J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k utkáním juniorů v sezóně 2013/2014

23.9.13  Junioři slaví výhru nad oběma soupeři

juniorka vstupuje do sezony    a po úvodních zápasech 3. ligy juniorů si připisují zisk prvních bodů.
Před zápasem
Přes brzké ranní vstávání se celý tým až na jednu výjimku dostavil na sraz překvapivě včas. Někteří hráči byli ale očividně znaveni po náročném pátečním večeru. Ve vzduchu bylo cítit napětí a chuť porvat se o co nejlepší výsledek.

První zápas

Do premiérového zápasu jsme vstoupili opravdu bravurně, kdy bylo skóre po necelých dvou minutách hry 2:0. Oba góly vstřelili hráči druhé formace, Tomáš Krumpholz a Nikolas Bureš. Třetí gól vsítil po přihrávce zpoza brány David Vostrý. S šancemi na body to začínalo vypadat dobře, bohužel jsme neudrželi v první třetině čisté konto, a proto byl stav za zvuku sirény oznamující konec první třetiny 3:1.
   I druhá část zápasu začala skvěle pro naše barvy. Ve čtvrté minutě totiž zvýšil náskok svým druhým gólem Bureš. Bukovský svým zbytečným faulem po ztrátě míčku sice oslabil svůj tým, ale v následné početní nevýhodě naštěstí utekl Ondřej Horečka a překonal zaskočenou obranu Vítkovických. Ovšem ani tato branka nezavřela střelecký účet této části hry. Vítkovičtí opět snížili, tentokrát z přesilovky, po zbytečné ztrátě jinak dobře hrajícího Sležky. Po 24 minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 5:2 pro naše juniory.
   Zápas proti Vítkovicím ukázal, že se od začátku dokážeme plně koncentrovat a zaskočit soupeře, což jsme dokázali i ve třetí třetině, kdy byl po faulu na Bukovského vyloučen jeden z hráčů Vítkovic a z následné standardní situace kapitán Jakub Krejčí chytře trefil spodní roh brány. Za stavu 6:2 začaly Vítkovice zcela jasně přebírat iniciativu a závěrečný tlak přetavili ve dva góly, kterými naštěstí jen korigovaly výsledek na konečných 6:4 pro Škorpiony.

Muž zápasu: Nikolas Bureš (69)

Zápasová pauza

Jediným zpestřením mezizápasové přestávky byl výpadek proudu v hale. Obavy vzbudila i bolest hlavy Rostislava Sležky, čímž byl jeho start do druhého zápasu ohrožen.

