kategorie-starsi-zaci
FBK Škorpioni Ostrava

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2012/2013

3.2.13  Starším žákům za vysvědčení darujeme ...

víkendový dar    - příležitost ke tréninku a to v pátek 8.2. v Pustkovecké hale od 16:30 do 18:00, jako přípravu na nedělní boje na Čeladné
   - dále darujeme již trochu vyčpělé fotky z vánočního turnaje v Hodoníně a jen o něco málo mladší fotky z utkání v Havířovské hale z prvního víkendu 2013
   - do třetice celkem aktuální video z hrušovské Gorilla arény - utkání s Vítkovicemi a MVILem, k čemuž ještě doplňuji pokec

Škorpioni - 1.SC Woow Vítkovice - 3:5

Začali jsme proti Vítkovicím sice opatrně, ale s vědomím, že pokud chceme patři do TOP5 MS ligy, musíme s nima sehrát rovnocenný zápas. První dvě minuty mají obě družstva míček po stejnou dobu a my se opět dopouštíme školáckých chyb, kdy např útočník o 50 cm menší než soupeřův obránce si jej chce o desku narazit a oběhnout, anebo nesmyslný florbalový dribling uprostřed hřiště, kdy se okolo pohybují tři protihráči. Ve třetí minutě se nám podaří moc pěkná akce po ose Maty Dědina, Domin a dlouhá křižná zpět na Matyho Dědinu, který si položí gólmana a krásně zavěsí.
   O minutu později je vyloučen Jarda a my sehráváme poměrně dobře oslabení. Škoda, že hned po oslabení dostáváme ze standartky gól. Myslím, že zkušení hráči by měli vědět, že se zeď okamžitě po dotyku protihráče s míčkem má rozběhnout vůči nim a blokovat. Naše zeď se dívala, jak soupeř z otočky nikým necloněn taháčkem překonává Burdu. :((
   Hraje se dál. Rychle se oklepáváme, ikdyž obrana vyhazuje přes půl hřiště, tak po kombinacích před soupeřovou bránou vsiťujeme druhý gól. Jenomže ten neplatí pro teč Luky Rich, který dle rozhodčího měl nejen vysokou hůl, ale i postavení v brankovišti. :( Tato psychická výhoda pomáha soupeři, který se na dlouho usadí před naší svatyní a Burda se musí hodně snažit, aby tam nevklouznul žádný děravec. Koncem osmé minuty si první pětka vytváří dvě pěkné příležitosti, které však neproměňujeme. Hra se opět vyrovnává a možnosti jsou na obou stranách, avšak soupeř je ten, kdo dává gól do šatny. Jednoduchá akce po chybě útočníků v obranné práci. Třetina končí 1:2. Dodal bych jen, že natažená ruka s holí je na obranný zákrok málo. Pokud nebudeme clonit a pracovat i s tělem, pak takové laciné góly budeme dostávat stále.

starší žáci

Hlavu vzhůru, před námi je druhá třetina. Druhá třetina je popravdě řečeno ve znamení hry Vítkovic na naší půlce a my se jen sporadicky dostáváme na stanu soupeře a ještě méně vystřelíme na gólmana, který je teď na bodě ztuhnutí. Za to na druhé straně předvádí Burda několik prvotřídních zákroků, které obecenstvo ocení potleskem. Pozitivní v této třetině je to, že se nebojíme poslat do hry i "nové mladší žáky" - Ratyho, Šimona a Bestíka. Soupeř v končící 10 minutě po pěkné akci zvyšuje na 3:1. Naše odpověď přichází jako blesk z čistého nebe akce, kdy JB vybojuje míček po soupeřově standartce na vlastní půli, přihraje Matymu7, který vrací na již rozběhnutého a osamoceného JB. Gól je krásným zakončením této akce. Tento stav však trvá pouze minutu, protože vítkovickým se zadaří opět zvýšit vedení. Druhá pětka je ještě potrápí, ale třetina končí stavem 2:4.

Vynikající vstup do třetí části přináši v první minutě gól druhé pětky po standartní rozehrávce z rohu. O akci by se dalo říci, že byla učebnicová. Stav 3:4. Poslední třetina pokračovala a předváděl se v ní pěkný rychlý florbal na obou stranách a nutno přiznat, že soupeř měl ze hry více a naše útoky byly bezzubé. Vypadalo to, že stav 4:3 bude i konečný, ale vítkovickým se podaří gól ze střední vzdálenosti. Na tabuli svítí stav 3:5 a takto i zápas skončí. Umíme soupeře už potrápit a výsledky nejsou jednoznačně v náš neprospěch. Máme však ještě hodně práce před sebou.

škorpioni

Škorpioni - 1.MVIL Ostrava 14:6

Druhý zápas je rovněž proti ostravskému týmu - 1.MVIL Ostrava. Hráči jsou urostlí, vysocí a běhaví. Jednoduché to nebude. Začínáme doslova raketově a na konci první minuty je stav 2:0 pro nás. Tempo se zklidňuje a soupeř rovněž dává gól. To je už stav 3:1. Herní pohoda je na naší straně, aproto nasazujeme všechny zálohy, které si v prvním utkání moc nezahráli. První třetina končí stavem 7:1 a to je impuls k povolání Patrika do brány. Druhou třetinu začíná lépe soupeř a snižuje po přímé akci a střele na 2:7. Třetina je znamení přelévání hry z jedné stany na druhou o řadách osobních chyb, kdy naši hru lze označit za více kombinační, soupeřovu naopak za individuální s rychlostí a technikou. Ve dvanácté minutě druhé části je 10:3.
   Třeti část zápasu přinesla z naší strany značné polevení. Sice jsme přidali ještě nějaký gól, ale soupeř využil naší nekoncentrovanosti a začal navyšovat svou část výsledku. Konečné číslo na světelné tabuli bylo 14:6. Moc pozitivního není, ale střelci si zastříleli, osvědčení obránci nezklamali, zahráli si všichni a v plném nasazení nastoupily tři 2001, které se neztratily a můžeme je pochválit.

Příště nás čekají další soupeři, se kterými povedeme velmi vyrovnané zápasy s Frýdkem - Místkem a Slovanem Havířov A. Výsledky zápasů a tabulka na ČFBU.