fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Poslední turnaj sezóny

ŠKORPÍCI - MVIL 4:1

10 turnaj elévů    Je to tady. Poslední oficiální turnaj florbalové ligy. Hrajeme na půdě domácího Remedica. Jsou tu těžcí soupeři a bude to náročný turnaj. Ale dáme do toho všechno a budeme se snažit udělat dobrý výsledek. Počátek je rozpačitý, moc nám to nejde. Soupeř má jen 9 hráčů. Zahrozili jsme v druhé minutě, kdy Ondra P. přestřelil bránu. Vzápětí dostáváme úvodní gól, kdy soupeř nečekaně vystřelil a překonal. Hrajeme nervózně a bez systému, nápadu a kombinace. Klasický první zápas! Okolo páté minuty začínáme zlobit, ale málo. Kluci se bojí střílet. Proč! Nakonec zachraňuje Honza B. a z přímé střely z boku a srovnává na 1:1. První poločas ospalý, bez jiskry, přesné nahrávky, nápadu. Doufám, že druhý poločas bude o poznání lepší.

Pěkný počátek druhé poloviny. Elza na podruhé překonává brankáře v polovině první minuty (žabička z otočky) 2:1. Na konci první minuty Elza nahrává křižně Ratymu a ten k tyči zvyšuje na 3:1. Tlačíme soupeře a to je dobře. Předvádíme parádní akce, ale máme smůlu při zakončení. V šesté minutě Honza B. nabídnul přihrávky zpoza brány Tomášovi G. a ten zakončil před brankářem 4:1. Smůla Adama K. a Tomáše G., kteří nedali pár tutovek, ale nevadí, to se zlomí. Nakonec to nebyl úplně špatný zápas, asi hráči potřebují slovní masáž od trenéra, aby se probudili.

ŠKORPÍCI - TORPEDO HAVÍŘOV 8:2

10 turnaj elévů    Dlouho jsme s Torpédy nehráli. Musíme si dát pozor. A je to. Chvilka nepozornosti nás stála první gól. Soupeř vystřelil z půlky a Patrik nestačil reagovat - 0:1. Je to vyrovnaný zápas. Honíme se po hřišti. Více hrajeme na polovině soupeře. Střílíme, ale nemáme štěstí. Až v šesté minutě se prosadil Honza sám a zvyšuje střelou pod horní tyčku na 1:1. Poločas je dynamický, nahoru, dolů. 18. Sekunda před sirénou, faulovali Ondru P. a Honza po samostatném nájezdu zvyšuje na 2:1. Spolu s hvizdem poločasu se nám ještě podařilo dát gól, ale rozhodčí jej neuznali.

V první minutě Dominik krásně uvolnil Honzu B. a ten zvyšuje střelou mezi obránce na 3:1. Po tomto gólu jsme pod tlakem, ale umíme si poradit, hrajeme agresivněji a to soupeř nemá rád. Hraje tvrdě a fauluje. My jim to vracíme gólem, Vojta O. přihodil Elze a ta dává nahoru na 4:1. Ve čtvrté minutě hrajeme přesilovku za opakované fauly soupeře. A daří se ji využít. Elza utekla po křídle, nahrává na půlku volnému Ratymu a ten nedává šanci 5:1. To je ono! Pak hned vzápětí po rozehrávce Honzy B. se do střely opřel Vojta O. a zvyšuje na 6:1. Ale co se nestalo, za 15 sekund soupeř prokličkoval mezi obránci a svou důsledností překonal brankáře 6:2. Pak hrajeme v oslabení za faul Honzy B. - musíme se bránit. Daří se nám bránit, ale zároveň účinně útočíme a zvyšujeme na 7:2. Tak to má být. Soupeř hraje tvrdě a zřejmě ještě neumí unést prohry. Fauluje opět a my hrajeme přesilovku, kterou Elza zvyšuje na 8.2. Byl to dobrý zápas plný energie. Poznámka: děravá obrana - pozor na to!

ŠKORPÍCI - REMEDICUM 3:2

10 turnaj elévů    Hrajeme proti známému soupeři. Na turnajích se potkáváme často. Začátek je oboustranně opatrný. Hraje se od branky k brance. Ve třetí minutě soupeř kolem mantinelu obehrál naše dva obránce a backhandem překonal i brankáře. Je to 0:1. Hrajeme kluci, hrajeme! Druhá polovina prvního poločasu je rychlejší. Děláme dost chyb v obraně. Nedaří se nám kombinovat a málo střílíme. Pokud chceme hrát o první místo, musíme soupeře porazit.

V počátku máme možnost přímé střely z malé vzdálenosti. Nic!! Máme pár šancí, ale nejde nám zakončit. Konečně: druhá minuta, Elza nahrává Ratymu a ten trhá smůlu a srovnává na 1:1. A stejná dvojka za 20 sekund útočí. Elza zpoza brány na Ratyho a ten žabičkou zvyšuje na 2:1. Je to lepší hra než v prvním poločase. Kombinujeme. Honza B. nedává druhou tutovku, ale nevadí, to se stává. V páté minutě trhá svou smůlu právě Honza B. a tvrdou střelou zvyšuje na 3:1. V druhém poločase soupeře tlačíme. V sedmé minutě necháváme soupeře na dvakrát doklepnou do naší brány. Obrana je dnes děravá - 3:2. Soupeř po gólu ožil - nedejme se a jděme do toho! Musíme to ubránit. Povedlo se. Vítězíme 3:2. Bylo to udřené vítězství, napjatý zápas, ale i na takové zápasy se hraje a počítá se výsledek. Vzduch 32 °C, ale je to pro všechny stejné.

ŠKORPÍCI - WOOW VÍTKOVICE 3:3

10 turnaj elévů    A je to tady! Hrajeme finále. Lepší bude na prvním místě. Je to těžký soupeř, musíme se vytáhnout. Nebojíme se, hrajeme ostře a Kuba P. dostal jednu minutu za nedovolené bránění. Musíme se bránit. A hle Raty nahodil oblouk z půlky na brankáře, od něj se míč odrazit a Elza důrazně doklepla 1:0. Rozhodčí poté neuznal gól soupeři - stál v brankovišti. A jedeme dál a tlačíme. Jen tak dále. Ale neubránili jsme hráče před našim brankářem a po skrumáži na dvakrát soupeř srovnává na 1.1. A hned vracíme. Vojta nahodil a Honza B. zavěsil na 2:1. Konec poločasu - je to obstojná hra. Doufejme, že to bude v druhém poločase lepší. 3 sekundy před koncem ještě Kuba P. nečekaně překvapil brankáře a zvyšuje na 3:1.

Hrajeme odhodlaně, chceme vyhrát. Soupeř lépe kombinuje. My se v úvodu více-méně bráníme, musíme přidat. Hra se přelívá ze strany na stranu. Chce to chytrou akci a pojisti si vedení. Ale dostáváme gól, kdy Patrik vyškrábl míček zpoza brankové čáry - 3:2. Bráníme se. Kdo nedá - dostane. Soupeř skóruje a vyrovnává na 3.3 (na konci sedmé minuty). Na konci jsme zabrali a ubránili alespoň remízu. Což nás řadí na první místo.

Obecně: Špatná obrana, malá kombinace. Děkujeme oběma brankářům - chytali moc dobře.