Druhý zápas

Ve druhém zápase jsme nabuzeni výhrou nad rezervou Vítkovic nastoupili proti paskovským ještěrům, kteří naopak své úvodní ligové utkání nezvládli a podlehli MVILu Ostrava 8:5. První třetina byla z obou stran oťukávací, žlutí drželi hodně míček na lopatách, náš tým je ale svědomitou obrannou hrou nepouštěl do výraznějších šancí a sám gólmana Saurians moc neohrozil.
   Ve druhé periodě se toho ale dělo mnohem více, po naší pohledné kombinaci několika křižných přihrávek Matúška nenápadnou střelou od mantinelu nachytal na nedbalkách soupeřova brankáře, což mělo za následek naše vedení 1:0. Tento stav ale nevydržel dlouho poté, co soupeř ukázkově zahrál standardní situaci na levé straně naší poloviny a jeho kapitán prudkou střelou vymetl pavouky v rohu Buroňovy branky. A škorpionské akcie nadále klesaly, jelikož ještěrům se podařilo dostat nás pod drtivý tlak. Bylo ještě hůř, když dostali naši soupeři možnost početní výhody při vyloučení střelce Matúšky, kterou využili díky nenápadné střele z dálky a nešťastné teči našeho obránce. Tehdy se ale z našich hráčů stali opravdoví škorpioni a začli jsme kousat a bodat. Na 2:2 opět vyrovnával aktivní Matúška, jenž využil Bukovského chytré žabičky z prostoru za soupeřovou brankou a střelou z klasického florbalového oblouku vyrovnal na 2:2. V tu dobu jsme byli na koni my, naši hráči přitvrdili v důrazu i nasazení, což mělo za následek i dvouminutové vyloučení Vostrého. Náš tým se ale s tímto oslabením vypořádal mnohem lépe, než v prvním případě, obranná čtyřka působila velice kompaktně. V polovině oslabení jsme dokonce šli do vedení, když aktivní Krumpholz využil nedůslednosti paskovského obránce při vedení míčku a přízemní střelou překvapil všechny, včetně soupeřova brankáře, který musel lovit míček ze své sítě. Po této trefě už ve druhé části žádný gól nepadl, ale diváci se nenudili, paskovští rozjeli opět velice rychlý kolotoč přihrávek na naší polovině a můžeme děkovat brankáři Buroňovi, který držel náš tým stále ve hře. Ke konci třetiny se přiostřilo v osobních soubojích na obou stranách, ale vše se obešlo bez vyloučení. Před poslední třetinou nabádal trenér Svěch své svěřence ke svědomité hře dozadu a radil, aby se nedali vyprovokovat ataky svých soupeřů.
   Poslední část pro naše barvy začala dobře, když ve čtvrté minutě Sležka, který celé utkání odehrál i přes bolesti hlavy, využil chytré Glacovy přihrávky a dalekonosnou střelou nás poslal do dvoubrankového vedení. O dvě minuty později přišel u naší střídačky tvrdý faul na Sležku, který se těžce zvedal z palubovky a rozhodčí zasignalizoval výhodu s odloženým vyloučením. Za tento zákrok ale paskovské nejlépe ztrestal Vostrý, když sebral balónek, a únik zakončil tvrdou střelou, po které jsme šli do vedení 5:2. Pak nám soupeř nabídl přesilovku, když agresivně narazil Sležku na mantinel. Početní výhodu jsme ovšem nevyužili, branku Paskova jsme ohrozili jen dvěma střelami, se kterými neměl brankař větší problémy. I po přesilovce jsme kontrolovali hru a drželi stav 5:2, soupeř hrozil jen po občasných zaváháních naší obrany, která však beci vždy za pomoci brankáře či spoluhráčů z útoku uhasili. Konečný výsledek zápasu určil Vostrý, když opět z brejku zvýšil na 6:2. Závěr utkání jsme dohrávali v početní převaze, neboť jeden z paskovských neudržel nervy na uzdě a po odpískání narazil našeho beka, za což po právu obdržel dvouminutový trest. Přesilovku jsme sehráli hlavně tak, abychom neobdrželi branku nedovolili žádné drama a proto se krom Krejčího průniku po mantinelu a následné Sležkově střele nic závažného nestalo. Zápas jsme vyhráli 6:2 a vstup do sezony se nám tedy povedl v obou utkáních vítězně.

Muž zápasu: Rostislav Sležka (5)

junioři na soustředění

Vyjádření trenéra:

Do zápasu s Vítkovicemi jsme nastupovali s pokorou, výborný vstup do utkání nám zajistil klid a vedení jsme udržovali až do samého závěru. První část z dvaceti čtyř jsme zvládli hlavně po taktické stránce a musím hráče pochválit za výborné nasazení.
   Naše ambice do druhého zápasu byla jasné. Něco jiného než tři body bychom brali jako neúspěch. Po ranním utkání s Vítkovicemi jsme si věřili, ale hráči věděli, že bez dřiny to nepůjde. Po bezbrankové první třetině se ve druhé třetině začalo hodně přitvrzovat a jsem rád, že moji svěřenci agresivní hru přežili ve zdraví. Mám radost, že naši hráči zvládli tuhle bitvu lépe a doslova vydřeli výhru. Opět musím pochválit perfektní nasazení, které bylo vidět od úvodního hvizdu. Musím také ocenit výbornou hru do těla, kterou se naši hráči prezentovali, což byl podle mě základ k úspěchu. Doufám, že v nastoleném tempu budeme pokračovat i v dalších zápasech.

Další zápas:

Trenér Svěch našel na naší hře i nedostatky, které budeme pilovat do příštího dvojkola, jež se uskuteční 12. 10. na hale v Orlové, kde se postavíme Frenštátu pod Radhoštěm a domácím Eagles. Zápasy to budou jistě těžké, tým z  Valašska jsme mohli sledovat mezi našimi zápasy a má velikou vnitřní sílu, kterou ještě podporuje fanouškovský kotel, který na zápasech Frenštátu vytvářel takřka hokejovou atmosféru. Orlová má každoročně kvalitní výběr, kterým atakuje nejvyšší příčky, takže se jistě bude na co těšit.