kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2012/2013

9.1.13  S kličkou si už nevystačíme

s kličkou    - jo, jo, jo, je to tak. Čím jsme kralovali mezi elévy a mladšími žáky, to už nám ve starších nedostačuje. Protože (a to nevím proč to tak je?) náš průměrný vzrůst hráče je cca o 15 - 20 cm menší než průměr u soupeřů. A to nám ten průměr kazí Jarda a Sváča. Jinak by to bylo ještě viditelnější. Proč se nad tím pozastavuji? Jelikož si naši hráči myslí, že kličkou a sólíčkem projdou přes protihráče, který je o 20 cm vyšší a má o 50 cm delší krok a rozpětí rukou. Na to se musí jinak - chytrou přihrávkou!

Škorpioni - Frýdek Místek 6:7

Hned v úvodu utkání v čase 3:06 se ujímá Frýdek vedení po rychlém přechodu do útoku. Ihned reagujeme protiakcí, kterou srovnávame stav na 1:1 ještě ve stejné minutě utkání. Po pěkné akci za bránou frýdeckých nabíhá do Bestičovy přihrávky Maty Š. Naše hra opět naráží na soupeře velikého vzrůstem. (taky máme tři takové hráče, ale Jarda teď laboruje se školou, Nikolas je nemocný a Filip to sám neutáhne). Soustředění zaměříme nejen na herní růst, ale i ten fyzický :)) Ve druhé části první třetiny lépe kombinujeme, což nám v osmé minutě utkání získává možnost přesilové hry, kterou využíváme. Při závaru před bránou zpracovává míček a doklepává Smíča. Vedení utkání se obrací na naši stranu. Za tohoto stavu končí třetina.

Na začátku druhé části utkání pracuje dobře dobře a i ve čtyřech mužích zvládá tlak soupeře. Bohužel při jedné takové akci si počíná Adam dle rozhodčího mimo pravidla. Od počínající třetí minuty hrajeme v oslabení. Soupeř ukolébán přesilovkou se dopouští chyby. V rohu u mantinelu obírá Domin protihráče o míček, posílá na Bestíka, ten na sebe poutá dva hráče, jednoho obchází. Mezitím Maty Š po druhém křídle dává echo, dostává míček a doslova do prázdné brány zvyšuje. Gól v oslabení se cení a nám přináší zvýšení na 3:1. Necelé tři sekundy do vypršení Adamova trestu Luky Rich fauluje jasnou gólovou pozici. Z toho je vyloučení s nájezdem. Frýdecká 19 proměňuje nájezd. To dobije baterky frýdku a v čase 7:22 srovnájí na 3:3.

Třetí třetina je opět od začátku otevřená. Frýdek má fantastický vstup do této třetiny a nám nezbývá než se na okolojedoucí rychlíky jen dívat. 1:39 stav 3:4, 1:49 stav 3:5, 3:36 stav 3:6. To by stačilo, začněme něco hrát! Znovu nastartujeme žádostivost po výhře a jdeme do toho. Je na nás způsoben faul s trestným střílením. MatyŠ proměňuje. To v nás odstartuje novou vlnu energie. Do minuty snižujeme na rozdíl jedné branky. Smíča si pohraje se soupeřovou obranou a z otočky posílá na Matyho Š, kterému se podaří gólmana překonat snad až na potřetí. Drzost Lukáše H je natolik veliká, že podniká z naší obrany úniky do útočného pásma soupeře, za což je potrestán sejmutím lokte do obličeje. V této chvíli zase bere otěže utkání do svých rukou Frýdek a podniká několik útočných vln, které odrážíme, až na tu z deváté minuty. Opět nám odskakují na rozdíl dvou branek. Nevzdáváme se a zase jsme to my, kdo chvíli vládne míčku. Natolik, že postavení Lukyho H a Filipa před soupeřovou bránou přináší ovoce v podobě 6 gólu. Oba se ještě dosud nedohodli, kdo byl ten poslední, co tečoval míček. Čas však neúprosně běží a my už nevymysleli nic nového. Utkání končí za stavu 6:7. Přesto jsme spokojeni s nasazením hráčů.

starší žáci

Škorpioni - Vítkovice 3:11

Porazit v lize Pepíno a Vítky, to už je něco. Aproto jsou všechny týmy MSL nabuzené do zápasu, aby ukázaly, co v nich je a nebyli jen sparing partnery v utkání. Takto nějak vstupujeme do posledního utkání sezóny proti Vítkovicím. A vstupujeme dobře. Hned v čase 0:44 prověřuje Bestič gólmana Vítkovic střelou z dálky a uspěšně. Vítky okamžitě kontrují a stav je 1:1. Hra je zajímavá i pro diváky a my po rozehrávce z boku po krásné akci Filipa vedeme 2:1. Ale nebyly by to Vítky, aby ještě v téže minutě nesrovnaly z trestného nájezdu (Burdu na nájezd zaskočil Sváča). Celých osm minut držíme tempo a hrajeme hezký forbal proti dobrému soupeři a pak ... Pak nám došly baterky. Během dvou minut obdržíme tři góly a jdeme do šaten. Vsítili jsme sice ještě jeden gól, ale to byl v podání Adama Zmrzlíka spíše bejzbolový úder, takže logicky nebyl uznán.

Druhá třetina je již lepší. Dostaneme sice gól na 2:6, ale následujících devět minut hrajeme dobře, ikdyž střelecké štěstí se od nás trochu odvrátilo. Máme pěkné akce, jsme aktivní - střely Adama Proch a Lukyho by si zasloužily gól, ale nevyšly. Našemu tempo pomalu začínají docházet síly (včerejší superfinále naši první pětku něco stálo) a navíc hrajeme jen na dvě pětky a to je poznat. Vláďa s Danem postupně dosazují za málo běhavé hráče posily z lavičky, ale to nestačí. Dostáváme v čase 10:24 sedmý gól. Kosmeticky upravujeme na 3:7.

Třetí třetina je jen o vyčerpání. Nasazujeme na chvíli i třetí pětku, ale soupeř dále navyšuje konto v náš neprospěch. Neopomenu však poznamenat následující zjištění. Skončí zápas a stabilně hrálo pořád 10 hráčů. Sedm z nich po zápase leží úplně kántry a nemůže se ani hybat a dýchat a lejí z nich litry potu. Jak je možné, že zbylí tři hráči ihned po zápase si jdou pinkat s míčkem o mantinely plni energie? Asi děláme něco špatně, že?

Přesto dík všem, kteří tento hezký den strávili místo venku v hale se sportem, který umí omámit a nejen hráče, ale i rodiče.