FBK Škorpioni Ostrava

Pro začátek získali strži jen tři body

Starší žáci v paskovské hale sahali na šest bodů, ale mají jen tři. V našich řadách je několik matadorů, ale i nováčků a hráčů z kategorie mladší žáci. Především pro tyto je setkání s paskovskou nafukovačkou a ligovým florbalem stržů doslova šok. Ať se jedná o povrch (a všechny jeho vlastnosti) anebo o rychlost a důraz v ligových utkáních.

Hráči po bezmála čtyřměsíčním půstu po ligových utkáních byli nažhaveni a chtělo se moc a moc hrát, i když se vkrádaly otázky, jak na tom jsme, jak uspějeme, bude se nám dařit?

Škorpioni x FbC BD STAV Frýdek-Místek 15 : 2

S týmem FM dlouhodobě neumíme zahrát, a proto jsme měli obavy, jak tento duel dopadne. Začali jsme dobře - první tlak a po 38 sekundách doklepl míček do brány Raty díky gólmana, který se nezorientoval a vyjel mu z pod těla. Soupeř šlápl do plných a bil se. Úvod zápasu byl velmi rychlý a vyrovnaný a hra se přelévala opravdu ze strany na stranu jako v tenise. Nikoliv jednotlivými údery, ale kombinacemi obou týmů. V půlce třetiny naše nejproduktivnější dvojice Homola - Šindler vstřeluje gól a posunuje naše borce na velmi rizikovou hladinu dvou gólů. Z loňské sezóny víme, že této hranice 2:0 jsme dosáhli bezpočtu krát, ale mnohdy soupeř utkání otočil anebo jsme se těžce opětovně ujímali vedení. Hra z naší strany byla nervoznější a nejistá. Klid nám přináši devátá a jedenáctá minuta, kdy zvyšujeme na 4:0.

utkání s Frýdkem    Druhá třetina nám přináší jistotu převahy, ale soupeř je houževnatý a nedá svou kůži zadarmo. Oprvdu hráči museli po celou dobu dřít na vítězství. Potěšující je fakt, že se trefila většina střelců - Pavelek, Homola, Šindler, Pilch, Rataj, Planková a dokonce i dva obranáři - Vlach a Čermák.

V závěru druhé části hrajeme oslabení a přenášíme ho do třetí třetiny. Zbylých 15 sekund soupeř dokáže využít po našem zazmatkování před bránou a špatným předáním protihráčů. Gól námi otřásl a předváděná hra staála chvíli pod psa. Díky tomu soupeř opět využil šance a přidává druhý gól. Nejlepším lékem je kontra úder z hole Kuby Pilcha. Opět přebíráme otěže utkání. Přidáme něco navíc ke skóre. Když už je témeř zápas rozhodnut, pronáší Mates na adresu Patricka poznámku: "On si snad ten gól dneska nedá." A ejhle devět sekund před závěrem utkání se na listnu střelců po samostatném výjezdu zapisuje Peschel.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 3 : 4

Obě mužstva myslí na nejvyšší příčky ligové tabulky. Silově jsou vyrovnaná, i když rozdíly v pojetí tu jsou. Nicméně jak se trenéři shodli, vyhraje ten, kdo udělá v utkání méně chyb. My bohužel udělali čtyři.

proti Slovanu    Ve druhém utkání dne nastupujeme proti hráčům Slovanu. Mnozí by mohli říkat proti bratrům neboť spolu válčí o výhry od elévů, znají se jmény, jsou přáteli na FB atd. Jestli si myslíte, že se oba týmy oťukávali, tak to jste na omylu. Pěkně zvostra se zaklesly hole do sebe. Nebál bych se říci, že se hráči vzájemně osekávali, jako by okopávali řepu (no ti mladí neví co to je, ale byla to dřina s motyčkou). Zbraně řinčely a bojové šiky se šinuly hned z leva, hned zprava a prozatím narážely na zdatné hradby a srdnaté obránce. A tak se taky stalo, že po prvním dějství to bylo nerozhodně 0:0.

Druhou část hry začíná soupeř lépe a ujímá se vedení. Navíc získává přesilovku, kterou v samotném závěru zužitkovává. Radost jako na Starém Bělidle. Jééénomže my jsme Viktorky a okamžitě stahujeme na 1:2. Zatápíme pod kotlem a pro změnu využíváme přesilovku my a srovnáváme na 2:2. Teď je Bělidlo na naší straně. Soupeř nás v osmé minutě zpraží po nehorázné chybě obránce gólem. Tímto stavem končí druhá část dějství.

Ve třetí třetině jsou oba týmy vybuzeny na maximum. Hra je vyrovnaná, možná my máme míček častěji na holi. Jenomže náš nejsurovější hráč Eliška Planková dostává trest za hrubost a slovaňáci ji v samotném závěru využívají. Od této chvíle je náš tlak takřka smrtelný a usazujeme se na straně soupeře. Tlak vyústí ve snížení na 3:4. A pokračujeme dále. Tlak je maximální. Soupeř se brání a jen sporadicky uniká. Ale brání se dobře a my nejsme schopni soupeře rozebrat a vstřelit kýžený gól. Musíme tentokrát sklopit hlavu a odejít poraženi.

Porážka nám vzala tři body, které bezpochyby budou chybět. :( Musíme si z ní vzít ponaučení do dalšího ligového kola a na trénincích zapracovat na nedostatcích, které oba zápasy odhalily. Nuže vzhůru na odstaňování!

nafukovací hala Paskov

Soupiska: Čermák, Vlach, Homola, Orel, Tyl, Závada, Plevák, Šindler, Pilch, Pavelek, Uhliar, Peschel, Rataj, Planková, Besta,