FBK Škorpioni Ostrava

Liga dorostenců – vzpoura papírově slabších týmů

Víkendová klání zamotala tabulku dorostenecké ligy neskutečným způsobem. To, co se v pátek zdálo jasné, je teď zase jinak. Papírově silnější mužstva podlehla papírově slabším a posuny v ligové tabulce jsou zajímavé. Poslední kolo tak nabízí plno variant, jak může liga dopadnout. Spekulace, předpovědi a úvahy nechám na každém z Vás.

Škorpioni x 1. MVIL Ostrava 4:3

První šanci zápasu měla na svých holích hned první pětka. Druhou vážnější měl soupeř, ale ani oni neproměnili. Od první minuty bylo jasné, že půjde o bojovné a rychlé utkání. Hráči MVILu byli starší a zkušenější hráči (9x98), což bylo na hřišti vidět. Místy nás jednoznačně přehrávali. Na naší straně bylo nadšení a „mladická“ bojovnost. Právě tato bojovnost způsobila to, že jsme jako první v utkání skórovali, kdy si Adam našel volného Filipa, který se nemýlil. Minutu na to snižuje soupeř střelou z dálky. Za stavu 1:1 končí první třetina.
   Po přestávce se tempo hry i taktika obou soupeřů opakovala. Hráči MVILu byli opět kombinačně lepší, ale zase jim chybělo štěstí při zakončení. Několikrát chyběly centimetry, několikrát zazvonila brána a několikrát nás podržel Tomáš, který měl dnes opravdu formu. Ve druhé minutě se ujímáme vedení, kdy Šimon posílá na Matese, ten prodlužuje na Kubu, ale ten promáchne. Což nečeká gólman MVILu a míček se mu překulí přes nohu. Soupeř opět v jedenácté minutě srovnává po protiútoku, kdy nás doslova vyťukali do prázdné. :( Přestávka je za vyrovnaného stavu 2:2. Hra i výsledek jsou stále otevřenější. Kdo z koho.
   Vstup do třetiny máme opět lepší my a opět ve drhé minutě po rozehrávce z rohu Lukáš Richtár naznačil na Kubu, ale poslal na úplně volného Filipa a my se ujímáme potřetí vedení. Čtvrtý gól padl po závaru ve velkém a co jsem stačil vidět byl náš důraz, i když míček navštívil postupně čtyři lopaty našich hráčů. Posledními dvěma byli Patrick a Petr. Soupeř se nevdává a rychlými protiútoky ohrožuje naši svatyni, až ji v desáté minutě dobyde a snižuje na 4:3. Poslední dvě minuty utkání jsou nesmírně dramatické, kdy MVIL zvyšuje aktivitu na maximální obrátky a my doslova potíme krev, ale hubený rozdíl udržíme. V tomto utkání nevyhrál lepší, ale šťastnější. A votom ten sport je.

Škorpioni x 1. FBK Rožnov p/R 3:0

Hráči Rožnova jdou utkání od utkání nahoru. S týmem, který startoval na začátku sezóny se současný nedá srovnat. Trápí i favority, začíná získávat body, zvyšuje rychlost, tvrdost a jsou houževnatí. Boj nikdy nevzdávají. Že jet utkání opět ve vysokém tempu, už ani nebudu psát, jak se hra rychle přelévala ze strany na stranu a útok střídal útok, ale vyzvednu výkon Patrika v bráně (nejmenší gólman dorostu), který nezaostal za výkony Tomáše z prvního klání. Opět zlikvidoval několik akcí a střel, vyhmátl několikrát míček ze soupeřovy lopaty v těsné blízkosti naší brány. To pozvedne celý tým. Když jsem u nejmenšího gólmana, tak mohu tvrdit, že máme i nejmenšího útočníka ligy dorostu, kterým je ... ? Kdo? No, Honza Rataj, který se taky v poli oproti několikanásobně větším hráčům neztratí.
   V zápase s Rožnovem jsme pro změnu my oťukávali gólmana a branku valachů. Prostě ne a né proměnit šance, které jsme si vytvořili. Díky tomu končí první třetina za bezbrankového stavu. Hned v úvodu druhé části třídílného dějství získává soupeř možnost dlouhé přesilové hry. Ve třetí minutě vystihne Vojta kombinaci, sebere máček a prohodí na Matyáše, který propálí gólmana soupeře. V šesté minutě máme přesilovou hru pro změnu my a v jejím závěru Lukáš Richtár s Adamem promění výhodu v druhý gól.
   Závěr utkání je (jak jinak) znovu dramatický. Hra jde do obrátek a opět ve vlastním oslabení vybojuje Lukáš Homola míček, uniká do útoku a s Matyášem přihrávkama překonají soupeře a prostřelí gólmana rožnovanů. Vedeme 3:0. Soupeř hraje velmi dobře, zvyšuje tlak, my se z větší části bráníme. Opět jsme oslabení, soupeř má nájezd (vychytá Tomáš), ale my pracujeme, dřeme. Chceme vítězství, které potvrzuje závěrečná siréna.

Za povšimnutí stojí, že jsme s nulou obhájili celkově 13 minut v oslabení a z toho jeden a půl minuty 3 na 5. To je dobrá vizitka těch, co oslabení sehráli. Pokud někdo namítne, že minut je moc, tak ano, ale za přestupky typu špatné střídání, chyba trenéra v zápise apod. nic brutálního nic zákeřného). Avšak patří pochválit i ty, kteří hráli v plném počtu a dokázali soupeřovi pěkně zatápět i v pozměněných pětkách. Čeká nás poslední dvojzápas v této sezóně. Pojďme se na ně připravit.

Soupiska: Plevák, Závada, Homola, Hikl, Vlach, Poláček, Čermák, Šodek, Hampel, Rataj, Richtár, Šindler, Peschel, Pavelek, Hojgr, Michalík a Zmrzlík.