J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

3.7.14  4.místo na Opengame v Brně aneb ozvěny z Brna

úspěch v Brně    - O víkendu 19.6. - 22.6.2014 se uskutečnil 6. ročník mládežnického florbalového turnaje HUMMEL OPEN GAME KIDS 2014. Do Brna se sjelo podle údajů pořadatele 150 týmů, přes 4000 hráčů. Náš tým přispěl jednou účastí ve starších žácích s počtem 18 plejerů. Účastnili jsme se kategorie, která je dle slov hlavního pořadatele Dana Koubka nejsilnější (26 týmů): „Osobně považuji tuto kategorii za nejsilnější z celého dětského turnaje. Byl vidět krásný florbal se spoustou zajímavých prvků. Jsem sám zvědav, kolik z těchto hráčů uvidíme třeba v juniorské reprezentaci.“ A opravdu jsme viděli a zažili výborné zápasy a atmosféru. Ta byla natolik silná, že tým se stmelil a fungoval jako jeden muž. Na všech bylo vidět, že turnajem žijí a jak čerpají vzájemnou oporu.
   - a bez fotek by to nešlo

Ubytováni jsme byli opět ve skvělé ZŠ v Žebětíně, čímž děkuji paní ředitelce a panu školníkovi za ochotu a vstřícnost. Na zápasy jsme jezdili auty, takže nám odpadla obtížná doprava po Brně a stravovali jsme se taky podle vlastních možností a nebyli jsme vázáni na jednu školu a určité hodiny. Prostě samá plus a tak výsledky na sebe nedaly dlouho čekat.

První zápas se odehrál v areálu VUT v Brně (a já žasl, jak se campus za posledních 25 let změnil k mému nepoznání – pozn. autora článku). Hala je natolik velká, že obsáhla dvě hřiště. Mimo halu je obrovský sportovní komplex s atletickým stadionem a fotbalovým hřištěm, dráhou pro inlajny a dalšími sportovišti.

Škorpioni vs. FBK ZŠ Rudíkov 4:2

úspěch v Brně    Soupeř pro nás byl velkou neznámou, ale do Brna nejezdí outsideři. Navíc pochází z oblasti výborných florbalových týmů – Snipers Třebíč a PSKC Okříšky, takže jsme mohli předpokládat dobrý, útočný florbal. Začali jsme obezřetně, nějak rozlámaně a na povrchu, který zrovna nemusíme (tento povrch zvaný MONDO mít rádi nebudeme, protože v souhrnu jsme na něm odehráli nejslabší zápasy). Soupeř šel od počátku do utkání naplno. Teprve v osmé minutě jsme se prosadili gól ve dvojici Maty-Martin. Hned následujícího buly uklidnil naše fanoušky druhým gólem Kuba Michalík po dorážce Smičovy střely. Hra nebyla vůbec pohledná a soupeř měl dostatek prostoru, aby zahrozil. Zejména útočná dvojice Kružík – Trnka dělala naší obraně vrásky.
   V druhé půlce soupeř přidal na obrátkách a hra se přitvrdila. Díky zákrokům Kuby Vávry v bráně se nepodařilo rudíkovským snížit. Branku jistoty z půlky vstřelil Šimon po zpětné nahrávce Martina Michny. Tak jak se Šimonovi během roku z těchto střel nedaří vstřelit gól, tak na turnajích je to opačně. Necelou minutu přeskočí míček Kubovu nohu v bráně a soupeř snížil na 3:1. Oba týmy opět zvýší rychlostní stupeň a bijí se o výsledek, vždyť do konce utkání zbývá 7. minut a to je dost času na změnu výsledku. V čase 24:59 zvyšuje naše skóre na číslo 4 Maty po asistenci Lukyho. Snížení pro svůj tým přináší obávaná dvojice protivníka, ale již jen koriguje výsledek na konečných 4:2 pro naše barvy. FBK Rudíkov podal dobrý výkon a pozdější vyřazení Vos a boj s Torpédem doplněným o řadu Českého Těšína ukázal jejich vzestupnou formu, uvidíme, jak se jim bude dařit v Praze.

