FBK Škorpioni Ostrava

Strži potvrdili formu

První letošní turnaj starších žáků v kalendářním roce 2015 se odehrál na ČPP Aréně, navíc pod naší taktovkou (pro neznalé – pořádali jsme). Byli jsme zvědavi, zda se nám podaří navázat na zlepšené výkony ze závěru loňského roku. Ověření dopadlo na výbornou.

I když po ránu nám chvíli trvalo než jsme se vzbudili, ale bohudík, že jsme pořádali a byl před námi přetěžký úkol, jímž bylo zmenšení dospěláckého hřiště z 40x20 m na stržácké 35x18 m. Děsná míra. Posunovali jsme mantinely tam a sem, sem a tam a když přišli rozhodčí, tak ještě o kus dále. Tato činnost nás probrala a zavdala dost možná impuls k dnešním dobrým výkonům.

Ale pojďme už k dnešním zápasům. Ačkoliv nám chyběli někteří hráči základu (Uhliar, Jemelka, Rataj), tak na výkonu to nebylo znát. Hbitě jsme je nahradili z vlastních zásob a tak si premiéru na hřišti odbyli Vojta Kocúr a Honza Kubica. Obnovenou premiéru po zlomenině ruky zase Štěpán Chrástecký.

Škorpioni x FBC Vikings Kopřivnice 12:3

V prvním utkání nás čekali Vikingové z Kopřivnice. Je to nezdolný tým schopný i za stavu 0:4 otočit utkání ve svůj vítězný konec. (Koneckonců by to nebyla pro nás nová zkušenost). Je třeba je držet stále pod tlakem a pokud vsítí gól, tak je člověk musí hlídat dvojnásob. Soupeře důsledně kontrolujeme, obíráme o míčky a kombinujeme u jejich brány. Snažíme se všemožně zamezit jejich smrtonosným brejkům. Úsilí se nám vrací v podobě vyhrané první třetiny v poměru 5:0. Stále není nic vyhrané, protože hned z počátku druhé třetiny soupeř kontruje a snižuje na 5:1. Musíme stále hrát a nepolevovat, zní na střídačce. Jde o nelítostné boje, kde jde opravdu o každý míček. Vikingové hrají naplno až do poslední minuty. Konečný výsledek 12:3 je pro soupeře, vzhledem k předvedené hře, až příliš krutý, přičemž do listiny střelců se v poslední třetině zapisují Vojta Kocúr a Jan Kubica, oba při své ligové premiéře.

Škorpioni x Florbal Torpedo Havířov 10:2

Před utkáním prohlašovali hráči Torpéda, že půjde o třetí místo v tabulce. Tak dramaticky bych to neviděl, ale čtyři týmy (Škorpioni, Vikingové, Torpéďáci a Remedikáni ) mělo velmi malý bodový rozdíl v tabulce. Dnešní a následující kola ukážou, kdo bude patřit k elitní pětce v nástavbové části.
   První třetina je náročná na pohyb. Obě mužstva jsou po přestávce ztuhlá a ztěžka se rozpohybovávají. Přesto se postupně hra zrychluje a na obou stranách zpřesňuje. Z první třetiny vytěžujeme pouze dva góly. Stav 2:0 však ve florbalu nic neznamená. Druhá část je pro nás doslova rajskou zahradou. Na co sáhneme, se nám podaří. Kde my máme štěstí, oni mají smůlu. Jen tato třetina skončí 6:1 pro naše barvy.
   Závěr utkání je plný soubojů, ale chudý na branky. Tempo hry je vysoké, nikoliv zběsilé a oba tymy dávají do utkání poslední zbytky sil. Jak my, tak havířovští, pouští do hry i zálohy, protože oba týmy ví, že musí získat zkušenosti. A rozhodně získali! Poslední část hry končí stavem 2:1 pro mladé škorpiony.

Dnes musím hráče pochválit. Po dlouhé době jsem viděl, že sami o sobě chtěli hrát. Především vyhrát. Ta dravost a chuť z nich přímo čišela. I přes nepřítomnost některých hráčů, jsme obě utkání zvládli a ukázala nám chyby, kterých jsme se doposud nezbavili. Máme tedy na čem následující tři týdny pracovat než nastoupíme k dalším zápasům naší ligy.