fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Elévi v neděli zaváleli

ZÁPAS 1 – ŠKORPÍCI vs. PASKOV 6:4

Nastupujeme do prvního zápasu tohoto turnaje. Jako vždy spíme a trvá nám jeden a půl poločasu než jsme strávili rohlíky od snídaně a kluci konečně začali trochu běhat. Nastoupili jsme proti papírově nejsilnějšímu soupeři turnaje a chtěli jsme se vytáhnout. První gól padl po krásné asistenci Honzy Besty Ratymu, který nekompromisně zavěsil – 1:0. Dlouho netrvalo a bylo to 1:1. Bohužel po chybě obrany se útočník protivníka prokličkoval přes celou obranu a blafákem oklamal i našeho brankáře. Chybujeme a jsme nervózní, nevím proč, ale na naší hře je to vidět. Naši nervozitu využil soupeř a prošel skrz obranu a slabou „skoro“ střelou míček přehopsal ruku našeho brankáře Kuby - 1:2. Začínáme tlačit a asi potřebujeme dostat góly, abychom se skutečně probudili. Po skrumáži před brankou soupeře se prosadil Kuba P. povedenou tečí do pravého horního rožku 2:2. Hurááá. Běháme. Je to honička zprava doleva, Škorpíci začínají mít převahu. Ale co se nestalo, opět chybujeme v obraně a dostáváme laciný gól na 2:3. Těsně před poločasem první pětka doráží před brankářem a nakonec Elza doklepe míček až za jeho záda. Konec poločasu. Jdeme do kabin. Moc pochval nebylo a všichni víme proč.
   V druhé polovině se stále trápíme, nehrajeme dobře pozičně. Dobře běháme, ale to je málo. Tlačíme soupeře, ale nedaří se skórovat – Elza nastřeluje tyč a Kuba P. míjí branku, ale hned na to Elza dostává přihrávku před brankáře a prolomuje smůlu do prázdné branky – 4:3. Otřepali jsme se a stále tlačíme. Ve třetí minutě po luxusní akci na jeden dotyk Raty přihrává Elze a ta dává gól na 5:3. Ve čtvrté minutě druhé půle po vyhození míčku za mantinel se k přímé střele nastavil Honza Besta a šup, prudkou ránou po zemi k tyči nedal brankáři šanci – 6:3. Brankář Kuba je v druhé půli oporou. Konečně jsme se probudili, nálada se zlepšila a přišla sprcha v podobě kontaktního gólu na 6:4. V poslední minutě hrál soupeř power play, velmi tlačil, ale díky houževnatosti celého týmu a hlavně touze po vítězství jsme nakonec vybojovali vítězství. Bylo to utrápené vítězství, dělali jsme hodně chyb, ale bylo vidět hodně chytrých a pěkných akcí. Doufám, že jsme se poučili do dalšího utkání.

první dva ZÁPASY

ZÁPAS 2 – ŠKORPÍCI vs. Horní Suchá 13:2

Do dalšího utkání nastupujeme odhodlaně a je to vidět od počátku. Hned z úvodní buly vystřelil Raty a překvapil brankáře a za 4 sekundy jsme vedli 1:0. Na konci první minuty si první pětka zopakovala nádhernou trojúhelníkovou akci na jeden dotyk a po nahrávce Ratyho za zády brankáře skóruje Kuba P. Jupííí 2:0. Druhá minuta utkání, jsme jak vyměnění. Běháme a předvádíme pohledné utkání. Ondra P. střílí na horní roh soupeřovy brány, povedlo se, brankář se jen otočil. Je to 3:0. Tlačíme a jsme evidentně lepším týmem. Čas 4:35 další krásná střela hráče Honzy M. mezi obránci. Brankář neviděl, naši hráči perfektně clonili, tak to má být – 4:0. Nestíhám si psát na tribuně poznámky, jak rychle dáváme góly. Během 10 sec padl další gól, střela po zemi mezi všemi hráči k tyči, ani nevím, kdo jej dal. Ale bylo to krásné a rychlé. Super. V 6 minutě už vedeme 5:0. Pár spálených tutovek Kuby P., kdy mu asi někdo odnesl bránu, nás vyhecovalo k ještě lepšímu výkonu. Nakonec se nestyděl a zavěsil – 6:0. Máme „nádhernou“ střeleckou bilanci 5 střel a 1 gól. Co s tím?? Asi budeme dávat bonbóny, když trefíme bránu? V polovině 8 minuty po chybě soupeřovy obrany Honza M. skákavým míčem zvyšuje na 7:0. Hrajeme dobře až do poločasu. Dobře běháme a zlepšili jsme obranu. Ještě, abychom přesněji stříleli.
   Počátek 2 poločasu byl velmi opatrný, dvě minuty jsme se jakoby znovu oťukávali, dostali jsme gól ze standardní situace, ale potom to přišlo. Opět se ukázala první pětka a povedlo se jim pár pěkných akcí. Klasický trojúhelník na soupeře platil a my jsme z toho vytěžili 3 další góly. Skórovali Kuba, Raty a Honza M., přihrávali Denis a Ondra. Je to 11:1. Za pár sekund později Ondra zastavuje přihrávku protihráče a skóruje mezi nohy brankáře. Pak chvíli obehráváme sami sebe, bereme si míčky a předháníme se o to, kdo povede míček. Krásná podívaná. Z chumelenice, kterou jsme sami vytvořili, se nakonec utrhnul Tomáš G. a skóruje 13:1. V poslední minutě jsme ještě inkasovali od nejlepšího hráče soupeře tvrdou střelou z boku. Konečný stav 13:2 odpovídal hře se slabším soupeřem. Byly to hra plná neproměněných šancí a to je škoda. Čekají nás těžší soupeři, tak pozor na nos „nahoru“. Je potřeba se soustředit a celkově zlepšit hru do dalšího zápasu. Nutno poděkovat silné podpoře diváků, kteří vytvořili týmu krásnou atmosféru.