Muži zápasu:
1) Martin Michna – dravost a dvě asistence
2) Jakub Vávra – výborné zákroky v druhé části utkání
3) Šimon Vlach – konečně vstřelená branka

Škorpioni vs. AC Sparta Praha  2:2

úspěch v Brně    Druhé utkání dne hrajeme na opět na VUT, ale pravé hřiště měníme za levé. Po odpočinku na fotbalovém hřišti jdeme do utkání se Spartou. Ti jsou z tribuny mohutně povzbuzováni zálohou (na soupisce jich je obdivuhodných 21) a druhým týmem Sparty (jen nevím, který byl A a který B). Utkání se pro nás nevyvíjí růžově. Čtrnáct minut se oba týmy přetlačují o výsledek v ospalém a nezáživném utkání. Jde více o sekání nepřesné nahrávky než aktivní chytrou hru. Hra soupeře nám nesvědčí a nějak nejsme sami schopni něco vymyslet. V samotném závěru prvního poločasu si nepohlídáme útočníka před brankou a Dan v bráně nemá jedinou možnost zasáhnout a dostat míček pryč.
V druhé půlce se hraje stejně jako v první. Do zápasu nastupuje i přes zdravotní handicap Maty (přece Škorpioni neprohrají se Spartou). Zápas tím nabyde na vyšší dynamice z naší strany. Díky tomu je v čase 19:28 vyloučen hráč Franta Jírek z týmu AC Sparta Praha na 2 min za vysokou hůl. Hrajeme přesilovku, ale v samotném závěru nám seberou míček a ve dvou na nula překonají Denise v bráně. Dle slov zapisovatele je zápas velmi napínavý, ale viděl bych to spíše na přiostřující se náladu na palubovce. Dan Svěch provádí změny v sestavě a vyplatilo se. Překvapujeme tím soupeře a Ondra Šodek (nyní útočník) vstřeluje po přihrávce Honzy Smičky gól a my snižujeme na 1:2. Třináct sekund stačilo, abychom vyhráli buly, stáhli si míček za bránu, odkud Špak našel nabíhajícího Matyho podél mantinelu, který gólmanovi Sparty nedal šanci. Tím florbal skončil. Od této chvíle šlo o tvrdé zákroky, které si nijedna strana nedala líbit. Šimon se taky ohradil po slovním konfliktu se sparťanem, jenomže rozhodčí ho slyšel, vztáhl to ke své osobě a tak šel Šimon na 2+10. To bylo posledních 30 vteřin do konce a zápas skončil. Ztratili jsme dva body a nenadchnul. Bohudík jsme neprohráli.

1) Matyáš Šindler – za obrat v nepříznivě se vyvíjejícím utkání
2) Ondřej Šodek – za variabilitu hráče v herním projevu
3) Daniel Kunc – za neprůstřelnost v prvém poločase

První turnajový den končí (mimochodem jsme skončili v 20:30) a ujíždíme do hajan. Rychlé sprchy a spát, protože hrajeme ráno na VET v 10:00).
   Ráno bylo počasí ideální na florbal, čistá obloha, ale chladno. Areál vysoké školy veterinární je nádherný a můžete zde potkat živého koně a „Pavilon chorob přežvýkavců“. Hala je úžasná, s parketami a moc hezky stavebně řešena (asi bývalé stáje), vzdušná a světlá, prostě pro nás ideální. Navíc se máme setkat se soupeřem, který je v Praze uznávaný a letos neměl moc porážek. Respektive skončil v Praze třetí a v nástavbové části neprohrál. Vzájemná bilance, ale hovoří pro nás v BU13 na PG.

