fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Přispíváme ke zlatému DOUBLE  8.1.2011

Škorpioni vs BD STAV Frýdek - Místek 4:1

zápas s BD Stav Frýdek-Místek    Rychlý gól na naše konto zajistil Honza Rataj, který byl na levém křídle nikým nehlídán a zkušeně využil přihrávky z prava. Naše přihrávky v dalším průběhu utkání neustále nenacházely správné místo. Nějak zadrhávaly na lopatách soupěřů, které byly v přihrávce vždy o něco dříve.
   Těsně po přestávce z rychlého brejku zaútočili frýdečtí a srovnali. Brejk byl tak rychlý, že jsem ho nestačil ani natočit. :( Ve čtvrté minutě druhého poločasu kluci vybojovali standartní situaci na půli soupeře a díky téměř neexistující hradbě se Matěj s ničím nepáral a trefil přímo horní roh soupeřovy brány. Úspěšný gól nám vlil do žil oživení, což se přeneslo jako tlak první pětky na soupeře. Obléhání brány první lajnou přineslo úspěch. Střela Nely putuje za bránu, kde si ji vybojuje Maty. Přepošle na Kubu postaveného před bránou, který sice na potřetí, ale docela nikým nerušen vstřeluje gól v souboji on vs brankář FM. Čtvrtý gól zajistil Maty po té, co Kuba vybojoval rozehrávku kousek od soupeřovy brány. Než se stačil soupeř ustavit, tak je Maty propálil. Několik hezkých šancí měla druhá pětka ve složení Adam, Matěj a Honza, ale jejich snaha nebyla odměněna gólem. Ve středu hřiště spolehlivě pracovali Pepík s Honzíkem, který se dostal k pár pěkným střelám, ale novou hokejku ještě nezkrotil. Střídavé nasazování Tomíka, Vojty, Dana, Ondry i Kuby P ukázalo, že se nám profilují výborní hráči, jejichž čas brzy příjde. Hráli to, co měli a rozhodně ostudu neudělali.

střídání

Škorpioni vs Vítkovice - Mustang 3:0

První pětka se moc k šancím v první půli utkání nedostávala. Druhá na tom byla lépe, dokonce se trefila i do gólmana, ale ten měl svůj den. Díky faulu získala druhá pětka postavení a rozehrávku v útočném pásmu soupeře. Honzík nemeškal a vypálil takovou střelu, že spoluhráči chvíli nechtěli věřit, že je po všem. Až postoj a hvizd rozhodčího je utvrdil. Po první brance se začala první pětka rozehrávat a tlačit na soupeře. Získala tak možnost i rozehrávky v blízkosti brány. Maty vypálil, ale soupeř byl příliš blízko, takže dostal vyloučení za vzdálenost. Druhá rozehrávka už nevyšla dle našich plánů a tak jsme museli obléhat soupeřovu svatyni. Martin Hlawiczka se dostal do krásné příležitost. K úspěchu chyběla jen drobnost - o kousíček tu střelu zvednout :(
benjamínci    Ve druhé minutě druhé půle se po tenisové výměně (cca 5 výměn protihráčů) u levého mantinelu zmocňuje míčku Maty a hlava nehlava se protlačuje třemi protivníky, přes brankáře a v pádu zasunuje do uvolněné brány. První pětka v druhé půli podává již výkon na jaký jsme u ní zvyklí a hra se více méně usazuje na půli Mustangů. Při jejich rozehrávce z rohu, zachytává nahrávku Maty, sklepává a střílí okamžitě na gólmana. Připisuje tak na naše konto třetí úspěch v zápasu. Nutno poznamenat, že přihrávku zachytil díky postavení Nely a Kuby, protože rozehrávající obránce neměl díky tomu moc na výběr. Nic zvláštního se do konce utkání nestalo, útoky na obou stranách, ale bez výrazné koncovky.

