J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

15.12.13  Mikulášské kolo dorostu

mikulášský dorost    Šesté kolo ligy dorostenců se odehrálo v nafukovací hale paskovského Orla. Naštěstí je přijatelná zima a tak nám nic nebrání odehrát dva zápasy proti dvěma vyrovnaným soupeřům. Tedy my veřme, že se jim můžeme rovnat. Jak se nám porovnání vydařilo?

Škorpioni vs. 1.FbK Eagles Orlová 4 : 2

Orlovští, co do sestavy týmu jsou na tom stejně. Tým z menší části tvoří dorostenci a podstatný zbytek doplňují talentovaní starší žáci. Konečný výsledek pak rozhodnou gólmani dle toho jaký mají svůj den. Lepší den měl Burda a doslova soupeře vychytal. A pokud naši střelci trefili co měli, bylo rozhodnuto. Zápas skončil dobrým výsledkem pro nás v poměru 4:2. Mužem zápasu byl jednoznačně Daniel Buroň, o kterém se pochvalně zmínila i trenérská dvojice soupeře.

Škorpioni vs. Paskov Saurians 2 : 9

První třetinu jsme proti tradičnímu soupeři (se kterým máme dobré mezihráčské vztahy) začali výborně. Hned po 15 - ti vteřinách se nám daří vstřelit branku a dostat se tak do vedení. Po dvouminutovém snažení se soupeři, který jel na nejvyšší obrátky povedlo vyrovnat na 1:1. Zbytek třetiny byla snaha na obou stranách vstřelit gól, hra přinášela pěkný a dramatický florbal, jemuž dominovali gólmani a především obrany. Stav se nezměnil a tak třetina skončila 1:1.

Ve druhé třetině se paskovským konečně podařilo prolomit naši obrannou hráz dalekonosnou střelou z hole „Kačera“. Soupeř posléze odskakuje na dvoubrankové vedení. Slabší chvilku si vybíráme v sedmé minutě, kdy nám Ještěři odskakují na 1:4. Po rozehrávce opět hrajeme a dostáváme se do tempa. Další vysoký příděl nechceme připustit a v čase 10:44 po chybě v paskovské obraně snižujeme na sympatických 2:4. S tím se dá stále něco dělat. Avšak po pěti vteřinách soupeř odpovídá přímo z buly až do brány.

Ve třetí část utkání jen protivník pozvolna navyšoval skóre a tým se ztotožnil s porážkou. Zápas skončil za stavu 2:9.