Škorpioni vs. FBK Realstic Vosy Praha 4:0

úspěch v Brně    Oba týmy jsou si vědomy důležitosti výhry v tomto utkání. Oba potřebují body, aby se mohli posunout v tabulce a zajistili si dobrou pozici pro finálové boje. Do utkání vstupují nažhaveni a odhodláni urvat vítězství na svou stranu. Florbal je rychlý a poměrně hezký. Naši diváci po zápase konstatovali, že se skvěle bavili a mají z utkání výborný dojem. V čase 04:09 byl vyloučen Martin Michna na 2 min za vrážení (no ono závisí na pohledu rozhodčích). Nicméně jsme toto náročné oslabení ustáli a mohli nasadit stejné tempo hry po oslabení. Nerozhodný stav trval až do dlouhé 14 minuty utkání. Teď přišla chvíle pro Lukyho Homolu. Svým kličkováním a sólováním prošel celé hřiště a čtyři Vosy a dokázal sám překonat vosího gólmana. Kdyby se mu to nepodařilo, byl by kárán, ale takto se stal hrdinou.
   V druhém poločase to již šlo snadněji. První gól druhé poloviny na sebe nenechal dlouho čekat. Již v 15:52 výborným výhozem Denis nabídl Matymu šanci do běhu a ten se nemýlil. Tým se uklidnil a začal více točit soupeře. Utkání nabíralo na otáčkách. Skvělá spolupráce panovala mezi Kubáčem a Smíčou, kteří zvýšili na 3:0. Utkání gradovalo, opět se jde zchladit Martin na trestnou za vrážení. Přesilovku skvěle bráníme a soupeř usiluje o čestný gól. Avšak napadáme jeho rozehrávku a opět únikem pojistí Maty na 4:0 v oslabení. Vyhráváme krásným výsledkem a je to příjemný omamný pocit.

1) Lukáš Homola – za sólíčko v první půlce
2) Jakub Čermák – přehled a zkušenost v obraně + asistence
3) Matěj Prokop – za aktivitu a nasazeni v utkání v roli centra

úspěch v Brně    Polední program je ve znamení návštěvy Brna a obědu v centru města. Krátce navštěvujeme Muzeum Kapucínů, abychom si uvědomili, že život není jen florbal. Vydáváme se na Zelný Trh, který je ovšem v totální přestavbě a probíhají zde vykopávky. Tipněte si jaké můžete mít štěstí, že zrovna, když obědváte v příjemné restauraci Špalíček hned vedle divadla Husa na provázku, objeví ve vykopávkách bombu z druhé světové války a budete mít možnost sledovat pyrotechniky. Po dobrém obědě procházíme okolo staré radnice na Náměstí Svobody. Vracíme se na nádraží, kde se loučíme s Matějem Prokopem, který bohužel musel do Ostravy (a druhý centr nám v dalších utkáních chyběl).
   Odjíždíme z centra do školy, kde si dáváme odpolední klid, návštěva místního konzumu atd. Večer jedeme k zápasu s Otrokovicemi do haly v Bohunicích. Je v ní guma a halu známe z utkání z před dvěmi roky, kde se nám velmi dařilo proti tehdejšímu Future a Keriu Plzeň. S Pantery jsme hráli v Ostravě před 14ti dny s výsledkem 1:2. Doufali jsme, že je tentokrát porazíme.

Škorpioni x Panthers Otrokovice 2:4

úspěch v Brně    Přání otcem myšlenky. Jenomže nestalo se. Vstup do utkání byl tragický. Již ve třetí minutě jsme dostali gól díky nedostatečnému rozebrání soupeře našimi obránci. Byli jsme stále nesoustředění a navíc si soupeř nebral servítky. Do utkání šel naplno po všech stránkách, zejména fyzickým tlakem. Ten neustál Martin a v páté minutě šel za oplácení faulu na 2+10. Co tomu předcházelo však nikdo neviděl. Tento trest znamenal jasný ortel. Hrát s Otrokovicemi bez takových hráčů jako je Martin a bez Matěje je obtížné. Přesilovka nás stala mnoho sil. Následně byl vyloučen Patrick za zbytečný faul (nastavit soupeři nohu za jeho vlastní branou je nesmysl). Opět dvě náročné minuty. Soupeř využívá a pojišťuje vedení na 2:0. Že je zápas tvrdý, dokazuje dvojí vyloučení soupeřových hráčů. My spíše bereme oddychový čas a přesilovky nevyužíváme. Tímto stavem končí i první půle.
   Hned v prvních sekundách druhé části je vyloučen soupeřův útočník, ale početní výhodu nevyužijeme. Ve třetí minutě přebírá míček Smíča, veze míček k soupeřově bráně a z mrtvého úhlu střílí. Gólman vyráží a Maty doklepává. Snižujeme na přijatelných 1:2. Jakmile se oklepeme Šimon bezděky chytne rukou míček a opět dvě minuty těžkého bránění. To využil soupeř a zvýšil vedení na 3:1. Za se je to o dvě branky. Do hry se vrací Martin a zvyšujeme dravost a bojovnost. Nasazujeme Víťu a Dalibora jako tajné trumfu. Na rozdíl od Dalibora tento způsob hry Víťovi vyhovuje a zle zatápí soupeřovým běžcům (jemu totiž nikdo jen tak neunikne). Bohužel po nedorozumění před bránou dostáváme gól na 1:4. Mates v závěru utkání koriguje výsledek na 2:4 a my po druhé odcházíme z utkání poraženi Pantery.

