J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k utkáním juniorů v sezóně 2013/2014

18.10.13  Junioři vs. FBC Sokol Frenštát p.R. a 1. FbK Eagles Orlová - REVIEW

po zápasová euforie    - po dvou hektických zápasech získala juniorka další čtyři body a dostala se na první místo v tabulce!
Před zápasem: ačkoliv vše dopadlo dobře a nakonec všichni odcházeli s úsměvem na tváři, začátek rozhodně tak růžový nebyl. Brzký začátek utkání a vzdálenost haly od našich domovů měli za následek, že většina z nás vstávala kolem páté hodiny ranní. Jen blázen by na nás vsadil, poté co by nás viděl ráno v šatně. Naštěstí byl opak pravdou...

První zápas

Naším prvním soupeřem byl v sobotu tým Sokol Frenštát, který se v prvním dvojkole prezentoval velmi dobrou hrou a my byli v očekávání, co předvede proti nám. Vstup do zápasu se našim barvám povedl náramně, když v čase 0:27 Glac po přistrčení Sležky otevřel skóre. Soupeř byl naší brankou zpočátku zaskočen, ale v průběhu první třetiny začal přebírat otěže zápasu do svých rukou, což vyvrcholilo vyloučením Krejčího v čase 3:39. Valaši svou přesilovku vůbec nehráli špatně, ale my usilovně bránili, Buroň se v brance mohl přetrhnout, a vypadalo to, že oslabení zvládneme ustát bez inkasované branky, avšak hráč hostů Karzan byl proti a 24 sekund před koncem přesilovky srovnal stav na 1:1. Hra se nesla ve velmi bojovném duchu, s tvrdými zákroky na obou stranách, které však naštěstí ani u jednoho ze soupeřů nesklouzly za hranice slušnosti a fair play.
  Bojovná hra pokračovala i ve druhé třetině, kdy ale, opět v přesilovce, Buroně překonal Fuciman a my o gól prohrávali. Pak se ale pravděpodobně projevila nezkušenost našeho soupeře, neboť ani ne minutu na to agilní Bureš srovnal skóre. Potom utkání pokračovalo v zaběhnutých kolejích velmi tvrdého florbalu.
   Vstup do třetí periody se nám ale povedl podobně jako vstup do té první, protože ve druhé minutě důrazný Glac v přesilovce na hranici malého brankoviště protlačil míček do sítě a my vedli 3:2. Vedení nám ale nevydrželo dlouho, jelikož Štěpán po tvrdém souboji vybojoval míček u naší branky a následně srovnal. Bylo nám ještě hůř, když, opět v přesilovce, soupeř díky brance Polácha šel do vedení. Pro škorpionské barvy to dlouho nevypadalo dobře, nemohli jsme se dostat do souvislejšího tlaku, proto jsme otevřeli hru a začali riskovat, což se vyplatilo v  10. minutě, kdy Glac zastavil rodící se brejk hostů a dělovou ránou dovršil hattrick. Pak se mísa se štěstím pravděpodobně úplně převrátila na naši stranu, když Krejčího střelu z dálky gólman hostů propustil za svá záda a vítězství bylo na dosah ruky. Hosté se s prohrou nechtěli smířit, dokonce to zkusili v šesti lidech a Buroň v bráně měl co dělat. Naštěstí mu několikrát pomohla branková konstrukce a my mohli slavit těsnou výhru nad velmi silným soupeřem.

Muž zápasu: Ondřej Glac (25)

Utkání rovněž okomentovali i frenštátští florbalisté a pořídili z něj krátký záznam.

Zápasová pauza

Čas mezi zápasy jsme si zkrátili výletem do nedalekého obchodu, kde jsme si koupili Rychlé špunty, které jsme hned poté v šatně bouchli na oslavu dalších tří bodů. :) V tomto čase také vznikla fotka, kterou můžete vidět níže. S postupem času jsme si ale všichni uvědomovali, že je před námi asi prozatím nejtěžší zápas, což se nakonec potvrdilo.

