FBK Škorpioni Ostrava

Bodík dorostu nemůže přece stačit

Petrovická hala je představitelem nových hal, které se v současnosti staví s podporou EU mimo velká města. Co by dala Ostrava za takovou, kdyby ji měla (tím nejsou myšleny peníze, ale potřeby a chtění ostravských sportovců). Zajímavostí je extrémně měkká a pružná podlaha, se kterou moc zkušeností nemáme, ale na to se dobří hráči přece nemohou nevymlouvat.

Škorpioni x FbC BD STAV Frýdek-Místek 3:3

utkání s Frýdkem    Tradiční soupeř z FM je zárukou rychlého, čistého, nezáludného florbalu, kde jde především o to, kdo je sportovně lepší. V první třetině jsme to byli my, kdo začal lépe. Góly padly po rychlých akcích a střelách ze střední vzdálenosti nad pravou ruku gólmana více méně po samostatných akcích. Zpočátku utkání to byla slabina protivníkova gólmana. Po tomto šoku se soupeř oklepal a začal více kombinovat, čímž se mu podařilo nás přehrát a dostat se do nebezpečných akcí před naší bránu. Za stavu 2:0 skončila první třetina.

Ve druhé části opět po individuální akci odskakujeme na rozdíl tří branek. Jenomže soupeř už nabývá v tomto utkání navrch a je otázkou času, kdy skóruje. Ve čtvrté minutě zasadí úder hned dvakrát. Následuje řada nesmyslných vyloučení z naší strany, což nás stojí mnoho sil a soupeři přináší vyrovnávací branku.

Ve třetí části je úloha obrácená. Nedostatek sil a hráčů (protože vyloučení pokračují) nás nutí k obranné hře a soupeř jen dobývá a dobývá. Naše sporadické akce řeší soupeřův gólman. Poslední třetina nemá vítěze ani šťastného střelce a tak utkání končí plichtou 3:3.

Škorpioni x Z.F.K. AQM Petrovice 3:4

proti Petrovicím    Máme bleskový nástup. Již v osmé sekundě vedeme 1:0. Dokonce po přihrávkové akci dvou Lukášů. Necelé tři minuty potom skórujeme stejně, akorát si Lukášové přehodí gól a asistenci. V této chvíli se dostáváme do kritického stavu 2:0. Myslíme si již snad posté, že od této chvíle je utkání vyhrané a tak se k tomu taky tým postaví. To znamená, že přestane hrát a jde jen o ukojení individuálního ega, kdy se snažíme vstřelit gól samojediní bez jediné nahrávky. Což končí nejčastěji střelou do soupeře a ztrátou míčku, nebo průchod přes dva-tři hráče a ztrátou míčku, či tlačením se podél mantinelu a ztrátou míčku, anebo vedením míčku příliš dlouho s pozdní přihrávkou, aby se neřeklo a opět ztrátou míčku. Toto vše nás stojí ztrátu vedení a obrat v utkání ze strany petrovských. Dokážeme ještě srovnat, ale to je z naší strany vše. Ještě ve druhé části soupeř navýší vedení na 4:3.

V poslední třetině nepadne gól ani z jedné lopaty střelců na obou stranách. Nám evidentně dochází síly a soupeř se svými čtyřmi pětkami nás zatlačuje až k bráně. Závěr utkání je spíše o našem vyhazování. Kdybychom provedli akci, gól by padl, jelikož gólman soupeř musel být v poslední třetině zcela vychladnutý.

Oba zápasy bych shrnul následovně. Výborný a rychlý vstup do utkání, děsivá druhá třetina a křečovitá závěrečná třetina. Minimální kombinace, obstojná obrana, výborná oslabení. Slušná fyzička, špatné čtení hry a špatný odhad soupeře. No, jak to vidíte VY? Snad to bude pro nás poučení, které dokážeme zužitkovat už v dalších zápasech.

Soupiska: Čermák, Vlach, Prokop, Homola, Šodek, Kunc, Šindler, Peschel, Smolka, Hampel, Michalík, Richtar,