přesto jsem s hrou spokojen, ale i nespokojen. Pomýšlíme-li na špici ligy, musíme hodně zapracovat a zlepšit se v mnoha florbalových činostech. Postupně Vám na tréninku odkryjeme, co vše máme s Danem na mysli.

Soupiska: Čermák, Vlach, Homola, Tyl, Orel, Závada, Plevák, Šindler, Pavelek, Zmrzlík, Uhliar, Rataj, Jemelka, Besta, Pilch