FBK Škorpioni Ostrava

Strži mají o víkendu skóre 27:3

Stržům se v Havířovské hale skvěle dařilo (anebo konečně shodili deku útlumu) a vysoko vyhráli obě utkání. Přitom se o soupeřích nedá říci, že by to byli outsideři. Frýdek má sice mladé, ale velmi šikovné hráče a gólmana, který umí ledasco pochytat. Jejich doba příjde příští sezónu. Bratrský tým z Poruby má naopak kombinačně šikovné hráče s fantastickou fyzickou výdrží. Odchod jedné z opor a nedostatek hráčů na střídačce bylo však znát.

Škorpioni x FbC BD STAV Frýdek-Místek 17 : 2

Na soupeřovy hráče jsme museli ihned vletět a vstřelit gól, abychom se náhodou psychicky nesesypali. Tento úkol se nám po 41 sekundách podařil. Vlelo nám do žil život a od třetí minuty do šesté jsme skórovali čtyřikrát. Stav 5:0 po šesti minutách hry byl uspokojivý a přinesl trochu zklidnění, takže góly padly až v posledních dvou minutách. Vedení 7:0 po první části nám umožnilo provést některé pokusy ve složení pětek a taktice hry. Druhá část byla gólově sice chudší, ale byli jsme spokojeni. V poslední třetině soupeř dvakrát skóroval. Jedenkrát z našeho podcenění a jedenkrát po nedorozumění. Přesto jsme skončili zápas s výraznám rozdílem 17:2. Soupeř měl několik velmi dobrých hráčů a nebýt nemoci Adama G. rozdíl by byl určitě nižší.

Škorpioni x FBC Tigers Poruba 10 : 1

Utkání s týmem Tigers to bylo jiné kafe. Oba týmy chtěly předvést zda výsledek z posledního střetnutí, který byl nejednoznačný, byl křivdou pro tu či onu stranu. Pro nás hrála výhoda předchozího úspěsného zápasu a nedostatek hráčů na straně Tigers. Soupeř nasadil osobní obranu a nebylo jednoduché se prosadit. Nejlépe zasadit ihned soupeři ránu a vstřelit gól. Po dvou minutách vedeme 2:0, ale o to více soupeř stupňuje a zdůkladňuje ochranu. Je dukladný a rychlý. V jeho počtu klobouk dolů. Ve druhé části je osobka tak dokonalá, že zkoušíme protilék, který jsme zkoušeli na tréninku. Ale neměli jsme to dostatečně zvládnuté a tak druhá třetina byla neslaná-nemastná a vypadalo to jak bychom nechtěli hrát, ale jenom zdržujeme hru. Ve třetí části se vracíme k původnímu způsobu hry. V závěru utkání dovolíme soupeři zrušit čisté konto, ale ... víme kde byla chybka. Zápas končíme 10:1.

Pevně věřím, že nám nově nabytá fazóna vydrží i do dalších utkání a staneme se opět obávanými soupeři. Musím pochválit jak obránce, tak útočníky za jejich práci. Mezi střelce se zapsali nejen známí útočníci Pavelek, Šindler, Zmrzlík, Rataj, Besta, Jemelka, ale i obránci Homola, Vlach, Čermák. Obrození se dočkalo i brankoviště, kde opět zazářil Tomáš (naposledy v Praze). Jen tak dále hoši.