D:  Konec (30-09-2014 09:00):
J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentář k utkáním juniorů v sezóně 2013/2014

25.1.14  Další zápasy naší nejstarší mládežnické kategorie se odehrály v Paskově

zápasy v Paskově    - jen dva dny před Štědrým dnem. Čekaly nás dva diametrálně odlišné zápasy. Zatímco Havířovský Slovan patří k papírově slabším soupeřům, tak nováčci z Frenštátu jsou hladoví po úspěchu, čemuž odpovídá i jejich postavení v tabulce.

Vzhledem k rozsáhlým absencím v posledních zápasech všichni uvítali Bukovského návrat po komplikovaném zranění kotníku. I přesto jsme na zápas nedorazili v plném počtu, absentovali totiž Kyrpal, Krumpholz a Filip Hampel.

Junioři vs. SFK TJ Slovan Havířov 8:3

Předchozí měření sil se Slovanem pro nás dopadlo velmi špatně, kdy jsme po nevýrazném výkonu pouze remizovali 1:1, a tak byl celý tým nažhavený odčinit své minulé zaváhání zlepšeným výkonem. Naštěstí jsme do zápasu vstoupili přesně tak, jak jsme si v šatně řekli, což přetavil Bureš po sérii odrazů ve vedoucí gól. Krátce poté vstřelil Horečka druhou branku, která nás patřičně uklidnila a měli jsme tím pádem prostor pro svoji hru. Celou první třetinu nás nechal Slovan hrát to, co jsme potřebovali a je s podivem, že po prvních dvanácti minutách bylo skóre pouze 2:0.
  Během přestávky nám nosy nahoru nevyrostly a tak Ondra Horečka, jenž byl celý zápas při chuti přidal po svém úniku třetí branku. To bychom ale samozřejmě nebyli my, kdybychom si to hloupými chybami nezdramatizovali. V intervalu 52 vteřin nás postupně ztrestal Konmolský a po něm z breaku Lepík. Havířov se rázem dostal do laufu, a tak jsme museli několik perných chvílí strávit zatlačeni na vlastní polovině. Naštěstí Slovan svou psychickou výhodu nevyužil, ale to jen díky množství obětavých zákroků našich obránců. Ondřej Glac dokonce svůj dobrý výkon korunoval velmi důležitou brankou, která se nakonec ukázala jako vítězná. Do konce druhé třetiny přidal svůj první gól v sezóně Bukovský po výborné Burešově práci při napadání, takže se šlo do kabin s třígólovým náskokem pro Škorpiony.
   Dominanci v utkání jsme potvrdili hned v první minutě třetí třetiny, kdy Nikolas Bureš zvýšil už na 6:2. Záhy Jakub Krejčí rozvlnil síť Luzarovy branky posedmé a bylo vymalováno. Zápas jsme nedohráli zkušeným způsobem s míčkem na svých lopatách, naopak za Havířov korigoval skóre kapitán Juřica a gólovou tečku obstaral aktivní Matuška. Závěr byl velmi emotivní, dokonce jsme si vyzkoušeli bránění ve třech proti pěti, po vyloučení Vostrého a Sležky. To ještě nikdo netušil, nakolik se nám tato zkušenost bude hodit v dalším zápase. Přidali jsme tak další tři body do tabulky a dokonce jsme předvedli asi nejlepší výkon co se týká ofenzivy.

Muž zápasu: Jakub Krejčí (6)

Junioři vs. FBC Sokol Frenštát p.R 1:3

Juniorské družstvo nastoupilo do utkání proti silnému podhorskému mužstvu z Frenštátu s obezřetností sobě vlastní a již klasicky vlítlo na své soupeře od prvních sekund. Nikolas Bureš hned po šestnácti vteřinách otevřel skóre a už brzy si může zajet na patentový úřad nechat si ty své první góly zapsat. První dvanáctiminutovka tohoto zápasu byla bezpochyby naše nejlepší třetina dosavadní sezóny. Akce střídala akci, brankář Frenštátu musel být v neustálé permanenci, avšak žádná z mnoha střel se nedostala za jeho záda. Z velké části za to může naše nemohoucnost během přesilových her, poněvadž nevyužít 6 minut v početní výhodě je opravdu trestuhodné.
   V druhé části začal Frenštát srovnávat obraz hry, zápas se začal stávat fyzicky náročnějším, plným vyloučení, tentokrát ale na naší straně. Frenštátští měli dvojnásobnou převahu více než minutu a jen díky velmi kvalitnímu výkonu obranné trojici držel brankář Buroň stále čisté konto. Častá vyloučení stála naše beky mnoho sil, což se nakonec negativně odrazilo na výsledku celého zápasu.
   Třetí třetina už byla ovšem zcela v režii Frenštátu. Jejich patnáct hráčů fyzicky předčilo hubenou soupisku Škorpionů a tak se nedalo divit tomu, že jsme si čím dál častěji pomáhali fauly. V čase 4:25 Filip Karban proměnil přesilovku, což nalilo jeho mužstvu další entuziazmus do žil. Když už zápas pomalu spěl k dělbě bodů stal se zřejmě klíčový moment celého utkání. Ondřej Glac zbytečně sestřelil svého soupeře a v následující početní výhodě vsítil Karban svůj druhý gól v utkání. Frenštát, kterému rázem narostla křídla, se dále pouštěl do dravých útoků, což vygradovalo až v trestné střílení, které zkušeně využil starší z bratrů Karbanů, Michal. Škorpionům nezbylo nic jiného, než se zoufale pokusit o gól. Tato snahu nezůstala zcela nenaplněna, poněvadž 55 vteřin před koncem se David Vostrý ujal trestného střílení. Jeho krásně provedený nájezd bohužel skončil na tyči a vyloučení Skýpaly bylo jen malou náplastí. Obzvlášť, když po faulu Jakuba Krejčího přišel druhý nájezd Michala Karbana. Napodruhé si už na Buroňovi vylámal zuby, jenže jeho neúspěšná exekuce už neměla na další vývoj zápasu vliv. Konečný stav utkání je tedy zaslouženě 3:1 pro Frenštát.

Muž zápasu: Daniel Buroň (23)