J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

14.11.13  Dorostenci přijeli z Čeladné s jediným bodíkem

3. kolo dorostu    - Ve třetím kole MS ligy dorostenců nastupujeme proti dorostu z Rožnova. S tímto celkem se vloni 1x utkali akorát mladší žáci, ale v této kategorii s valašským týmem nemáme zkušenosti. Navíc v jejich soupisce figuruje deset hráčů ročníku 97 a jeden 98. Proti nám neskutečná síla. Pro matematiky je jejich věkový průměr ...
   - fotogalerie třetího kola doplněna fotky pana Hojgra

Škorpioni vs. 1.FBK Rožnov p/R 4 : 6

Ve třetím kole MS ligy dorostenců nastupujeme proti dorostu z Rožnova. S tímto celkem se vloni 1x utkali akorát mladší žáci, ale v této kategorii s valašským týmem nemáme zkušenosti. Navíc v jejich soupisce figuruje deset hráčů ročníku 97 a jeden 98. Proti nám neskutečná síla. Pro matematiky je jejich věkový průměr 15,9 let a náš 14,3 roku. Proto je naše hra truchu rozpačitá, ale už ve druhé minutě překvapujeme únikem soupeře a ujímáme se vedení po střele Lukáše Hojgra. Na branku odpovídají rožnovští během jedné minuty, avšak obrázek hry je stále vyrovnaný. Do „šaten“ se jde za stavu 1:1.

Přetahování o výsledek pokračuje i ve druhé třetině. Nejprve 1:2, pak 2:2, následuje 2:3, opět srovnání na 3:3. V poslední minutě této části se jeden ze sršňů trefuje na 3:4.

Až závěrečná část dějství ukazuje na čí straně je více fyzických sil. V čase 0:18 zvyšuje celek z pod Radhoště na dvougólový rozdíl. My do třiceti sekund kontrujeme akcí starších žáků Homola – Šindler. Přes naši veškerou snahu se nám nedaří vsítit další gól. Navíc při naší přesilové hře jsme inkasovali do vlastní šestý gól. Zápas doběhl již v poklidu a soupeř si výsledek 4:6 pohlídal.

Škorpioni vs. FbC BD STAV Frýdek Místek 2 : 2

Druhý zápas dne je proti tradičnímu soupeři týmu z Frýdku – Místku. Na jeho trenérské lavičce proběhla změna a na trenérském postu je jiná tvář než z rodiny Řehů. Jaký to bude mít vliv na vývoj utkání?

Do duelu vstupujeme odvážně a dlouhodobě chybějící Smíča otevírá utkání sbvým prvním letošním gólem. Dlouhodobá absence střelců je pro náš tým nepříjemná, nedokážeme se gólově prosadit. Šance si dokážeme vytvořit, ale nemáme hráče, který by dokázal šance využít. No, snad to tentokrát vyjde. Běhavý florbal na obě strany, se kterým sice můžeme být spokojeni, ale nikoliv nadšeni. V závěru první třetiny frýdečtí srovnávají a do druhé třetiny vstupujeme jakoby od začátku.

Dlouhonozí hráči FM nám utíkají a máme s nimi problémy. Na což jsme doplatili šest sekund před střídáním stran, kdy nám takto dali gól a výsledek naklonili na svou stranu. Hra byla stejná i ve třetí třetina jen s tím, že minutu před koncem utekl zase náš dlouhonohý hráč Monty a srovnal na konečných 2:2 a tudíž i dělbu bodů za remízu.

Závěrem

Jdeme nahoru, ale máme v ní hluchá a ospalá místa, jako bychom to nebyli ani MY Škorpioni, ale někdo kdo se za nás převléká. Pořád je co zlepšovat.