fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Ve vyrovnaném turnaji získali elévi 3. místo

3. místo v Horní Suché    - ve velmi vyrovnaném turnaji získali elévi krásné třetí místo, na které je odsunula remíza s Českým Těšínem a jen těsná prohra /5 s před koncem/ 3:4 s ostravským Remedicem. Fotky, článek a video očekávejte až o víkendu.

Škorpioni - Fit Sport Hradec nad Moravicí 7 : 0

s Hradcem    Se soupeřem z Hradce jsme se utkali již v minulém turnaji a tehdy kladl tuhý odpor a my zvítězili 3:1. Proto jsme měli obavy, jak soupeř pokročil od minula ve vývoji. Prvni gól v prvni minutě nás rozhodně navnadil a soupeře zaskočil. Rozehrávka z půlky a Bestík zakončuje. Dlouho obléháme a odstřelujeme soupeřovu bránu, konečně zvyšujeme skóre na 3:0 po nahrávce z rohu od mantinelu. Dále tým ukáže několik pěkných florbalových akcí. V šesté minutě Kuba Vrajík chytil vyložený gól z úniku. V poslední minutě pak Dominik K. v dobré šanci před bránou a Kuba s Ratym mohli, ale ... do šaten za stavu 3:0.
   Tlak v první minutě druhé půle je korunován gólem, který rozehraje David výhozem na Ratyho, který zavěsí soupeřovi pod víko. Ve čtvrté minutě hrajeme přesilovku, kterou během 20 sekund zužitkováváme, rozebíráme soupeře a po čtyřech přihrávkách pálí Eliška do prázdného prostoru soupeřovy svatyně. Na šestý gól zvyšuje Ondra P. úderem ve výšce 20cm nad palubovkou z chumlu hráčů na straně soupeře. V závěru utkání chytí míček Kuba V. a pošle nahrávku na nabíhající Elišku, které nedělá vůbec problém prostřelit soupeřova gólmana.

Škorpioni - Český Těšín 3 : 3

s Těšínem    V tomto utkání půjde o velkou bitvu. Nejprve se naše první pětka dostala do dvou pěkných akcí, ale neskončily kýženým gólem. Ten naopak dal soupeř. Jedinou zblokovanou nahrávkou a střelou z dálky. V této části zápasu soupeř dost ožil a dostal se do několika vyložených šancí, které naštěstí skončily mimo, na obraně anebo v rukou KubyV. Při jedné z rozehrávek soupeře od zadního mantinelu úspěšně napadá Ondra tak, že soupeř nepřesně vyhazuje, čímž se k míčku dostane Bestík a typickou bestovkou srovnává na 1:1. Druhá pětka v této půlce podávala velmi dobrý výkon a Vojta v obraně s Davidem zažehnali hodně požárů.
   V druhé půlce jdeme do soupeře zostra, až Honza S. zablokuje soupeře za naší bránou, Honza B zpracuje a posílá dopředu na Kubu P., který zadel podél manťasu pošle na druhou stranu, kde si přihrávku přebere Tomík G. a nekompromisně pošle míček za gólmanova záda. První pětka ožívá a to, co nám florbalově ukazuje stojí za to. Bohužel vždy mezi lopadou a síťkou někdo nebo něco stálo. Takto se zapomeneme, vytáhneme obranu a opět stačí jeden únik, aby naše snaha byla sražena. 2:2 Opět se snažíme útočit, ale při jedné obranné akci se odražený míček dostane k útočníkovi, který má volný prostor pro střelu a Kuba již nic nenadělá. Prohráváme 2:3 V sedmé minutě se po křídle tlačí Bestík, ale je nedovoleně zastaven soupeřem. Dostáváme výhodu přesilovky. Raty rozehrává poměrně z dálky střelou na bránu, kde mu v cestě stojí dva obránci. Míček se pochopitelně odráží a naštěstí pohotově Raty pošle na Bestíka, který z půlky propálí vše, co je v cestě. I gólmanovy dlaně. Ačkoliv máme v závěru tlak /Ondra břevno, Ratyho střelu gólman taktak vyrazil/ nepodaří se nám již změnit stav utkání a zápas končí smírem 3:3