ZÁPAS 3 – ŠKORPÍCI vs. Vítkovice Mustang 10:2

Utkání začalo se velmi bouřlivého povzbuzování diváků našeho týmu i soupeře. Tým věděl, že se jedná o důležité utkání, potřebovali jsme vyhrát, o to lépe a uvolněněji by se nám hrálo v posledním utkání. Začali jsme špatně a hned z první střely jsme dostali gól. Byla to škoda – zaskočený začátek. Je to vyrovnaný zápas. Po vzájemném oťukávání není vidět, kdo má navrch. Ve třetí minutě se převaha dostává na naši stranu a Ondra dává nádherný gól pod víko bez asistence ze skrumáže. Hned za minutu skórovala Elza nad horní rameno brankáře za asistence Kuby P., který se zanedlouho prosadil znovu. Máme převahu a podařilo se nám prosadit si svou hru. Obrana se zlepšila a nedovolíme soupeři projít blíž k našemu brankáři. Hrajeme srdcem a je to znát. Hra je rychlejší, hráči mají nápady a to je dobře. V poločase vedeme 5:1, je to fakt dobrý zápas. Kdo vyhraje tento, vyhraje celý turnaj. Druhá minuta druhého poločasu, Raty utekl po křídle, uvolnil se, poslal míček na nekrytého Kubu a ten trochu nepovedenou střelou po zemi překonal se štěstím brankáře. Ve třetí minutě se po velkém údivu dostal k míčku Martin a stejně udiveně krásně nahrál Honzovi M. a ten skoro tajně a nepozorovaně dává gól. Je to 7:1. Brzy na to se prosazuje Raty a minutu na to skóruje i soupeř. Máme hru pod svou kontrolou a vypadá to, že si vítězství nenecháme vzít. V posledních minutách se ještě prosadil Raty po nahrávce Elzy a nakonec konečný výsledek zakončil Vojta Ž. lehkou střelou. Byl to velmi dobrý zápas. Nemusíme se stydět ani za obranu ani za útok. Všichni jsme hráli dobře. I když první pětka většinou dávala góly, druhá si zaslouží pochvalu za bojovnost a píli.

druhé dva zápasy

ZÁPAS 4 – ŠKORPÍCI vs. Krnov 5:0

Nastoupili jsme proti nováčkovi soutěže, proti papírově nejslabšímu týmu turnaje. Do zápasu jsme nastoupili velmi houževnatě a hned v 1 minutě vedeme 1:0, ve skrumáži doklepnula Elza. Hned za půl minuty se za bránou soupeře uvolnil krásně Ondra a po sólo akci dává na 2:0. Nehrajeme už tak dobře jako v minulém zápase, ale hrajeme uvolněně. Stačí nám remíza, ale my přece hrajeme proto, aby nám to přinášelo radost a fanoušci mohli hlasitě fandit, že? Polevili jsme, jako bychom si mysleli, že už nemůžeme prohrát. Nakonec jsme se přece jenom probudili a trio Raty, Elza a Kuba zajistili vedení 3:0. Druhá pětka makala a dokazuje svoje možnosti. Bylo je vidět a vykonali super práci. A že nejsou góly?? Nevadí, ony přijdou!! Do konce prvního poločasu jsme tlačili a to tak, že se až mantinely posunovaly o 1 metr.
   O přestávce se koncentrujeme a do druhé půlky jdeme opět naplno. Začali jsme tlakem, ale dlouho se nic nedělo. Jsme družstvo neproměněných šancí? Je vidět, že jsme polevili, je to poslední zápas, ale i tak držíme, díky dobrým výkonům hráčů zápas pod kontrolou. No konečně, 4 minuta druhé půlky. Elza nachystala šanci pro Kubu a ten žabičkou překonává brankáře - 4:0. Musíme pochválit i brankáře Kubu, chytal moc dobře a tým mnohokrát podržel a vychytal neskutečné střely soupeřů. Je to naše naděje. Díky. Poslední gól patří Elze, sebrala přihrávku a překvapila brankáře.