1) Jan Smička – bojovnost a neutuchající ostřelování soupeřovy svatyně
2) Vít Gajdušek – běhavost, nezdolnost, bojovnost
3) Dominik Špaček – neskutečnou drzost v obehrávání soupeře za vlastní bránou

Čas pokročil a my se přesouváme na základnu, kde utkání rozebíráme. Prohrou končíme na druhém místě ve skupině (Otrokovice ji vyhráli) a nás čeká již ráno v devět hodin klání s brněnskými Hornets.
   První zápas vyřazovací části turnaje hrajeme na VET hale, kterou jsme si oblíbili. Hala nám svědčí a sršňům z Brna jsme předvedli koncert. Drama však nastává při odjezdu ze ZŠ. Kubáč zjistil, že nechal na včerejší hale tenisky. Odjíždějí s Martinem a jeho navigací dříve. Zbylé tři posádky aut jedou podle Danovy navigace později. Ta se rozhodla nám to zdramatizovat a vede nás na Třebíč. Pomalu před Rosicemi se postupně obracíme a vzájemně se ztrácíme. Štěstí stálo při nás a na místo jednotlivé posádky dojedou tak akorát.

Škorpioni vs. Fbc Hornets Brno 7:0

úspěch v Brně    Podle výsledků základních skupin by zkušený sázkař řekl, že jsme favoriti tohoto utkání, ale ve florbalu nikdo nikdy neví. A proto nenecháváme nic náhodě a jdeme do utkání s cílem nenchat nikoho na pochybách, že chceme utkání vyhrát a nepřipustit komplikace. Daří se nám to. Otevíráme v páté minutě skóre brankou Patricka (domluva o držení hole a způsobu střelby pomohla). Postupně v první části přidáváme ještě dva góly z hole Špaka a Martina. Dan Svěch komanduje hráče k vítězství. Hra má dobré tempo a spád. Není co vytknout. V druhé části přidáváme čtyři góly – 2x Patrick, 1x Luky a 1x Maty. V závěru utkání jsou vyloučeni dva hráči za vzájemnou potyčku přímo před rozhodčím. Od nás si jde sednout Luky.

1) Patrick Peschel - hattrick
2) Dalibor Tichý – za roli centra v druhé půli utkání
3) Martin Michna – za protržení střelecké smůly

Sháníme oběd. Míříme do Globusu, ale tady snad přijel zájezd důchodců v pěti autobusech. Vzdáváme to. Jedeme do Tesca a zajišťujeme na oběd gyros a nudle. Přesouváme se do haly automobilní průmyslovky, kde zrovna hrají svůj zápas mladší žáci FBC Ostrava proti Buldogům z Brna. Ti působí již velmi odevzdaně, ale při jejich počtu se nedivím. V této hale (povrch alá Dubina, připadá nám krátká) se máme poměřit s Gulivery z Brna. S těmi jsme se potkali na Ostrava Cupu (jaký to div). Taky jsme prohráli stejně jako s Otrokovicemi o gól (tehdy to skončilo 2:3). Guliveři skončili ve skupině první a jejich výsledky vzbuzovaly respekt (porazili Torpedo a asi smolně prohráli s Jabloncem). Avšak my byli nabuzeni předchozím utkáním a chtěli jsme jim vrátit porážku z Ostravy.

