fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Zápisy z utkání

... a nás florbal bavil v Paskově na 1. turnaji 2.10.2010

první turnaj mladších žáků v sezóně    Nejen elévi a dokonce i starší žáci začali sezónu vítězně a tak se s napětím očekávalo, jak vstoupí do nového ročníku Moravskoslezské ligy naši mladší žáci. Teď mohu říci, že úspěsně.
   Na srazu mě mile překvapil počet na nadšení hráčů a kupodivu jsme odjeli i relativně načas směr hala ZŠ Paskov. Pořádajícím týmem byl BD STAV Frýdek - Místek a již stavěli mantinely. My po oblečení do dresů a novém přerozdělení čísel jsme nastoupili k rozehřívačce před prvním zápasem.
   Prvním týmem, se kterým jsme měli ten den změřit síly byl tým Z.F.K. Petrovice. Ten se sice zúčastní ligy mladších žáků, ale tím, že jsme všichni najednou přestoupili z elévů do mladších, byl pro nás neznámým.

gól v síti    Soupeř na nás působil vzrostlým dojmem a silou. Nezbylo než odhodit strach a pustit se do hry. Kluci začali tím, co se naučili na soustředění (a bylo vidět, kdo byl a kdo ne!). Hezká rychlá kombinační hra s notnou dávkou pozornosti, chytrosti, rozhledu a nasazení. A brzy se dostavil úspěch. Sváča vyhodil chycený míček, soupeř špatně tečoval přímo do běhu Nele a Matymu, ten prohodil soupěřova obránce na Nelu a ta zkušeně zavěsila. Ani ne po minutě při naši další akci nezachytila naše obrana vyhozený míč, dva soupěři se prodrali podél mantinelu a hodili míček do běhu třetímu nekrytému spoluhráči, který bez problémů zařídil srovnání. Pak se dlouhé tři minuty hráči honili tam a zpět bez zisku gólu, ale pak třetí pětka na straně pravého křídla udělala závar a míček palil Jára, tečoval Majerson, dotkl se ho David a zakončil Ondra Šod. O této chvíle nám góly začaly padat - na 3:1 zvýšil Jirka po přihrávce Adama. Nedlouho po té, opět po závaru před gólmanem je soupeřovu hráči odpískáno postavení a hra v brankovišti. Nájezdu se zhostil Adam O. a už pohybů při nájezdu byla vidět jistota. Vedeme 4:1. Těsně před přestávkou zvyšuje Adam na 5:1.
   Po přestávce přichází na obou stranách pěkné akce a soupeřův útočník č.13 a obránce č. 5 nám dávají zabrat. Gólů se však dočkáme jen my. Další gól si na své konto po Smyčcově přihrávce připisuje Nela. Dvakrát do brány doklepává Lukáš R. a ukázkový je branka Járy, který si napochoduje až k soupeřově bráně (tedy vzhledem k jeho výšce je to skoro u brány :)), rozehraje a zavesí s naprostým klidem Angličana. Na konečných 11:1 zvyšuje Adam O. ranou pod víko, kdy do konce zápasu chybí 2 sekundy.

V druhém zápase nastupujeme proti týmu z Frýdku-Místku, jehož pojetí hry je podobné jako naše. V jeho řadách nastupují nám známá "indiánská dvojčata 5+12" a pár dalších známých tváří, takže víme, co se bude hrát. Akce na obou stranách jsou pěkně florbalové a na takový zápas je radost se dívat. Skóre otevíráme my, kdy hned při prvním střídání druhá pětka tlačí frýdecké na jejich půlku a po pár přihrávkách Maty pěkně z boku vypálí a poprvé v tomto utkání rozvlní síťku. Ještě v tomtéž střídání druhá pětka zaznamenává druhý gól. S pomocí soupeřova obránce se Nele vydařil zápis do tabulky střelců tohoto utkání. Ke konci půle dostáváme soupeře do klícky, Adamobi roztáhne hru zpět na Dana a ten propálí všechny středové hráče včetně brankáře.
   V druhé půli hry exceluje soupeřův hráč č.16 a je ho všude plno a obránci s ním mají plné ruce práce. Díky tlaku snižuje BD Stav na 3:1. Blízko gólu byl Smyčec i Dominik P. V závěru utkání vyhazuje svým táhlým obloukem Adam P. do útočného pásma soupeře, kde si míč běží vybojovat Smyčec, získá jej, provede několik kliček-smyček a zavěšuje. Utkání končí za stavu 4:1 pro naše barvy. Jen jako zajímavost uvádím, že v té době proběhly ještě další 3 zápasy a všechny skončily remízou, takže výsledná turnajová tabulka bude pěkně zamotaná.

