fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Z dramatických bojů na Dubině si strži vezou 4 body

4 body z Dubiny    - dvě utkání na Dubině přinesla velmi dramatické boje od začátku až do konce. V obou případech mužstvo mohlo stějně dobře vyhrát jako prohrát. Nakonec z toho byla remíze s Frýdkem-Místkem a těsné vítězství nad 1.MVIL Ostrava. Tyto čtyři body nás drží opět na 6. místě tabulky Čfbu.

Škorpioni - BD Stav Frýdek-Místek 5 : 5

Do utkání nastupujeme s jistotou. Dominik P. se vypíchnutím míčku dostává do hezké samostatné akce zakončené výbornou střelou. Škoda. Ale už ve čtvrté minutě inkasujeme z holí soupeře, když nás přehrál v obraně a volný útočník se nemýlil. Na soupeřův gól jsem odpověděli do dvou minut, kdy z boku nahrával Ondra T. Montemu před bránu. V poslední minutě třetiny jsme nejprve my zvýšili na 2:1 gólem za standartky. Ondra T. si našel dobře postaveného Monteho a ten nezaváhal. Jenomže soupeř bleskově kontroval a do konce třetiny srovnal.
   V druhé části utkání vletěl soupeř na palubovku takovým stylem, že navyšoval skore ve svůj prospěch postupně na 3:2, 4:2, 5:2. Nebýt nekolika skvělých zákroků, dnes výborně chytajícího Sváči, tak to mohlo být i horší. Naši hráči byli ospalí, nějak jim to prostě nešlo. A tak trenérská lavička vypustila na hřiště Krakena. Ne, že by hrál skvěle, ale jeho výkon byl výrazně lepší než minule. Nicméně naše mužstvo to nakoplo. Samostatný únik se zakončení ukázal divákům nejlépe hrající /s největší chutí hrát/ Marek Veselý.
   V poslední části utkání ve druhé minutě vysunutý Domin Prachy zachytil vyhozění soupeře, rozhlédl se a našel volného Matese, který z první propálil soupeřovu obranu i gólmana. Několika zákroky se blýskl Ondra S. a podžel nás i Sváča. Hra se dramatizovala a v čase 7:20 se uvolnil Monty, proběhl polovinou hřiště a šel sám na gólmana a poprvé v životě přihrál Matesovi na křídlo a ten do prázdné brány srovnal na 5:5. V závěru utkání jsme dostali neskutečnou možnost obrátit stav na svou stranu při přesilové hře 5:3, ale dnešní absence již nehrajícího Ondry T., dále střelců Lukiho R., Bestíka a Smíči, byla vidět. Zlepšeme střelu a budeme vítězit.

Škorpioni - 1.MVIL OStrava 4 : 3

Do druhého zápasu nastupujeme proti týmu 1.MVIL a rovněž by mělo jít o vyrovnaný zápas. Ve čtvrté minutě zápasu nachází Nela na půlce volného Lukiho, který posílá dopředu na nabíhajícího Matyho, jehož střelou se ujímáme vedení 1:0. V patnácté minutě utkání se opět obrana vydává na výlet do soupeřova útočného pásma, na chvíli tam zasóluje a pak se nestačí vrátit zpět. Útok MVILu na nám ukáže, jak si pěkně do běhu přihrát a dát gól při útoku 2 na 1. Je vyrovnáno. V 18 minutě utkání zavíří Luky s Matym před soupeřovou bránou, ale ten vyráží na půlku, ujímá se míčku a bleskově vyráží do útoka. Naše pohotová obrana vyklepne útočníkům přihrávku do meziprostoru na půlku, kde se vracející se Monty chopí míčku, provede dlouhou otočku a v běhu od modré propálí soupeřova gólmana. V další části hry získáváme možnost přesilové hry a ikdyž pošle trenér to nejsilnější, co máme, tak hra nemá pořádnou přihrávku ani rychlost a tak dáme soupeři nejednu šanci ohrozit naši bránu.
   Hra se v následujících minutách nezlepšuje a každý hráč má prostě touhu střelit si na bránu do plných. Že by se vsadili v šatně, kdo dá soupeři berušku? Jinak ten styl hry nechápu, což taky vede k tomu, že soupeř získá na své půlce míček a sám jde ve 20 minutě ve třech na gólmana bez jediného našeho obránce. Schválně jsem do videa vybral pár momentů, které které jsou přímo ukazkové těmto nešvarům. Vyrovnáno 2:2. Ovšem sportovní Fortuna je při nás, protože třetí gól zařídí Jarek po rozehrávce zcela nenápadnou střelou do prostoru před soupeřovu bránu. Kupodivu všech i samotného střelce proletí míček až do brány. Do šatny jdeme za stavu 3:2 pro nás.
   Ke čtvrtému dólu došlo v závěru utkání po té, co Nela zamotala soupeřově obraně hlavu a několikrát rozehrála nahrávky před bránu, k poslednímu odraženému míčku se dostal Maty, který přesně nahrálů Montemu, výborně postaveného před gólmanem a ukázkově uklidil míček za gólmanovy záda. Tři minuty před závěrem utkání, kdy obléháme jeho bránu, vyhodí míček přes půlku a jeden z jeho útočníkú zajistí snížení na 4:3. Hra se přiostřuje a my jsme po jednom zákroku oslabeni. Soupeř vsadí zbylé síly do srovnání a my se urputně brání. MVIL stahuje gólmana a hraje 6:4. Naši kluci ubránili jednogólový rozdíl a připisují si tak z dnešního klání 3 body.

Závěrem mohu říci, že letošní hra starších žáků je výrazně lepší než vloni, avšak chyby postavení, přihrávky a střelba prostě florbalové myšlení potřebuje notně vylepšit, jelikož důležitá utkání nás ještě čekají.

na lavičce

Sestava

Jan Svačina, Dominik Prachař, Jiří Čeladník, Ondřej Horečka, Ondřej Trojek, Jaromír Bartel, Jan Rygel, Marek Veselý, Ondřej Smolka, Adam Procházka, tři nováčci /jména nemám/ a na výpomoc z MŽ Lukáš Homola, Nela Škopková, Matyáš Šindler na zápas s MVIL Jirka Besta.