fbkskorpioni.cz
florbal v poruba na Vřesinské

Druzí jen o skóre

ŠKORPÍCI - ORCA KRNOV 4:0

9 turnaj elévů    Úvod zápasu je velmi rychlý. V 19 sec máme volný nájezd po faulu na Adama K. Nájezd proměnil Ondra P. - 1:0. Je to skutečně rychlá hra. Hrozíme střelami na bránu, ale je potřeba pochválit brankáře soupeře, vyráží, co se dá. Na počátku 3 min překvapil Honza B. střelo-nahrávkou brankáře z boku hřiště a je to 2:0. Poté je vyloučen Vojta Ž. a musíme se bránit. Jde nám to dobře a dostáváme se i do akcí. V polovině 6 min Ondra P. krásně nahrál na Vojtu Ž. na střed a ten zvyšuje na 3:0. Za minutu opět krásná akce, kdy si naši hráči vychutnali brankáře, Honza Kelnar nahrál před brankáře a Honza B. lahůdkově překonal na 4:0. Fakt pěkná hra.

2. poločas je opatrnější. Opět hrozíme střelami. Ondra P. prověřil pozornost brankáře, ale bohužel nic. Ve 3 min jsme měli asi 5 možností zvýšit skóre, ale neprosadili jsme se. Škoda!!! V tomto poločase je hra nějak neučesaná, nevzhledná. Nejdou nám nahrávky, nevíme o sobě, bereme si míčky. Proč? Jako bychom byli vyměnění. Tento poločas je herně hrozný. Neproměnili jsme asi 15 tutových šancí.

ŠKORPÍCI - VÍTKOVICE 4:1

9 turnaj elévů    Vítkovice, tradičně těžký soupeř. Po velmi opatrném začátku si kluci asi uvědomili s kým hrají a zapnuli rychlost "2". Jsme mírně aktivnější. Střílíme na bránu, ale bohužel velmi nepřesně. Brankář soupeře si dobře zachytal, ale zatím drží čisté konto, stejně jako náš vynikající brankář. Škoda našeho tlaku, který jsme vyvinuli a nedali gól. Nakonec jsme smůlu protrhli a Honza B. před závalem před bránou propálil brankáře. Je to 1.0.

Počátek 2. poločasu je ve znamení vyloučení Kuby P. za nedovolené bránění. Dobře bráníme a vytváříme si i tlak. Síly se po chvíli srovnají. Soupeřů je v jednom okamžiku na hřišti více než má být a jdou si sednout taky. Ale asi po 10 sec nahrál Adam K. na Patrika (88) a ten překonal na 2:0. Vzpamatovali jsme se po vstřeleném gólu a máme více ze hry. Kluci jen nepolevit!!! Máme hodně šancí, ale nedokážeme se prosadit. V 6:29 je obrovská skrumáž před soupeřovic bránou, my dorážíme na brankáře a zase níííííc. Ale hned poté z přímé rozehrávky asi 1,5 m před bránou, Honza B. střílí na 3:0. Ještě v 7:11 nám utekl soupeř přes celé hřiště mezi obránci a překonal našeho Kubu v bráně a snižuje na 3:1. 7 sec před sirénou krásně Kuba P. poslal po mantinelu Adama K, a ten hned na druhou stranu Ondru P. a ten přesně zavěsil na 4:1.

ŠKORPÍCI - MVIL 6:1

9 turnaj elévů    Od počátku se snažíme napadat hráče, běhat s nimi a útočit. Hrajeme bez Kuby V. v brance kvůli zdravotní indispozici. Díky, chytal jsi báječně. Nahradil jej Denis. Hra je zatím pohledná, hrajeme více na polovině soupeře a to je moc dobře. Na konci 3 min se prosadil sám Patrik P., je to 1:0. Od konce 4 min hrajeme přesilovku, soupeř nedodržel vzdálenost při rozehrávce. Využili jsme ji, po asistenci Vojty Ž. překonal brankáře střelou mezi nohy Tomáš G. - 2:0. V polovině 6 min nahrál Honza M. volnému Ondrovi P. na střed hřiště a ten překonává potřetí - 3:0. A jejda!!! Odveta přišla brzy!!! Denise překonal soupeř ostrou střelou do levého horního rohu - 3:1. Hra se valí zleva doprava.

Na počátku 2. poločasu jsme předvedli skutečně pár kouzelných akcí. Škoda, že se nám nedaří je proměnit. Tlačíme soupeře a hrajeme většinou na jeho polovině hřiště. A konečně!!! Je to tady. Honta B. trefil skákavý míč po skoro přihrávce Ondry P. A je to 4:1. Ve 4:10 po odraženém míči od Patrika (88) se odhodlal ke střele Adam K. a je to 5:1. Denis v bráně si zaslouží pochvalu, vychytal soustu střel. V 7 min se kombinačně prosadilo duo Honza B. a zakončil Honza Kelnar - 6:1. Krása, jen tak dále!!!
Zápas přinesl kombinační a krásnou hru, i když je co vytýkat. Díky všem.

ŠKORPÍCI - SLOVAN HAVÍŘOV 5:5

9 turnaj elévů    Hrajeme finále. Ani jedno družstvo dnes neprohrálo. Dáme do toho všechno. Ve 2 min je parádní akce, trojúhelník Ondra, Honza B., a zakončil Patrik. Nádherná akce na jeden dotyk - 1:0. Na počátku 4 min soupeř srovnává tečí - 1:1. Nevadí. Ve 4:49 Ondra oklamal 2 obránce, nahrál před bránu na samotného Patrika a ten zkušeným blafákem zvyšuje na 2:1. V 6 min Honza B. jedovkou z půlky hřiště překvapuje brankáře a vedeme o dva góly - 3:1. A sakra, zanedlouho soupeř snižuje a vrací nám úder. Je to 3:2. Ale pozor, hned na to Kuba P. napravuje chybu z minulého gólu a tvrdou střelou zvyšuje na 4:2. Je to krásná hra, důstojné finále.

Druhý poločas je velmi rychlý a stejně pěkný. Máme převahu, ale pozor na chyby. A je to tu!!! Překvapivá střela soupeře z půlky a Denis nestíhá reagovat - 4:3. Je to nervák. Ve 4 min z boku Patrik skákavou přihrávkou hraje na Honzu B. a ten trefil krásnou tečí na 5:3. Neskutečně tlačíme a chceme dát gól, ale nejde to!!! Nakonec soupeř i přes náš tlak překonává našeho brankáře plouživou střelou mezi nohama - 5:4. Je to krásný zápas, plný zvratů. Nechali jsme si dát zbytečný srovnávací gól 50 sec před koncem zápasu. To je velká škoda. Soupeř už ubránil, co potřeboval. Nakonec má lepší skóre a turnaj vyhrává.

Nevadí. Celkově jsme sehráli dobrý turnaj, dali dost gólů. Chyb bylo taky dost, ale co, jste mladí a učíte se. Publikum bylo tentokrát tiché, nebylo vás slyšet. Tak příště šup šup a fandíme :)