Škorpioni vs. Sokol Brno I - EMKOCase Gullivers  3:0

úspěch v Brně    Utkání bylo ze stran obou trenérů velmi vypjaté a rozhodčí ho nezvládli. Abych se nedopustil nějakého přehmatu, použiji text on-line komentáře.

00:00 Začala 1. polovina utkání.
08:10 Aktuálně se hraje devátá minuta a branku jsme zatím neviděli
09:28 A to už neplatí, jako první se prosazuje ostravský Šindler!
10:25 Byl vyloučen hráč Jakub Michalík z týmu FBK Škorpioni Ostrava na 2 min za „Nedovolené vrážení“
12:25 Hostující tým hraje v plném počtu.
15:37 Byl vyloučen hráč Jakub Čermák z týmu FBK Škorpioni Ostrava na 2 min za „Nedovolené vrážení“
17:37 Hostující tým hraje v plném počtu.
20:00 Skončil první poločas.
20:00 Začala 2. polovina utkání.
25:38 GÓL! Branku vstřelil Matyáš Šindler z týmu FBK Škorpioni Ostrava
33:00Text Sedm minut do konce utkání a stále sledujeme velmi vyrovnanou bitvu!
38:32GÓL! Branku vstřelil Matyáš Šindler z týmu FBK Škorpioni Ostrava
39:00 Poslední 1 minuta utkání.
39:19 Byl vyloučen hráč Jakub Vávra z týmu FBK Škorpioni Ostrava na 2 min za „Hra mimo brankoviště“ (Denis v bráně chytil míček mimo velké brankoviště)
39:54Vyloučení Byl vyloučen hráč Jakub Dvořák z týmu Sokol Brno I - EMKOCase Gullivers na 2 min za Nedovolené vrážení
40:00 Konec utkání.

Slovo závěrem: vynikající a dramatický florbal a oba týmy si nic nedarovaly zadarmo. Pokud bych to hodnotil z pohledu rozhodčích tak jeden za 18 a druhý bez 2 za 20. Myslím si, že pokud by se hodnotilo na vyloučení tak stav měl být fifty-fifty.

1) Matyáš Šindler - hattrick
2) Jakub Čermák – obětavost a neohroženost v obraně
3) Denis Jasiok - za vytáčení soupeřových střelců svou neprůstřelností

Nálada v šatně byla nabitá energií. Takhle nabuzené jsem kluky už dlouho neviděl. Rychle balit a přesun do Bohunic. Opět se utkáme s Pantery (raději bychom poměřili síly se Spartakem Pelhřimov, které Panteři vyřadili). Po banánové svačině jdeme do životního utkání. Do třetice s Panthers Otrokovice. Atmosféra v hale je nabitá. Těsně před námi hrají své utkání kluci z Frenštátu. Fandíme jim. Máme je rádi a pomůže nám to zbavit se nervozity. Škoda, že prohráli, ale hráli dobře. Příští rok, až budou mít zkušenosti z ligy 5+1, to bude jiné kafe.

Škorpioni vs Panthers Otrokovice 2:4

potřetí    Nastupujeme k utkání, které rozhodne, zda zůstaneme v Brně do zítřka jako hráči anebo budeme již diváky. Hráči byli důrazně poučeni, aby v žádném případě neopláceli hru soupeře. Nemůžeme si dovolit být vylučováni za tyto fauly!

