fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

12. ročník O PUTOVNÍ POHÁR OBCE PASKOVA

neděle 29.5.2011 (ročník 1999 a 2000)

budoucí mladší žáci    Naši hráči jsou zkušení borci a k dispozici máme dvě obranné dvojice a tři útočné formace. Program utkání je stejný jako včera a tak prvního, koho na palubovce vyzkoušíme jsou Tigers z Poruby. Hra je od začátku drsná a od holí se doslova jiskří. Hra se přelévá na obě strany především díky řadě nepřesností. Asi je to moc brzy po ránu. :)) Ve 4. minutě má soupeř standartku, střelu na bránu břebere Jirka a samostatným úknikem projde celé pásmo, profičí okolo soupeřova obránce a sám si zavěsí. Jupí 1:0. Nasazujeme všechny tři pětky a Adam Panáček získává první ostruhy. Bezpochyby jsou jeho pocity z ostrého utkání jiné než z tréninkového. V druhé půlce hra opět připomíná tenisové utkání. Vždy pinkne hráč na jedné straně a pošle míček na stranu soupeře, ten vrátí a zase další. Hrůza pro diváka. Koncem utkání se projevují na hřišti emoce a hra přitvrzuje. Svou část na tom nese skromné skóre 1:0. Jedni chtějí zvýšit - druzí vyrovnat. Zápas končí stavem 1:0 pro Škorpióny. Nájezdy naopak 2:4 pro Tigers.

V druhém utkání proti Vítkovickým rytířům nás příjemně překvapuje pěkná střela Matyáše Dědiny. Stačil jen kousek. Ve druhé minutě otevírá sóre Jirka Besta střelou z rozehrávky. V tomto utkání sázíme na skvělou obranu a hodně se pouštíme kupředu. Vojta Orléz se dnes chtěl jen koukat a rázem hraje. Ano, chyběl nám čtvrtý obránce. Po včerejším turnaji, má i dnes výbornou formu. Ve čtvrté minutě po akci před bránou zvyšuje na 2:0 Jirka po přihrávce Matyáše. Těsně před koncem poločasu se prosazuje i druhá pětka Nela s Kubou a zvyšuje vedení na 3:0. Druhý poločas necháváme dost otevřený a tak se dost často objevuje osamocený hráč před naším gólmanem. Honza doslova čaruje. Dominik Špaček všem ukazuje, co si může zkušený obránce dovolit proti soupeřovým útočníkům a doslova je vytáčí svými zákroky. Ovšem hodně šikovný je i gólman vítek, protože další možnost zvýšit náš náskok, nám už nedopřál. A jako včera v poslední minutě inkasujeme. Bude se opakovat situace ze včerejška o gólech v poslední minutě?

paskovský pohár

Třetí utkání stějně jako ve včerejším scénáři, bude s týmem Paskovských Saurians. Rozložení pětek a útočných řad ponecháváme dle utkání s Vítkovicemi. Již během první minuty zahrozíme, ale skóre otevřeme až v minutě druhé po akci Jirka a Matyáš. Hned v další minutě přihrává Jirka svému druhému křídlu, kterým je Honza Smička a ten zakončuje. Silná tříminutovka končí opět z nahrávky Jirky na Matesa. Do konce poločasu diváky potěší několik výborných úniků Martina Hlawiczky, jen chyběl kousek střeleckého štěstí k zakončení. Štěští stále chybí i Matyášovi Dědinovi, který posílá jednu ránu za druhou na soupeřovu klec, ale buď je to těsně anebo míček končí v rukách gólmana. V druhé polovině měl několik skvělých střel Luky Houmran, ale dnes mu to nesedí. Soupeř se vrací do utkání snížením na 3:1, ale ihned vracíme rozdíl na tři góly po akci Jirky Besty, kterou dorazil pohotově Pepík Hřivna. Závěrem utkání se stále více prosazuje pětice Matěj, Matyáš D, Nela, Kuba a Smičec, aproto jsou častěji nasazováni než první útok.

Postup do finále máme téměř jistý vzhledem k vývoji ostatních utkání, ale to neznamená, že bychom nechtěli vyhrát nad posledním soupeřem. V předchozím utkání trojice Matyáš D, Matěj a Josef ukázali svoje kvality a tak nastupují jako první. Odměňují se prakticky ihned gólem Matyáše po přihrávce Matěje. Do utkání naskakuje i Honza Besta umožňuje odpočinout si Vojtovi Orléz, který toho po dvou dnech a výborných výkonech má plné trepky. Do utkání se zapojuje i Honza Pavlínek, škoda, aby jako gólman seděl na lavičce. Utkání probíhá v naší taktice a Jirka Besta si postupně připíše na svůj účet tři branky. V druhé půli předvede Adam v bráně takový zákrok, že tribuny úplně oněmí a pak se rozbouří potleskem. Adam Panáček se dobře staví do uvolněných prostorů a dostal dvě krásné přihrávky. Škoda jen, že ty střely měly být tvrdší. Pak by si i on připsal na svůj účet gól. Závěr utkání okořenil svým klasickým úníkem z obrany až ke gólmanovi Lukáš Houmran a opět zabodoval. :))

FINÁLE
   Co dodat k finále. Na soupeře jsme vletěli a nechtěli jsme nechat nic náhodě a ubohému rozdílu 1:0 jako v prvním utkání. Rozjíždíme brankostroj. Nela - Jirka, Matyáš - Jirka, Nela - Jirka, Jirka - Lukáš. Zde održíme gól na 4:1 a pokračujeme Jirka - Matěj, Smičec - Lukáš, opět soupeř koriguje 6:2 a jedeme dále Matyáš Š - Martin a Smičec po samostatném úniku z buly. Porazit takto jednoznačně kvalitního soupeře vždy potěší a doufám, že našemu šestému hráči v poli (myšleno fanoušky na tribunách) jsme ukázali, že máme chuť hrát a vyhrávat.

Po utkání bylo vyhlášení výsledků. Jirka Besta převzal diplom za nejvíce nastřílených gólů v turnaji. Tým přebírá z rukou starosty obce Paskova krásný nový pohár (Paskov byl letos povýšen na město a tak starý pohár šel do důchodu a byl nahrazen novým), který bude zdobit jméno prvního vítěze - FBK Škorpioni Poruba.