junioři na turnaji

Druhý zápas

Naše obavy byly oprávněné, což nám hned v první minutě dokázal Mžyk, který využil nesoustředění obrany, kterou potrestal střelou nad Buroňovo rameno. Prvních několik minut nás Eagles jasně přehrávali a můžeme být rádi, že z trestného střílení nezvýšil Orlovský kapitán Mžyk, který sice dostal míček do brány, jenže svůj nájezd provedl proti florbalovým pravidlům. Na trestnou lavici tedy usedl Rostislav Sležka, který se naštěstí na lavičce vedle pořadatelského stolku nenachladil, jelikož mu ji chvíli před ním zahřál Filip Hampel. Obě přesilovky jsme přežili bez úhony a hned jsme plynule přešli do početní výhody, poněvadž domácí si nepohlídali střídání a na palubovce se jich v jeden moment nacházelo šest. Tato týmová chyba je bude asi ještě dlouho mrzet, protože v následujících dvou minutách Vojtěch Kyrpal se štěstím vyrovnal na 1:1. Už první třetina byla na vyloučení opravdu bohatá, což dokázal domácí Maršálek, jenž se odebral na trestnou lavici chvíli před sirénou.
   Ve druhé třetině se ale obraz hry převrátil a byli jsme to my, kdo určoval tempo utkání. Přes našich několik šancí nepadl ve druhé třetině žádný gól a tak se i do třetí části hry vstupovalo s nerozhodným skóre.
   okud nepatřila druhá třetina k těm nejzábavnějším, tak tu třetí nemohl sledovat někdo se slabým srdcem. Při standardní situaci naši hráči nepokryli Mžykův výjezd, jenž zvýšil prudkou ranou na 2:1 pro Eagles. A aby toho nebylo málo, dostali jsme trest za šest hráčů na hřišti. V ten moment by byl kurz na zisk bodů pro Škorpiony opravdu vysoký. Toto oslabení jsme ustáli bez ztráty květinky a nadále pokračovali ve velmi bojovném utkání, ve kterém nebylo nouze o osobní souboje. V čase 7:34 dal výstavní gól Rostislav Sležka, jež přešel přes dva hráče a vystřelil pod víko. Na tuto branku bude asi dlouho vzpomínat, protože nás dostala zpátky do hry a posadila na koně. Následující část zápasu se hrálo nahoru dolů a obě mužstva drželi jejich brankáři ve stále nerozhodnuté bitvě o tři body. 3 minuty před koncem byl vyloučen Kryštof a my pevně věřili, že tentokrát už konečně vstřelíme rozhodující branku. Bohužel se nám přesilová hra nevyvedla zcela podle plánu, když se minutu a půl před koncem nechali vyfaulovat Krejčí se Sležkou. V tu chvíli zůstala obranná zodpovědnost na trojici Glac-Bureš-Horečka, která si se situací poradila nejlépe jak mohla, když třetí jmenovaný vybojoval míček a při úniku na bránu soupeře byl zfaulován. Nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení, kterého se ujal Nikolas Bureš. Při exekuci byl zfaulován hostujícím gólmanem, tudíž si svůj nájezd zopakoval. Ani podruhé bohužel neproměnil a tak se posledních 29 vteřin dohrávalo v počtu tří mužů na každé straně. Nakonec tento velmi vyhrocený zápas skončil asi spravedlivou remízou 2:2 a myslím, že všichni byli rádi, že už je konec. Někteří, kvůli nedostatku fyzických sil, jiní kvůli toho, že už se na to nemohli dívat.

Video ze zápasu: 1, 2, 3, 4

Vyjádření trenéra:

V první řadě bych chtěl klukům poděkovat za bojovnost a nasazení. Zápas s Frenštátem začínal velmi brzo ráno a měl jsem obavy, že hráči po časném vstávání budou mít problém se zapojit ihned do hry. Zase mě všichni překvapili svou připraveností, což nám značně usnadnilo průběh zápasu. Hráči správně pochopili taktiku, kterou jsem jim nakreslil při time outu a i proto jsme dokázali utkání otočit. Zápas s Orlovou byl vyhrocenější a můžeme děkovat Buroňovi za to, jak nás podržel. Myslím, že si hráči ten bod opět vydřeli a sáhli si na dno svých fyzických sil. Zde se ukazuje, že ten kdo na soustředění nadával, že jsou tréninky příliš těžké a fyzicky náročné dnes drží pusu a vidí smysl naší práce. Když jsme šli do oslabení tři proti pěti před koncem utkání, tak jsem to viděl bledě, ale naši hráči dokázali, že umí zadřít a i když jsme měli možnost utkání rozhodnout z trestného střílení, tak si myslím, že by to bylo vůči Eagles nespravedlivé, kdyby z utkání odešli bez bodu. Oběma soupeřům bych chtěl poděkovat za výborné zápasy a svým svěřencům chci vzkázat, že je teprve začátek sezony a musíme pracovat dále. Takže docházku na tréninky dodržovat!

Další zápas:

Našim dalším soupeřem bude SFK TJ Slovan Havířov, který prožívá mizerný vstup do sezóny, kdy z úvodních čtyř zápasů nezískali ani bod. Souboj prvního s posledním se odehraje 26. 10. v 8:00 na hale v Paskově. Zápas odehrajeme pouze jediný, druhý zápas s týmem Z.F.K. AQM Petrovice byl odložen.