Vyplácí se. Hra je rychlá, silová, běhavá, dynamická s mohutnou podporou frenštátských hráčů. Po zkušenosti s Gulivery vyhazuje Denis rychlý míček na střed, kde si ho přebírá Maty a poprvé v historii zápasů s Pantery bereme vedení na svou stranu. V deváté minutě získáváme přesilovku a během dvanácti sekund ji využijeme. Akce Homola – Šindler – Michna – Šindler byla ukázková. V samotném závěru poločasu jsme vyrobili hrubku a soupeř únikem ve dvou hráčích snížil na 2:1. To je času dost na obrat v utkání.    Hned po přestávce vsítil pro náš tým životně důležitý gól Kuba Michalík. Jak řekl po zápasu: „Ani nevím, jak jsem to dal. Smíča vystřelil na gólmana, to se nějak odrazilo na mou lopatu a bylo to tam.“ Holt hra na dorážku a dobíhání až před gólmana je důležitá činnost všech útočníků. Hra nabírá na tempu a ostrosti. Nikdo nechce prohrát. Live komentátor dokonce v přenosu poznamenal: „Situace je velmi vyostřená. Poslední minuty budou velmi napínavé.“ Semknutost našeho týmu s jediným cílem a jedinou vizí byl zřejmý. Vítězství. Podařilo se. Ve stavu 40:00 končí zápas a vítězíme 3:1.

1) Denis Jasiok – za neprůstřelnost a kočírování obrany
2) Jakub Michalík – za životně důležitý gól
3) Šimon Vlach - za beruškiádu a odolnost v obraně

úspěch v Brně    Emoce po zápase byly tak vysoké, že se kluci museli jít proběhnout ke skleníku (stará hala Start Bohunice, ve které jsme v minulých ročnících hráli) a přitom si zpívali, jako vojenské mužstvo. V našem případě to byla píseň „O kozlovi a červeném tričku“. Poděkovali jsme přátelům z Frenštátu za podporu a popřáli jim úspěšnou sezónu v dorostu 2014/2015. Neskutečná euforie ze zápasu a hromada esemesek nám dlouho nedaly usnout, ale slib sladké snídaně zapůsobil.
   Ráno balíme, opouštíme školu, loučíme se se školníkem a jedeme do kampusu VUT, kde nám los určil zápas s ATU Košice (našimi známými z Prahy 2012). Již po příjezdu do areálu slyšíme hlasy, hele ten chlap vypadá jako David Homola a věřte nebo nevěřte byl to on a s celou rodinou a babičkou. Tím to nekončilo, přijeli také Špačkovi. Úžasná podpora. Ovšem košických fanoušků bylo přesto více.

Škorpioni vs ATU KOŠICE 1:4

potřetí    Do utkání vstupujeme s tím, že ATU známe. Pokud si pohlídáme Gašparíka a Dudoviče, mělo by to jít. Jenomže to se lehce řekne a hůře provede. Živí a vzrůstem nevelcí hráči ATU byli jako živé stříbro. Již v třetí minutě nám Dudovič vstřeluje gól. Prostě volný hráč, nikým necloněn a gólmanem nepozorován. Necelé dvě minuty zvyšuje vedení ATU druhý jmenovaný hráč – Gašparík po skrumáži před bránou. Od této chvíle se hra vyrovnává a my ohrožujeme bránu soupeře, ale tyč, břevno a nastřelený gólman nám prostě nedovolí změnit stav utkání. Tady bych podotknul (a nedělám to často), že rozhodčí pískali jen na jednu stranu. Naši útočníci byli osekáváni jako řepa a nejmenší hráč soupeře padal jen jsme se k němu přiblížili. Tím nechci říci, že bychom vyhráli, ale brali bychom porážku spravedlivěji, protože ATU je opravdu vynikající. V patnácté minutě jiskřičku naděje vystřeluje Luky Homola, který skákavou střelou přechytračil soupeřova strážce svatyně. Před poločasem soupeř opět odskakuje na dvoubrankový rozdíl.

Druhá část je velmi vyrovnaná. Šance jsou na obou stranách a my jsme více než vyrovnaným partnerem. Škoda, že ve 38 minutě jsme vyloučeni za nadzvedávání hole a soupeři stačilo devět sekund než vsítil gól. Devět sekund než se naše obrana zformovala do pozic. Z toho plyne, že i tuto fázi herní činnosti musíme zlepšit.