Škorpioni vs Vítkovice - Draci 2:1

proti Drakům    Koncem první minuty získavá soupeř výhodu rozehrávky na naší straně ve velkém brankovišti. Rozehrávají, ránu slízne Martin, odražený míček si získá pro sebe a pošle na Honzu Bestu. Bestík dlouhým pasem nahazuje na běžícího Honzu Rataje, který vyváží míč na úroveň brány, jeho přesná přihrávka nachází připraveného Matěje, který se nemýlí. Dát rychlý gól v zápase je poloviční výhra. Toho se drží první pětka, která nasadí tempo zápasu. A opět při střídání druhé pětky, kdy tlačíme soupeře do rohu, obránce Draků vyházuje, Martin vrací do kotle před bránu. Míček shrábne Bestík, který rozvlní síťku podruhé. Střídáme. První pětka čelí náporu první pětky soupeře (doplněné o hráče Aligátorů). Opět rozehrávka na naší půli po technickém faulu. Míček z hokejky soupeře rozezvoní konstrukci branky, naši "hradbaři" dezorientovaně koukají a nechávají pravou stranu hřiště dvěma soupeřovým útočníkům zcela volnou, kteří míček uklidí do naší brány.
   V druhé půli se valí útočné vlny z jedné strany na druhou a soupeři si žádný míček nedarují. Vláďa mění taktiku a Matyho posílá do obrany a naopak přesouvá Pepíka do útoku. Tento způsob boje zdál se býti spravnou volbou, protože soupeř měl šance přímo velké šance, přesto jsme stav udželi a dotáhli zápas do vítězného konce.

Škorpioni vs Paskov Saurians 4:4

já si vyskočím    Zápas s paskovskými Saurians mělo být vyrovnané utkání, kde nebude tolik fyzického napadání, ale spíše technické hry. První pětka zamotala párkrát hlavu soupeři a díky rychlé rozehravce Maty poprvé skóroval. První pětka pokračovala ve výkonu a stále tlačila na soupeře. Druhý gól padl po pěkné akci, kdy Kuba na vlastní polovině vybojoval míček, předal jej Nele, která jej potáhla na stranu soupěře. Jakub se mezitím vyhnul osobní ochraně a počkal si na Nelinu zpětnou nahrávku. Dlouho se nerozmýšlel a poslal míček vstříci bráně soupeře.
   V druhé polovině utkání byl aktivnější soupeř při jednom útoku z velkéhu úhlu vystřelil Matúš a míček prošel gólmanovi Honzovi mezi tělem a paží do branky. Holt 2:1. Ani né po 20 sekundách vyhazuje obrana ješterů do našeho pásma, kde šikovně převezme míček opět Matúš a je vyrovnáno. :( Jedeme od znova. Opět se tlačíme na půli soupeře a důsledná hra přináší ovoce v podobě gólu. Stalo se tak po obléhání hnízda ještěrů, kdy Kuba propálil obranu i gólmana. 3:2. Ovšem přichází opět bleskový brejk, kdy vrácená přihrávka malá domů na Martina poskočí, nestačí ji zpracovat, čehož využívá soupeřova sice drobná, ale svižná 16 a v podstatě jede nájezd na našeho gólmana. Stav je tedy 3:3. Paskovští hráči ožívají a útočí a napadají jako diví. V jedné z těchto situací se Honza Rataj neubrání sekyře jako Brno a musí si jít rozmyslet svůj čin. Sice se ubráníme, ale soupeř je stále aktivnější a nebezpečnější. A přichází ledová sprcha. Naši hráči jsou natolik rozhozeni, že nechávají před branou naprosto dva volné protivníky a k tomu jejich nejlepší střelce. Nemají moc práce nám vsítit čtvrtý gól. No, teď prostě víme jak to vypadá i z druhé strany. Moc času nám nezbývá a tak mobilizujeme své síly, tlačíme na soupeře a zasypáváme ho střelami. Po Jakubově smršti doklepává pod tělo gólmana Maty. Srovnáno na 4:4. V záveru utkání nám zatrne, když soupeř tzv. Majerovským způsobem vyhraje míček a provádí nájezd na bránu, bohudík obrana zafunguje a míček vyváží ven. Na to, že poslední minutu hrajeme přesilovku, to spíše vypadá, že se kluci rozhodli hrát basebal. Hokejkama tam mavají jako na houmran, ale aby míček vykopli nohou je nenapadne. Z tohoto pohledu je stav 4:4 pro nás krásný výsledek.