J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním elévů v sezóně 2013/2014

16.6.14  Elévci se představili na Ostrava Cupu

elévci na Ovacupu    Dlouho očekávaný turnaj začal v pátek pro elévky a hlavně pro jejich zaměstnané rodiče v netradičním čase 13.40 hod. Naším prvním soupeřem byli hráči Ostravského FBC z přípravky.
   Z turnaje pořídila Monika Horečková a Marie Slončíková spoustu fotek však se podívejte

Škorpioni - FBC ČPP Software Ostrava - přípravka 12:2

Podle přímých účastníků zápasu patřila naše hra k průměrným výkonům, hráči dělali chyby, ale padaly nám góly. První půle pro nás sice skončila jen mírným náskokem 2:1, kdy góly dali David Slončík a Janička, ve druhé půli se naši hráči rozstříleli a převálcovali Ostravu 10:1. Mimořádně se dařilo Davidovi S., který přidal další 4 góly a střelecky se prosadili i Karel s Jonášem po 2 gólech a po jednom gólu dali Šimon Klubal a Ondra. Nejlehčího soupeře skupiny jsem si tedy vybrali hned na začátku a s nadějemi jsme očekávali zápasy v sobotu.

Škorpioni - FBC Vikings Kopřivnice 4:8

Zápas s Kopřivnicí byl jako na houpačce. Naši hráči vstoupili do zápasu výborně. V jedenácté minutě jsme vedli již 4:0 po dvou trefách Adama Hráčka a Jonáše. V té chvíli jsme hráli většinou na straně soupeře, který sice neměl moc šancí, ale jeho útoky byly nebezpečné. Průběh zápasu nás uspokojil, zato Kopřivnici vyburcoval. Hráči Kopřivnice se dostali do zápasu špatnou rozehrávkou Matese, který rozehrál přímo na hole soupeřů. Střelu Mates ještě chytil, ale na dorážku už byl krátký. Snažíme se dále útočit, obránci se vytahují z obrany, což má za následek volné hráče Kopřivnice před naším brankářem. Takto jsme dostali 2. gól a chvíli po něm, bohužel těsně před koncem poločasu i 3. gól po špatné rozehrávce Ondry v obraně. Ani začátek 2. poločasu se nám nevyvedl. Téměř hned po buly utekl hráč Kopřivnice a vyrovnal. Následovala přetahovaná o výsledek, bohužel se špatným koncem pro nás. Opět jsme si nepohlídali 2 hráče Kopřivnice, kteří nejčastěji stříleli góly - Janek a David. Pátý gól Kopřivnice padl po přihrávce na samotného hráče před naší branou. Šestý gól byl smolný- vypadalo to, jako by míček propadl bokem sítě, ale rozhodčí žádnou díru nenašel. Sedmý a osmý gól Kopřivnice opět stříleli hráči Janek a David a dovršili tím naši první porážku v turnaji.

Škorpioni - 1.SC WOOW Vítkovice Aligátoři 1:7

Závěrečný soupeř ve skupině byl zároveň náš nejtěžší. I přes velkou pauzu mezi zápasy se hráči chovali tak, jako by se nevzpamatovali z porážky s Kopřivnicí. Rychlé 2 góly Vítkovic nás ještě více srazily na kolena a i když jsme se snažili, byli jsme pomalejší, přihrávky nám trvaly déle a opět nám zabíhali soupeřovi útočníci za naši obranu. Výsledkem bylo 7 gólů v naší síti. Gól útěchy za nás střílí David Slončík, ke kterému se, bohužel, už žádný další střelec nepřidal.

Prohra znamenala, že jsme ve skupině skončili na 3. místě a ještě večer v 19.25 hod. nás čekalo osmifinále s týmem holek z Polska. Osmifinále se hrálo již vyřazovacím způsobem, takže náš cíl byl jasný - výhra.

Škorpioni - TKKF Jadberg Pionier Tychy holky 4:5

Při zahájení zápasu bylo na nás znát překvapení z toho, jak jsou holky vysoké. I náš nejvyšší hráč byl o hlavu menší. Údiv a opatrnost se projevily na naší hře. Zároveň jsme opět propadali v obraně, čehož často využívaly rychlonohé Polky a zejména kapitánka týmu v průběhu hry několikrát střílela sama na brankáře Matese. Ten nás svými výkony podržel, ale všechny střely vychytat nešly. V šesté minutě jsme prohrávali 2:0 a stále jsme hledali recept na vstřelení gólu. Střeleckou smůlu jako první prolomil Jonáš a následně Karel srovnal na 2:2. V tu chvíli i hráči pochopili, že s Polkami se hrát dá. Bohužel, do konce poločasu se opět prosadila kapitánka týmu a my jsme odpočívali za stavu 2:3 v náš neprospěch. Rychlý gól Jonáše po přestávce znamenal opět srovnání. V tu chvíli začala přetahovaná o výsledek. Zdálo se, že Polkám dochází dech a my jsme získávali mírnou převahu, kterou korunoval gólem Ondra. Bohužel, chyba při našem střídání opět znamenala propadnutí v obraně a vyrovnání na 4:4. Dalších téměř 10 minut byla hra vyrovnaná, přehrávali jsme Polky, které nám zase několikrát zahrozily samostatnými úniky. V tu chvíli nás opět podržel Mates. Hráči se už připravovali na prodloužení, když přišla studená sprcha. V čase 29:52, tedy 8 sekund před koncem zápasu nám opět unikla kapitánka týmu a na její střelu byl i Mates krátký. Posledních 8 sekund jsme se snažili ještě útočit, ale čas byl proti nám. Prohra znamenala vyřazení z turnaje.

Závěr:

Hra elévků je jako na houpačce. Po excelentním výkonu v Paskově jsme předvedli průměrný výkon, chybovali jsme v obraně, kde jsme nechávali soupeře samotného před naší brankou a ani naši střelci se výrazně neprosadili. V zápase s Kopřivnicí si stačilo pohlídat 2 hráče, v osmifinále kapitánku týmu. Tito hráči nám dali nejvíce gólů, přesto jsme je nechávali samotné před naší brankou. V červenci nás čeká Prague game, tak máme na tréninku co dohánět.