1) Lukáš Homola – za vsítění jediného gólu v utkání z naší strany
2) Dominik Špaček - za bezchybnou v obranné činnosti
3) Martin Michna - bojovnost, vytvalost

Díky tomu, že jsme prohráli, se nemusíme stěhovat a zůstáváme v areálu VUT. Odpočíváme na fotbalovém hřišti, svačíme, nabíráme sluneční paprsky a ztuhlé svaly hoši rozhánějí fotbálkem. A přichází ta chvíle. Boj o bronzovou placku. My nebo Buldoci? (Mezi námi byla by to drzost, kdybychom vyřadili třetí brněnský tým z turnaje, co myslíte? Navíc i Hattrick už v té době byl mimo hru). Před utkáním ještě musíme vybít emoce a tak se kluci rozhodnou, že budou fandit týmu z Valašských Klobouků. V době, kdy se kluci VK rozcvičují, Kuba Čermák vyzvídá: "Hey, jmenujete se Klobouky nebo Klobúky?" Odpověď: "Já nevím, já jsem z Vítkovic."

Škorpioni vs. itelligence Bulldogs Brno 2:7

potřetí    Nastupujeme do utkání odhodlaně porvat se o placku. Někteří hráči soupeře budí svým vzrůstem respekt. Vypadají fakt jako dospělí chlapi. Navíc osm hráčů v tomto týmu hrálo ve výběrech Jihomoravského kraje a to už je nějaká síla. Tým má navíc Extraligu a zcela jiné podmínky, než nějací Škorpíci. Jsme důstojným soupeřem. Šance jsou na obou stranách. Nejprve jde do vedení tým z Brna. Navíc ve čtvrté minutě jsme oslabeni. Přesilovku ustojíme, i když nás stojí dost sil. Sotva skončí, získáváme výhodu přesilové hry my. Přesilovku nevyužíváme. Hra se zrychluje na obou stranách. Přichází faul na Matyho a ten nájezd využívá. V čase 11:30 je tedy srovnáno. Soupeř to nemůže rozdýchat a hraje na doraz. Tento zvýšený režim mu vynese opět vedení. Tři minuty na to zvyšuje faulem v brankovišti na 3:1. Rychle odpovídáme a vracíme se do hry. 2:3 a s tímto stavem jdeme „do šaten“. V páté minutě druhé půle potvrzuje svou převahu tým Brna. Zatímco my hrajeme na necelé dvě pětky, soupeř nasazuje trvale tři a to je znát. Závěr utkání je z naší strany jen křeč a soupeř zvyšuje o tři góly na 2:7 pro oranžovo-černé barvy.

1) Šimon Vlach a Matyáš Šindler - nejlepší hráči utkání
2) Ondřej Šodek a Jan Smička - za útočnost a bojovnost
3) Dan Kunc – za bojovnost v nejtěžších chvílích, kdy již obrana nefungovala
4) Patrick Peschel, Denis Jasiok a Jakub Čermák - boj do posledních sil
5) Vít Gajdušek, Jakub Vávra, Dalibor Tichý - za výdrž a oporu týmu

Závěr

Získáváme čtvrté místo na tomto turnaji. Před námi skončil jen mistr ČR, mistr Slovenska a mistr Moravy. Vynikající výsledek. Jeli jsme do Brna s představou umístění do 13 místa z 26. Mou představu jsme navýsost splnili. Pochvala všem hráčům, protože každý má v týmu své nezastupitelné místo a není nahraditelný. Každý plní svou roli. Pro celkový zdar odevzdal každý své maximum. Tak jak jsme hráčům zakazovali po celou dobu turnaje smažené potraviny, tak při cestě zpět jsme jim na Rohlence nechali volné ruce a to jste měli vidět ty hromady, co v nich mizely ….
   Šťastně dorazili do Ostravy a tím skončila další z úspěšných kapitol Škorpionů. Děkuji Danovi Svěchovi za trenérskou práci, Martinovi Čermákovi a Romanu Šodkovi za řízení vozů, Andrei Šodkové a Petře Šindlerové za trvalou podporu týmu. Děkuji všem hráčům za nasazení v turnaji a výborný sportovní zážitek.