J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k utkáním juniorů v sezóně 2013/2014

25.1.14  Junioři hráli v pořadí 13. a 14. ligový zápas

juni7    - na náš v pořadí 13. a 14. ligový zápas jsme naštěstí nemuseli cestovat daleko, neboť na nás padla úloha pořadatelů. Svého pořádání jsme se zhostili opět na "Vítku". Bohužel se nám ale nepodařilo postavit mantinely za 5 minut, nýbrž za ostudných 6. Rozcvičení tedy bylo tak trochu jako z rychlíku, ale jak se ukázalo, na některé zápasy se musíte připravit více a na některé stačí méně.

Junioři vs. 1. FbK Eagles Orlová

Náš první zápas s Orlovou skončil po infarktovém průběhu remízou 2:2, ovšem napodruhé to byla jiná káva. Je to opravdu šokující, ale opět jsme dali velmi brzký úvodní gól, konkrétně v čase 1:24. Tentokrát ovšem neotevřel skóre zápasu tradiční střelec Bureš, na kterého přišel nejednou čas později, ale jeden ze statisticky nejaktivnějších hráčů zápasu, Ondřej Glac. Hned za 12 vteřin po Glacově nahrávce zvýšil naše vedení Filip Hampel, jenž se vrátil do sestavy po nejasnostech o své florbalové budoucnosti. Jak jsem již zmínil výše, své branky se dočkal i nekompromisní střelec a tahoun Nikolas Bureš, jenž střelou umístěnou k tyči překonal nejistého gólmana Klozu. Krátce na to se nechal vyloučit Matúška za blokování hole. Oslabení jsme ustáli a do konce třetiny ještě přidal čtvrtou branku právě předtím potrestaný Martin Matúška . Podle dosavadního textu to vypadá na dosti jednostranný zápas, ale opak je pravdou, Orlová byla velmi kvalitním soupeřem, jen nám spadlo do brány i to co jsme nechtěli.
   Naštěstí jsme ani ve druhé třetině nepovolili z tempa, což potvrdil po krásně sehrané standardní situaci Bureš. Následních pět minut bylo ovšem zcela v moci Orlovských Eagles. Ondřej Glac se za sekání ocitl na trestné lavici a během následujícího oslabení nám bylo místy opravdu horko. Dvakrát nás dokonce musela zachraňovat až branková konstrkuce. I po Glacově návratu do hry určovala tempo zápasu Orlová. Jejich tlak a poslední vážný odpor utnul Vostrý po další brance ze standardní situace po Glacově přiťuknutí. Chvíli na to přidal svou druhou branku v zápase Matúška a už nikdo o škorpionském vítězství nepochyboval. Ikdyž krátce na to po opětovném vyloučení Glace snížil na 1:8 Lukáš. Tato branka byla ovšem jen kosmetickou úpravou skóre.
   Ve třetí třetině už tempo značně opadlo a v podstatě se utkání jen dohrávalo. I přesto Ondřej Horečka zvýšil naše vedení na 9:1 po svém úniku. V oslabení dokonal svůj hattrick Nikolas Bureš, který v letošní sezóně patří k největším oporám mančaftu. Svého gólu se dočkal i Marek Bukovský, jenž mazácky uklidil miček do branky a uzavřel tím vydatný gólový účet zápasu.

Konečný stav utkání: 11:1

Muž zápasu: Nikolas Bureš (69)

Junioři vs. FBC DDM Český Těšín

Nutno říct, že jsme asi byli částečně uchlácholeni předchozím přesvědčivým výsledkem. Druhou příčinou našeho slabého výkonu v první třetině byla i poměrně dlouhá pauza mezi zápasy. Gólově to ale nevypadalo vůbec špatně, vždyť jsme opět vstřelili gól na 1:0. Konkrétně David Vostrý zakončil do rozhozené obrany po dobrém napadání dvojice Bureš-Bukovský. Jenže o minutu později srovnal za Těšín krok Garyczka, takže se začínalo zase od znova. S bleskovou odpovědí ale přispěchal Bureš, jenž prudkou střelou překvapil gólmana Supíka. Těšín v první fázi naprosto ovládal hru, měl značné množství šancí, zejména během dvou krátce po sobě jdoucích přesilových hrách po vyloučení Hampela a Sležky. Z oslabení jsme branku nedostali, jenže vysílenou obranu ještě do přestávky překonal Lipták.
   V druhé třetině byl obraz hry velmi vyrovnaný, plný osobních soubojů a fyzicky velmi náročný. Hrálo se ve velkém tempu, jenže bohužel nepadl žádný gól, přestože šancí bylo na obou stranách jako máku.
   V poslední části hry začali lépe těšínští, na 3:2 otočil skóre po rychlé akci Kašpar. Na tahu byli opět Škorpioni, snaha z naší strany vidět byla, ale místy jsme si počínali velmi křečovitě. Z psychického tlaku nás dostal po krásné akci, zakončené bekhendovým blafákem Bureš. Stejný hráč dal i čtvrtý gól svého mužstva, tentokrát v přesilové hře. Dát dva hattricky během dvou zápasů je opravdu kumšt a tímto chci Nikolasovi k této gólové potenci poblahopřát. Radost z vedení bohužel netrvala dlouho, neboť jen 9 vteřin po buly srovnal stav na 4:4 Žwak. Krátce nato Jakub Krejčí zvýšil na 5:4, jeho gól ale nebyl uznán z důvodu sekání. Odpískání této situace bylo na hranici pravidel a bylo jen na sudím, jak se k dané situaci postaví. Rozhodl v náš neprospěch, což nám sice uškodilo, ovšem nedá se říci, že by šlo o rozhodnutí chybné. Ve třetí třetině jsme měli herně navrch, což dokládaly velké šance Vostrého a Horečky po samostatných únicích. Ani jeden z pokusů neskončil v Supíkově síti. To se povedlo až v čase 10:58 Ondrovi Glacovi po krásném Vostrého pasu. Hned po této důležité brance vzal trenér Svěch time-out, abychom sesbírali důležité síly na minutové bránění tenkého vedení 5:4. No jo, jenže to ani zdaleka nebyla minuta, co jsme museli bránit. Hned po 14i vteřinách dotlačil míček do Buroňovy vychýlené branky Vajda a už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou smírně. Takové množství hektických momentů, jaké bylo v poslední minutě utkání jsme zažili naposledy leda v již zmíněném říjnovém utkání s Orlovou. Nejdříve orazítkovala tyč Hampelova prudká střela, hned nato do breaku vyrazili těšínští. Jejich zakončení skvěle vyrazil Buroň do rohu, ve kterém Žwak fauloval Krejčího a může být rád, že po několika peprných nadávkách dostal pouze dvouminutový trest. Ze standardní situace Bureš vystřelil, jenže míček se odrazil na Kašpara, který číhal na polovině hřiště a vydal se sám na Buroně. Už jej překonal, jenže mu nevyšel krok, tudíž se jeho zakončení nedostalo mezi tři tyče. To bylo také to poslední co se v zápase stalo, poněvadž jeho zakončení přišlo společně se závěrečnou sirénou (teda.. kdybychom nějakou měli).

Konečný stav utkání: 5:5.

Muž utkání: Nikolas Bureš (69)