sestava 1 turnaj

Následující měření sil mělo být velmi těžké (dle dlouhodobých statistik s tímto soupeřem). Navíc má soutěž v této sezóně nasazena dvě mužstva. Dnes tedy nastupujeme proti SFK Slovan Havířov - modří. Byl to boj na obou stranách včetně sekání, místy by se dalo říci, že kluci šermují. Míček lítal z jedné strany na druhou a mohlo by se zdát, že sledujeme tenis. Nicméně skóre otevíráme my, kdy ukázková rozhrávka z rohu na soupeřově straně Adam-Jiřík přináší první úspěch. Hráči Slovanu sveřepě útočí, za což jsou odměněni vyrovnávacím gólem. Druhý gól si Adamobi zařizuje v podstatě sám, zachytí míčet, obehraje protivníka, prohodí, doběhne, vystřelí, vsítí. Jednoduché, že? Ale zase soupeř tlačí a znova srovnává skóre. Je čas na přestávku za stavu 2:2. Druhá půle začíná stejně jako první. Zase při jedné z útočných vln sebere Maty soupěři míček, prodlouží ho na Honzu S. a ten ranou pod brankářovu pravou nohou opět získává vedení na naši stranu. Chvíli po té rozehrávají hráči SFK standartku (pro info nejméně metr za půlící čarou) a jejich obránce č. 13 vyšle dalekonosnou střelu, která bez jediného doteku dopadá do naší brány. Asi jako, když Beckham kope pokutový kop s falší! No nic, je to 3:3 a začínáme znova. Po dvou minutách Jiřík takřka z půlky svou dělovkou zvyšuje na 4:3. Opět boje na jedné i druhé straně. Ve chvíli, kdy blíží konec mače, sahá soupeř k power play hře a stahuje brankáře. Úžasně tlačí, Adamobi získává, ale trefuje soupeřovu lopatu, až teprve doklep Jiříka uzavírá skóre dnešního střetnutí na 5:3.

relax o přestávce    Do závěrečného zápasu jsme nastupovali s vědo- mím, že i remíza nám bude stačit k vítězství v turnaji, ale to bychom nebyli Škorpíci, kdybychom nechtěli vyhrát i počtvrté, přestože nás čekal těžký soupeř z Horní Suché (elévi HS v loňském ročníku skončili v tabulce na 3. místě hned vedle nás).
   Gólový soupis otevírá Martin M. svými rychlými pohyby před brankou a v tomto zápase se střelecky probouzí. Až napotretí se podařilo Danovi z dálky propasírovat míček do branky, kde velkou roli sehrál prcek coby stínidlo pro brankáře :)) Soupěř se ani nerozkoukal a stejná pětka z Jiříkovy hole zvyšuje na 3:0. Hned v následujícím střídání zase první pětka rozehrává od brány Dominikem P. na Jirku, potáhnout na Adama - střela, brankář vyřáží a Tryskomyšák pohodově doklepává. Dalo by se podle gólů říci, že je utkání záležitostí jen první pětky, ale následující gól zařizeje dlouhým během podél hrazení Smyčec, na úrovni brankáře se zasekne, nechá proběhnout soupeře, udělá otočku, kousek vrací na Matyho a šikovná rána taháčkem do odkrytého prostoru v bráně. Šestý gól má na svědomí soupeřova obranná dvojice, která tak nešťastně rozehraje, že Jiříkova pohotová rána bekendem překvapí i protivníkova brankáře. Hvizd rozhodčího ukončuje první půli za stavu 6:0.
   Druhá půle se nesla ve znamení neproměněných šancí, kdy soupeř nejprve snížil na 6:1 a nakonec Tryskomyšák dovršil svůj hetrik na 7:1. Podle výsledku by se dalo říci, že zápas měl hladký průběh, ale hornosuští hráči byli houževnatí a rozhodně nám nenechali nic zadarmo.

Mohl bych teď shrnout celý turnaj, ale je člověk povolanější než já a předám mu (aspoň obrazně) slovo:

Souhrnné hodnocení trenéra Petra

Všechny čtyři zápasy byly hezkou ukázkou toho, že my prostě florbal hrát umíme a že si hrajeme svou hru a jedině na ni se soustředíme. Dali jsme spoustu pěkných gólů a viděl jsem velkou hromadu hezkých kombinací, které jsme chtěli provozovat, tedy žádná náhoda. Ve chvílích, kdy nás soupeř přitlačil, jsme si vzorně plnili obranné povinnosti a v brance byla neomylná chobotnice z rodu Sváčů. Mě to prostě bavilo! Nejvíc se mi však líbilo, že jsme hráli na tři kompletní pětky a každá přispěla svým dílem k vítězství. Zápasy mi však také ukázaly, kde nás ještě čeká "trocha" práce. To ale nebudu prozrazovat na webu, protože soupeř naslouchá! Jmenovitě bych chtěl pochválit tyto hráče a hráčky: Juru B., Áďu Obíka, Lukiho R., Dana P., Domču P., Nelu, Matyáše, Jendu Smičánka, Áďu P., Ondru S., Davida B., Prcka Majersona (asi ze Švédska), Matěje P., Ondráše Š., Domču Š., Jardu B., Toma M. a chobotnici Johnyho.
   No a samozřejmě děkuji Kamilovi za neustálou pomoc a Ivošovi za pozorné oko za soustavou čoček. Těším se na trénink. A vy?