FBK Škorpioni Ostrava

Elévci se vezou na vítězné vlně

Poslední říjnový víkend byl ve znamení 3. ligového turnaje. Opět jsme začínali 1. zápasem turnaje, ale naštěstí pořádající Tigers určili počátek na 9 hod. Podzimní prázdniny se odrazily na účasti hráčů. Sešlo se 9 hráčů, takže jsem byli schopni poskládat dvě poměrně vyrovnané čtyřky. Do brány nastoupil Mates a trenérského postu se ujal Petr.

Škorpioni - FbC BD STAV Frýdek-Místek 16:0

Zahajovací sestava nastoupila ve složení David, Šimon, Jonáš a Matěj a již při prvním střídání se soupeř pořádně zapotil. V čase 0:26 dává gól Šimon a v čase 0:43 skóroval Jonáš po nahrávce Šimona. Třetí gól si soupeř vstřelil sám. Také druhá čtyřka ve složení Jana, Kuba, Jindra a Aleš se činila. Jana dorážkou vlastní střely z půlky střílí v čase 5:14 čtvrtý gól a pátý gól přidává Jindra. Šestý gól se povedl Jonášovi. Jeho pomalu padající střela z rohu vlastní brány doplachtila až do soupeřovy brány. Těsně před koncem poločasu měl soupeř největší šanci, ale volného hráče vychytal Mates.
   Druhá půle se nesla ve znamení té první. Již v první minutě opět dalekonosnou střelou z vlastní půlky skóruje Aleš. Další góly si postupně rozdělili následující hráči: Šimon 8:0, Aleš 9:0, Jindra 10:0, David 11:0, Matěj 12:0, Kuba 13:0, Jana 2 góly na 14 a 15:0. Posledním skórujícím byl Šimon v čase 7:11. My si do tabulky připisujeme první, poměrně snadné vítězství.

Škorpioni - 1. MVIL Ostrava 6:5

Druhý zápas ukázal, že se o vítězství v turnaji budeme muset pořádně porvat. Zápas lépe rozehrál soupeř a ujal se vedení, nicméně Šimon dorážkou Jonášovy střely stav v čase 2:11 vyrovnal. Celý zápas byla hra vyrovnaná, do poločasu však stříleli góly soupeři. Poločas končíme za stavu 1:3 a my se museli snažit o přestávce nabrat síly na obrat. Začátek druhé půle jsme ovšem zaspali a tak po závaru před Matesem vede MVIL již 1:4. Snažíme se tlačit, ale soupeř má taky dost sil, a tak se hra přelévá sem a tam. Naštěstí se nám začíná gólově dařit. Střeleckou smůlu protrhne David gólem na 2:4 a za půl minuty skóruje Šimon. Po velkém boji Davida o míček a přihrávce Kubovi, se Kuba nezalekne příležitosti a vyrovnává skóre na 4:4. Soupeř si v čase 5:12 bere oddechový čas a zřejmě se chystá k poslednímu velkému náporu. Svou vlastní chybou, kdy hráč MVILu hrál na zemi, nám dává šanci dostat se do vedení po trestném střílení. Na nájezd se staví Šimon a bez problémů ho proměňuje. S ubývajícím časem zápas graduje. Přesně v čase 7:00 vyrovnává stav zápasu soupeř, ale Jindra rychlou odpovědí v čase 7:04 střílí náš vítězný gól. Po velkém boji si připisujeme druhé vítězství do tabulky.

Škorpioni - FBC DDM Srdcovka Český Těšín 4:3

Po 1. poločase to vypadalo na snadný zápas. O přestávce svítil na časomíře stav 3:0, kdy za nás skórovali David (už ve 4. sekundě zápasu), Jana a opět David. Výkonem v druhé půli jsme si ale zkomplikovali život. Hráči Českého Těšína nejprve snížili ve druhé minutě na 3:1, aby se v čase 6:23 po oddechovém čase dostali dalším gólem zpět do hry. Naštěstí Jana během pěti sekund odpověděla svým druhým gólem v zápase a opět nás dostala do dvougólového vedení. Soupeř ještě stačil 15 sekund před konce zápasu snížit na 4:3, ale vedení jsme si už pohlídali.

Škorpioni - FBC Tigers Poruba 9:2

V posledním zápase si poměřily síly dosud neporažené týmy, i když hráči Tigers již měli za sebou 1 remízu. V našem týmu došlo díky zdravotním problémům ke změně gólmana a do brány se postavila Jana. I v tomto posledním zápase jsme se soustředili na hru a také gólové štěstí stálo při nás. Skóre otevřel už v čase 0:49 Matěj. Na 2:0 zvyšoval ve čtvrté minutě David, který dorazil vlastní střelu. Soupeř v čase 5:10 snížil, ale David nám svým dalším gólem vrátil dvougólové vedení. V čase 6:43 opět soupeř snižuje, nicméně poločas končíme díky Jonášově střele z rozehrávky za stavu 4:2.
   Po změně stran máme již v 10. sekundě možnost trestného střílení díky soupeřově hře rukou. Na nájezd se připravuje David a zvyšuje naše vedení na 5:2. Naše útočná dvojice David - Šimon ukázala v dalších minutách svou sílu. Ještě stále v 1. minutě druhé půle střílí Šimon náš 6. gól po přihrávce Davida. Na 7:2 zvyšuje David po přihrávce Šimona. Osmý gól dává v čase 5:46 Šimon, kdy stačí dorazit vlastní střelu a poslední gól přidává v čase 7:59 David. Vítězstvím 9:2 jsme potvrdili naše 1. místo v turnaji.

Všichni hráči včetně trenéra si zaslouží pochvalu za předvedené výkony a bojovnost.