fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Nečekaný havířovský SUKCES (úspěch) elévů

elévi 1.místo    - kdo to ještě neví, tak elévi byli při své premiéře zlatí a pokračují ve výborných výkonech svých předchůdců. Ti je totiž zřejmě nakazili neboť jim osobně jeli radit a fandit do Havířova ve složení Jirka B, Nela, Maty Š a Luki H.
   V to, že tým bude bojovat o zlatou příčku, věřil v sobotu ráno málokdo. Každý očekával boj o bronz, ale tým nás překvapil, jak kompaktně držel pohromadě a jak zodpovědně hrál. Zkušenosti Bestíka a Ratyho se musely projevit, Kuba Pilch se střelecky probudil a exceloval, Vojta svým startem ve čtvrtém utkání vyřešil nemálo komplikovaných a hrozivých situací. Ale toto jsou zkušení harcovníci, kteří už mají něco z loňska nahráno a odzkoušeno. A co ostatní? No mě velmi příjemně překvapili. Eliška jako by do první pětky vždy patřila, Jakub Vrajík v brance beze studu při svém věku zachytal nad očekávání výborně. Nasbírat zkušenosti a budeme mít za zády jistotu. Ondra a Tomík mohli ukázat, co se vloni naučili, stejně jako Martin Z. při kroužku ve škole. Obrovský pokrok na soustředění udělali naši dva mladí obránci Honza a David. Zvlášť Honza moc dobře věděl, co má hrát. Prostor dostal i Vojta Ž a při svém věku roste ve výborného hráče. Nakonec dvojice Dominik a Denis, rovněž mladí hráči, získali ostruhy a rozhodně si neudělali ostudu. Bylo vidět, jak je atmosféra turnaje a spád hry doslova nabili a oni ukazovali, co se za ten měsíc naučili.

Ještě jednou na závěr pochvala celému týmu. A tím myslím nejen hráče, ale i trenéry, zúčastněné mladší žáky, trenéry a především rodiče, prarodiče a další rodinné příslušníky, kteří poskytli hráčům oporu fanděním na tribuně. Teď je důležité nezaspat, poučit se z chyb, které jsme udělali a obhájit výborné výkony na dalším turnaji v Horní Suché za tři týdny.

Zavěrem mohu použít jeden ze sloganů našeho týmu: "Jsme profesionální tým rodinného typu!".

tým na jedničku

Škorpioni - Torpedo Havířov 8 : 0

Notně omlazený tým nastupuje proti soupeři, který vynechal loňskou soutěž a nyní vystupuje v roli nováčka. V průběhu dvou prvních minut Kuba Pilch zařídil vedení 2:0. Soupeře to zjevně zaskočilo a přestal klást odpor. Jeho chyby v rozehrávce před vlastní brankou využil Ondra, pomohl k míčku Martinovi a ten zavěsil z poměrně těžkého úhlu. K dalšímu gólu si z obrany přiběhl Honza Besta a pěknou střelou z boku pod víko upevnil naše vedení na 4:0. Do minuty nastává obdobná situace, do útočného pásma zavádí míček David Malík, přenechává Denisovi s Dominikem, kteří pošlou míček na opačknou stranu, odkud zakončuje opět Honza Bestík na 5:0. Tím končí první půle zápasu.
V druhém poločase po krásném úniku Tomaše a přihrávce dozadu na střed otevírá brankový účet Martin. Nepozornost soupeře při střídání tvrdě trestá střelou od modré Jakub Pilch. Nakonec vyhráváme zápas vysoko 8:0.

Škorpioni - Fit sport Hradec nad Moravicí 3 : 1

Druhý zápas hrajeme s úpným nováčkem soutěže, Fit Sportem Hradec nad Moravicí a rozhodně si jako nováček nepočíná. Od začátku je to vyrovnaný duel. První vážnější střelu na soupeřovu bránu vysíláme po rozhrávce Eliška Honza Besta. Ovšem do vedení se jako první dostává soupeř po úniku pravého křídla a prudké ráně na gólmana. Vytváříme si tlak na soupeře, ale nedaří se nám zakončit. Mezitím i soupeř zahrozil a Jakub v bráně zatím vše mistrně vyřešil. Nakonec se náš tlak musel projevit. Ve zmatku před brankou podsunuje po tělo gólmana míček Raty a je vyrovnáno. Po minutě hry vytváříme na straně soupeře čtverec a z jedné takové akce z půlky hřiště pálí Bestík a ujímáme se vedení 2:1. Poločas nastává za stavu 2:1 pro nás.
V druhé půlce padl pouze jeden gól a to po střele Ratyho od modré dorážel před bránou Jakub Pilch. Náročný zápas se spoustou neproměněných šancí.

Škorpioni - Vítkovice Mustang 10 : 0

Soupeř se sice snažil, ale otěže zápasu drželi naši hráči. Gól si na vůj účet postupně připsal Jakub Pilch po střele z modré, Raty po ráně z boku, Eliška po doklepnutí před brankou, opět Eliška, kdy v postavení před bránkou dostane míček z rozehrávky v rohu z hole Ratyho. Následující gól padl ve skrumáži před brankou, kde Eliška soupeřila se třemí vítkovickými hráči a myslím si, že to byl vlastní gól. V této chvíli pracují všichni obránci i gólman bezchybně.
V druhé půli si samostatný útok i střelu užije Raty, na 6:0 zvyšuje dělovkou Bestík, dostatečný prostor pro střelu měl Raty po přihrávce z opačného rohu Kuby Pilcha. Při osmém gólu si jen vyměnili role. Z druhé pětky ohrozil soupeře vynikajicí střelou Ondra a vyhozeným míčkem z obrany Vojta Orel. Nakonec se Ondra trefil, kdy hezkým sólovým únikem zakončil na 9:0. Utkání skončilo nakonec 10:0, ale nevím, kdo ten desátý gól vsítil.

Škorpioni - SFK Havířov modří 5 : 2

Soupeř se do nás pustil tvrdě a nekompromisně. Chtěl totiž vyhrát jako my a stát se tak vítězem turnaje. Bohužel již v první minutě jsme v obraně vyrobili hrubku, kterou soupeř bez váhání potrestal. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a zatím nešlo říci, kdo je lepší. V této chvíli se bombou podařilo prostřeli Kubovi Pilchovi soupeřova gólmana. Téměř bleskově zařídil změnu skóre v náš prospěch opět Kuba Pilch, který našel hezké nevykryté místo soupeřovy svatyně. Tento stav vytrval až do poločasu. V druhé půli jsme byli aktivnější a všechny góly zařídila první pětka. Soupěř sice v záveru utkání korigoval stav, ale i tak vítězíme 5:2 a tím vyhráváme celý turnaj.

Sestava týmu

Útočníci: Jan Rataj, Jakub Pilch, Eliška Planková, Ondřej Pospíšil, Tomáš Glabazňa, Martin Zdráhal, Denis Hradil, Dominik Klímek,
Obrana: Jan Besta, Jan Skotnica, David Malík, Vojtěch Orel, Vojtěch Žalud,
Brankář: Jakub Vrajík,