J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním dorostenců v sezóně 2013/2014

28.2.14  Profil dorostu v pěti utkáních

boj o body    - v průběhu ledna odehráli naši dorostenci/starší žáci pět utkání s různými výsledky. Jejich přehled v postupných kolech.
   - osmé kolo se odehrálo v Orlové, kam jsme ze zdravotních důvodů nejeli. Dohrávka z 27.2.14, mezitím proběhlo 9.kolo na Čeladné s dramatickým průběhem včetně fotogalerie a nakonec zápasy 10.kola z Bystřice nad Olší.

Škorpioni vs. 1. FBK Rožnov p/R 2 : 3

S týmem Sršňů z Rožnova máme v této sezóně vyrovnanou bilanci jedno vítězství a jednu prohru na každé straně. Oba celky chtějí tentokrát uspět a rožnovští neponechávají nic náhodě a berou sebou vše, co mají. Na soupisce mají devět chlapů z ročníkem 97, tři 98 a jednu 99, ale ta se nakonec nedostala do hry. My máme pro změnu 4x98, 5x99 a 3x00. Zpočátku se jedná o vzájemné oťukávání, kdy ani jedno mužstvo na hřišti nijak zvlášť nedominovalo. Oba týmy spíše vyčkávaly na chybu druhého. Od toho se taky odvíjel pohled na hru, která nic zajímavého nepřinesla. Třetina skončila 0:0, protože se střelci buď netrefili, anebo střely pokryli muži s maskou. Pro nás sympaticky, pokud bereme v potaz výšku protihráčů. Ve druhé části se tempo hry zrychlilo a dramatických situací přibylo. Díky naši jediné chybě měl v této části hry více štěstí Rožnov, který se ujal vedení 1-0. Naši starší žáci sice dokázali občas soupeři zatopit, ale branku to nepřineslo. Závěrečné dějství bylo na góly bohatší, avšak v náš neprospěch. Nejprve zvýšili vedení Sršni v přesilové hře a do minuty zvýšili na 3:0 ze samostatného úniku (prostě ty nožičky máme pořád kratší). Nevzdáváme se a snižujeme na 1:3. Dvě a půl minuty před koncem stihneme ještě zdramatizovat vývoj utkání, kdy se trefil Mertis po přihrávce Luky Homoly. I když jsme soupeřovu branku obléhali (powerplay jsme si nemohli dovolit vzít) žádný další gól už jsme nepřidali. Rožnovští se tedy mohli radovat z velmi těsného vítězství Uvidíme, co přinese další měření sil. Možná, že pokud nastoupí Monte, Nikolas a Filip, tak ....

Škorpioni vs. FbC BD STAV Frýdek-Místek 2 : 5

Zápasy s Frýdkem jsou jednoznačně o tom, jak uhlídat krosové přihrávky na nabíhající hráče před bránu anebo rychlé běžce po mantinelech. Pokud toto zvládneme, budeme s Frýdkem hrát vyrovnanou partii. Ačkoliv soupeř na nás doslova vlétl, neboť předchozí utkání vyhrál, nenechali jsme mu moc šancí a prostoru pro zakončení gólových situací. V každé třetině jsme se dopustili jedné chyby. Stav na počátku třetí třetiny byl 0:2 v náš neprospěch. Ožíváme v poslední části, kdy Matyáš sólově unikl do šance, kterou lišácky využil. Vyrovnání jsme se dočkali po mistrném Burdově vyhození na Toma Zdražilu, který nedal soupeřově gólmanu šanci a připsal si tak při svém prvém ligovém startu premiérový gól. Je naším obrovským nedostatkem podcenění situace a s frýdeckým mužstvem to platí dvojnásob. V poslední minutě v čase 11:10 nepokryl ani jeden obránce hráče za branou, gólman podcenil šikovnost soupeře, který ho freestylově přehodil přes rameno! Diskuze o vysoké holi na dlouho zastavila utkání. Roztrpčení nad verdiktem, ale i vlastní chybou, jsme se nekoncentrovali a 11:35 dostaneme čtvrtý gól. Už na utkání doslova kašleme a není divu, že soupeř přihazuje na 5:2 v čase 11:59. No tak to už frýdeckými chodí.