Škorpioni - Horní Suchá 9 : 2

s Horní Suchou    Domácí tým Horní Suché je jen v počtu 6+brankář a dle výsledků by měl být slabší, ale dokonale nás zaskočil, když vyhozený míček zpracoval jejich nejlepší hráč s č. 20 a otevřel skóre v náš neprospěch. V následující minutě motá naše druhá pětka ve složení Ondra P., Eliška a Martin soupeři hlavu, ale bez brankového úspěchu. První pětka má opět tendenci pálit bez přihrávek z dálky, ale to dnes k úspěchu moc nevede. Reputaci si zlepší z rozehrávky, kdy Raty vidí volného Bestíka a ten střelou země-vzduch srovnává stav na 1:1. Od té chvíle se rozjíždí brankonáda. Hezká Kubova přihrávka na volného Ratyho a střela do růžku. Pár sekund na to, ze souboje u mantinelu za asistence Bestíka a Ratyho, jde přihrávka na Kubu P., který zvyšuje naše skóre. Zde patří pochválit, že díl zásluhy na tomto gólu měl i Dominik, který clonil soupeřova brankáře. Soupeř v šesté minute ještě dotáhne na rozdíl jedné branky a to po chybném postavení zdi naší obrany. Avšak rychle odpovídáme gólem od půlky po ose Kuba P. - Bestík. Druhá pětka získává rozehrávku na půlce soupeře. Bestík posílá na Ondru, ten pálí, ale mimo a odražený míček zpracuje Bestík. Děcka pecka a gól před přestávkou.
   Druhou část utkání začíná sólovým buly Raty, ale nepromění, za to posílá dozadu, kde se míčku ujme Honza S. Vypálí do prostoru brankoviště, kde střelu nechytatelně tečuje Denis. 6:2 Na 7:2 zvyšuje Kuba P. který zachytí na půli soupeřovu rozehrávku a má dost prostoru a času, aby se přiblížil k bráně a s jistotou skóroval. Stejná situace, akorát na druhém křídle a gól si připisuje Raty. Poslední sekundy okoření gólem Bestík.

Škorpioni - Remedicum Ostrava - bílí 3 : 4

s Remedicem    Skóre v zápasu proti Remedicu otevíráme my, kdy míček na levém křídle vybojuje Eliška, pošle jej po modré na Ondru a ta se s tím nemaže. 1:0 Vyrovnávací gól přišel po zmatku v naší obraně, kdy nikdo nedokázal míček odpálit, vykopnout či zpracovat. Při druhém góle uplatnil Raty svou oblíbenou kličku dozadu, když byl u mantinelu atakován protihráčem. Nikdo to nečekal, ale on z té otočky dokázal skórovat. Tímto stavem končí i první poločas. Druhý gólově otevíráme my a zvyšujeme vedení na 3:1. Jenomže čert nikdy nespí a v tomto případě hráči Remedica zamotali naši obranu v níž byla méně zkušená dvojice bez podpory útoku a bylo sníženo na 3:2. Soupeř ožil a nám začaly docházet síly, což vedlo k tomu, že v páté minutě druhé půle bylo vyrovnáno. Jako tajnou zbraň posíláme do útoku Vojtu Ž., který se dostává do hezkých šancí, ale nepřeje nám štěstí. Poslednímu gólu předcházel úder hokejkou do hlavy Bestíka. Ač je to zvláštní, nikdo nebyl potrestán pro vysokou hůl! To nás rozhodilo. A inkasovaný gól 5 sekund před koncem byl toho důsledkem. Přesto chválím tým, protože jsme podali velice bojovný výkon, jen nám gólové štěstí tolik nepřálo.

Sestava týmu

Útočníci: Jan Rataj, Jakub Pilch, Eliška Planková, Ondřej Pospíšil, Tomáš Glabazňa, Martin Zdráhal, Denis Hradil, Dominik Klímek,
Obrana: Jan Besta, Jan Skotnica, David Malík, Vojtěch Orel, Vojtěch Žalud,
Brankář: Jakub Vrajík,