J:  Ostrava (06-06-2014 13:00):

FBK Škorpioni

Komentáře k utkáním starších žáků v sezóně 2013/2014

17.6.14  Strži - ohlédnutí za Republic Cupem

strži na Ostrava Cupu    - Ostravského turnaje se náš tým účastnil již potřetí a chtěli jsme navázat na výborné výsledky z předchozích let. Leč nestalo se tak. Střídaly se světlé okamžiky s těmi tmavějšími. Stručně shrnuto....
   - z utkání stržů jsme získali fotky dvou fotografů - Kamila Besty a Josefa Štěpána a umístili do galerie

Jak se dařilo elévům si můžete přečíst v předchozím článku. Mladší žáci podávali velmi nevyrovnané výkony od děsivých proher až po excelentní výkon. Nicméně oba týmy neprošly branami osmifinále.

Škorpioni x FBC ČPP Software Ostrava 5:3

Hned totiž první dva zápasy přinesly překvapení, aneb oddíly, které by mohly být ve výchově mladých talentů dál, padly. Nejprve starší žáci FBC Ostrava nestačili na městské rivaly se jménem Škorpioni a prohráli 3:5. D alší ostravský oddíl Tigers pak nečekaně porazil havířovské zástupce Torpéda 3:2. (zdroj textu)
   První poločas byl v naší řežii a vstřelili jsme všechny branky a tým hrál rychle a kombinačně. Za to v druhé části jsme zaspali, zlenivěli a zpomalili. Navíc FBC je tým posledních pěti minut a my měli co dělat, aby sóre neotočili. Pro začátek turnaje vítězství potěší, ale mohlo to být drama.

Škorpioni x Sokol Brno I - EMKOCase Gullivers 2:3

Těsný výsledek mohli diváci vidět mezi ostravskými Škorpiony, kterým chybělo málo k tomu, aby přehráli brněnský tým Gulliverů. (zdroj textu)
   Soupeře jsme zaskočili rychlou, aktivní a důraznější hrou bez ostychu. Zaslouženě jsme vedli dva nula. Avšak bůh střeleckého štěstí nebyl při nás a několik šancí z úniku, Špakovo břevno, Lukyho tyče měly skončit gólem. Soupeř v druhé půli po krásné akci snížil. Úplně ušmudlaným gólem srovnal a nakonec se mu podařilo strhnout vedení na svou stranu. Opět jsme vyhráli první část a v druhé nic.

Škorpioni x SFK TJ Slovan Havířov 6:4

Opět a zase jsme byli lepším týmem v první části. Vedení 4:0. Ve druhé začal být soupeř velmi aktivní a především posily z Orlové nám nadělaly mnoho starostí. Dvě minuty před koncem bylo srovnáno po hrubých chybách v naší rozehrávce! Bohudík stálo sportovní štěstí při nás a nejprve jsme strhli vedení na svou stranu a při powerplay jsme sítili gól jistoty. Hezky dramatické utkání, ale to my se Slovanem prostě umíme.

Škorpioni x Panthers Otrokovice 1:2

Tento zápas měl rozhodnout o konečném pořadí v tabulce. Pro nás bohužel nedobře, protože jsme prohráli a tím jsme se odsoudili na třetí místo právě za Pantery. Zápas to byl tuhý, bez zajímavých akcí. My byli nerozehraní (na rozdíl od soupeře, který dnes už jedou vyhrál. Poločas skončil 1:1 a bylo to pořád otevřené. V ruhé části v šesté minutě jsme obrželi doslova debilní gól přes celé hřiště obloučkem, na který nikdo nezareagoval. Prohra 1:2. Bohužel.

Škorpioni x TJ Sokol Jaroměř 3:1

Se sokoly z Jaromeře jsme poměřili síly již vloni ve stejné kategorii. Tenkrát jsme prohráli 0:2. Letos zde byly jiné týmy a zápas to byl nadmíru kvalitní a dramatický. Celkem rychle se ujímáme vedení, ale netrvá to dlouho a šikovný rychlý hráč Jaroměře vyrovnává. Za tohoto stavu končí první půle a dlouhou dobu se hraje i ve druhé. Trenéři zkouší varianty, možnosti, stahují pětky, nechávají jen ty, co ještě mají síly. V takto dramatickém závěru se dvakrát prosazujeme a pořážíme jaroměřské hráče 3:1.

Škorpioni x 1. SC WOOW Vítkovice 1:6

Ve čtvrtfinále starších žáků se začalo hodně zostra městským derby mezi ostravskými Škorpiony a Vítkovicemi. Favorit byl předem jasný, neboť hráči rytíře Vítka letos skončili druzí na MČR, ostych jejich soupeře ale nebyl nijak výrazný.
   Vítkovice ale byly od začátku při hře s míčkem výrazně aktivnější a velmi dobré jejich uvolnění jejich hráčů vedlo dvakrát po sobě ke dvěma brankám v rozmezí 9. a 11. minuty prvního poločasu. A stav 2:0 byl i po prvním poločase.
   Kolem 5. minuty druhé poloviny vítkovičtí žáci zápas defakto rozhodli. Dvě branky v rychlém sledu nakoply Vítkovice ještě znatelněji k další aktivitě a ta byla po zásluze odměněna.
   Vítkovičtí vstřelili další dvě branky a ani snížení Škorpiónů na 1:6 nebylo předzvěstí dramatu. Tímto výsledkem zápas i skončil.
(zdroj textu)

Není co dodat. Tak nějak to bylo. Jen za stavu 2:0 sekli gólmana do krku a my měnili ztuhlého druhého gólmana. Pak dva rychlé góly a bylo vymalováno.

Závěr

Zeptal jsem se Dana, co si myslí o naši hře a jak by hodnotil turnaj: Neustále hráči tlačí míček jen dopředu až k bráně, kde je přelidněno. Dále nejsme schopní udržet více zápasů v rychlém tempu a jsou tam strašně kolísavé výkony. Něco se mi na hře líbilo a něco ne, ale hlavně jsem spokojen s tím, že se nové věci snaží dělat a naučit se je. Chce to rovněž přidat na důrazu před oběma brankami a na důrazné hře jako třeba s Gullivers. Chci říci, že se mi opravdu začíná herní projev víc a víc líbit, jen musíme pomalu začít ničit naše nedostatky.